דשא סינטטי לעולם הבמה – תאטרון, במות ותערוכות

דשא סינטטי לעולם הבמה – תאטרון, במות ותערוכות

דשא סינטטי משמש את ענף הבידור והבמה כתפאורה בתכניות טלוויזיה, הצגות תאטרון, מופעי רוק וקונצרטים. מה היתרונות של דשא סינטטי? כיצד ניתן לשלבו בכל תפאורה? ומדוע מעצבי במות ממליצים עליו?

פורסם:

דשא סינטטי מותקן כיום במקומות רבים ומגוונים. בשנים האחרונות נמצא שימוש נוסף למרבדי דשא סינטטי והוא בתחום הבידור.

דשא סינטטי מותקן על במות ובאולפני טלוויזיה רבים בישראל ובעולם. הוא משמש כתפאורה מצוינת בתוכניות טלוויזיה, הצגות תאטרון, קונצרטים, מופעי מוזיקה וטקסים. תפאורנים ומעצבי במות רבים ממליצים על שימוש במרבדי דשא סינטטי על מנת להעצים את החוויה האומנותית.

דשא סינטטי – מביא את הטבע לקהל

דשא סינטטי מיוצר כיום בשלל צבעים וגוונים על מנת לדמות ככל הניתן את הדבר האמיתי. דשא סינטטי יעזור לכם לדמות סיטואציות שונות ומקומות שונים באופן אמין ביותר. למשל: אם הדמות שלכם כיסחה את הדשא בגינה, ניתן להשיג דשא סינטטי קצר. אם הדמות שלכם מסתובבת ביער עבות, וודאי תבחרו בדשא סינטטי ארוך בעל מראה פראי.

דשא סינטטי – המדיום הוא המסר

בקולנוע, כאשר רוצים לצלם סצנה בלוקיישן עם מדשאה רחבת ידיים, אזי צוות השחקנים והמצלמה נוסעים לפארק הקרוב ומצלמים את הסצנה. בעולם הבמה, על הבמאי והתפאורנים להביא את הפארק אל הקהל ולשחקנים. לשם כך, דרושים חומרי גלם איכותיים וכישרון רב בשביל לבנות תפאורה מרשימה.

עד לפני מספר שנים היה קושי ליצור תחושה אמינה וטבעית של מקומות בהם צומח דשא כגון: גינה, פארק, יער וחורשה. כיום, דשא סינטטי מאפשר לנו לבנות תפאורה אותנטית בקלות רבה.

דשא סינטטי – עמידות וניידות מרבית

אחד היתרונות הגדולים של דשא סינטטי שהוא ניתן לפירוק והרכבה בקלות. במקרים בהם הצוות צריך לנדוד מידי ערב לאולמות שונים, יהיה ניתן להרכיב את התפאורה הירוקה בכל מקום ואתר.

דשא סינטטי מיוצר מחומרים עמידים במיוחד. לא לחינם הוא מותקן באצטדיוני הספורט ומגרשי הכדורגל הנחשבים בעולם. דשא סינטטי לא ישנה את מראהו ומרקמו גם לאחר שימוש אינטנסיבי. מאות ואף אלפי ערבי הצגות ומופעים יוכלו לעבור בשקט עד אשר תצטרכו להחליף את המרבד באחר.

דשא סינטטי – סיפור ירוק

כל במאי תאטרון רוצה להעניק לקהל שלו את החוויה המושלמת ולהשאירו עם חיוך על הפנים, תהיות ומחשבות זמן רב לאחר שיצא מהאולם. דשא סינטטי עוזר לבמאי ולשחקנים להעצים את החוויה של הקהל. דמיינו לעצמכם את המסך נפתח ולפתע נגלה לעינכם שדה ירוק רחב ידיים. שדה שלא מיוצר מבריסטולים ירוקים או תאורה ירוקה זרחנית, אלא שדה המעניק תחושה של טבע ומרחבים.

הדמויות האהובות מכל הזמנים יתעוררו לחיים בעזרת התקנת דשא סינטטי על הבמה; כיפה אדומה תרוץ ביער עבות ירוק בדרך לסבתה, לני וג'ורג' ירבצו בשדה ירוק בתקופת השפל הגדול בארה"ב ויוליוס קיסר ינוח בגינה רומאית מפוארת.

לסיכום, דשא סינטטי יכול לשמש כאביזר תפאורה אפקטיבי במיוחד. הוא יעצים את החוויה של הקהל ויאפשר לתפאורנים ומעצבי במות לממש את חזונו היצירתי של הבמאי.

לקבלת ייעוץ מקצועי התקשרו ל-077-2150031 או כתבו לנו ב- טופס צור קשר