דשא סינטטי למרפסת ולגג

מאת    טל סוכר, בעלי חברת דשא קבוע |  עודכן לאחרונה:
דשא סינטטי למרפסת ולגג

דשא סינטטי ניתן להתקנה במקומות בהם דשא טבעי אינו יכול לצמוח. האם דשא סינטטי ניתן להתקנה על מרפסת או גג? כיצד מתנהל הליך ההתקנה? ומהם הדברים שחייבים לוודא לפני שבוחרים דשא סינטטי למרפסת? התשובות כאן.

שתף\י חבר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin

דשא סינטטי יהפוך כל מרפסת או גג לפינת חמד ירוקה. דשא סינטטי למרפסת יחזיר במהרה את המראה הירוק והשמח וזאת בשל סגולותיו המיוחדים. דשא סינטטי ניתן להתקנה כמעט על כל סוג של משטח ולכן הוא מופיע יותר ויותר בבתים משותפים ולא רק בבתים פרטיים, בין היתר הוא מותקן בדירות עם מרפסות שמש, גגות, דירות גג, פנטהאוזים, תחת פרגולות, ומקומות נוספים.

דשא סינטטי נהנה מיתרונות רבים בניגוד לדשא טבעי; הוא אינו תלוי בתנאי האקלים, דשא סינטטי עמיד בפני שמש חזקה וטמפרטורות קור קיצוניות, אינו ישנה את צבעו במרוצת השנים ואינו דורש טיפול כלל.

איך מתקינים דשא סינטטי למרפסת או בגג?

דשא סינטטי מותקן על מרפסות או גגות על ידי הדבקה ישירה למשטח. במרבית המרפסות והגגות יש משטחים קשיחים כגון: ריצוף, קרמיקה, יריעות ביטומניות ומשטחי בטון.

התקנת דשא סינטטי על מרפסת אינה משימה קשה במיוחד. כל מה שצריך הוא לוודא שבקרבת משטח ההתקנה יש פתחי ניקוז למי גשמים ושיפוע ראוי. לאחר מכן יש לפרוש את מרבדי הדשא הסינטטי, לחתוך אותם על פי תוואי השטח בעזרת סכין יפנית ולקבע אותו למשטח באמצעות דבק super green להתקנת דשא סינטטי.

צפו בסרטון "התקנת דשא סינטטי למרפסת או לגג" ולמדו עוד על הליך ההתקנה.

התקנת דשא סינטטי למרפסת - מקצועית או עצמאית?

התקנת דשא סינטטי במרפסת יכולה להתבצע על ידי מתקינים מקצועיים כחלק מהשירות שחברתנו מספקת. אנו תמיד ממליצים על התקנה מקצועית להבטחת התוצאה הסופית אך לעיתים ניתן לבצע התקנה עצמאית בשיטת "עשה זאת בעצמך".

במרפסות קטנות (עד 30 מ"ר) ובצורות סימטריות ניתן להתקין לרב לבד ואפילו די בקלות. דשא סינטטי מיוצר ברוחב של 4 מטרים או 2 מטרים ואורך לפי דרישה; כך יתאפשר לנו לרב, להתקין דשא סינטטי בחתיכה אחת או שתיים לאורך כל המשטח – דבר שמקל מאוד על הליך ההתקנה.

לאן מתנקזים מי הגשמים במרפסת?

תשתית דשא סינטטי תקנית, מסוגלת לנקז מי גשמים במהירות של 60 ליטרים לדקה בכל מ"ר. מי הגשמים מתנקזים במהירות ויעילות לאורך כל חורי הניקוז ומאפשרים למים למצוא את דרכם לאדמה.

במקרים בהם מתקינים דשא סינטטי על משטח קשיח, עלינו לוודא כי יש שיפוע של 1% לפחות לעבר פתחי הניקוז. במקרים בהם יש בעיות ניקוז ניתן לפתור אותן באמצעות התקנת תשתית ניקוז מקצועית על ידי יישור והחלקת המשטח.

כיצד מתחזקים דשא סינטטי המותקן על גג או מרפסת?

דשא סינטטי אינו זקוק לתחזוקה כלל, אך יש צורך לנקות אותו מידי תקופה על פי הצורך. דשא סינטטי ניתן לניקוי בקלות על ידי מפוח עלים, מברשת קשיחה, מטאטא כביש ושטיפה במים. אף על פי שבסיבי הדשא הסינטטי מוטמעים מעכבי בעירה, מומלץ להרחיקו ממקורות אש גלויים ומחפצים חמים מכל סוג שהוא.

מחירים וסוגים של דשא סינטטי למרפסת

מחיר דשא סינטטי למרפסת או לגג יכול לנוע מ-20 ש"ח למ"ר ועד 120 ש"ח למ"ר. אז איך בוחרים? אם אתם מתכוונים להתקין דשא סינטטי לטווח ארוך באזור בו יש דריכה גבוהה אז בחרו בדשא סינטטי איכותי בעל צפיפות סיבים גבוהה.

אם אתם מעוניינים בדשא סינטטי מותאם למרפסת, בדירה שכורה או לטווח קצר – אז ניתן לבחור במוצר זול יותר ולחסוך בעלויות. קחו בחשבון, כי ככל שתבחרו במוצר איכותי יותר, העמידות שלו תהיה גבוהה יותר לאורך זמן וסיבי הדשא הסינטטי יישארו זקופים ועמידים גם לאחר דריכות מרובות.

במרפסות קטנות, לרב מומלץ לבחור בדשא סינטטי חזק וצפוף מכיוון שהדריכה מתבצעת שוב ושוב באותם אזורים – דבר שמשפיע על רמת שחיקת הסיבים. אם אתם מתקינים דשא סינטטי במרפסות גדולות (מעל 30 מ"ר) או באזורים בהם יש שימוש מועט, אז ניתן לבחור גם בדגמי דשא סינטטי בסיסיים יותר.

דשא סינטטי למרפסת זול - ממוצע
20 עד 50 ש"ח למ"ר
דשא סינטטי למרפסת איכותי
55 עד 85 ש"ח למ"ר
דשא סינטטי למרפסת פרימיום
90 עד 125 ש"ח למ"ר

כל הדגמים המומלצים - להתקנת דשא סינטטי במרפסת

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דשא סינטטי למרפסת?

עמידות בתנאי האקלים הישראלי

האם לדשא הסינטטי יש מגן UV איכותי? לחברת דשא קבוע, אישור מעבדה לעמידות מקסמיאלית של הסיבים בתנאי האקלים הישראלי הקשה. לכל דגמי הדשא הסינטטי שלנו, מגן UV בדרגה 7 - הגבוה ביותר בענף!

בטיחות מרבית מפני אש

חשוב לבדוק, שלדשא הסינטטי יש מעכבי בעירה. למניעת אסון ולבטיחות מרבית בעת מפגש עם אש גלויה. לדשא קבוע אישור מעכבי בעירה של מכון התקנים הישראלי המאפשר להתקינו גם בשטחי פנים! בכפוף לאישור שירותי הכיבוי וההצלה.

אחריות יצרן

אחריות יצרן תאפשר לכם ליהנות ממוצר איכותי ושקט נפשי לשנים ארוכות. חשוב לבדוק, לכמה שנים האחריות אבל יותר חשוב לבדוק מה היא מקיפה וכוללת. ישנן חברות שמבטיחות עד 10 שנים אחריות אך בפועל האחריות מאוד מוגבלת וכוללת הסתייגויות רבות. דשא קבוע מעניקה עד 7 שנות אחריות על מוצריה עם תעודת האחריות המקיפה ביותר בענף!

ידידותי לילדים

דשא סינטטי חייב להיות נקי ממתכות כבדות "תקן אי רעילות" ממש כמו בתעשיית המשחקים והצעצועים. זו הסיבה שכל מוצרי הדשא הסינטטי שלנו, נבדקים במעבדות מתקדמות לבטיחות מרבית של ילדנו.

מחזירים את הצבע הירוק בעזרת דשא סינטטי במרפסת!

דשא סינטטי מיוצר כיום בשלל דגמים וצבעים אשר מעניקים לו מראה טבעי במיוחד. סיבי הדשא הסינטטי רכים ונעימים למגע ויכולת עמידות גבוה מפני שחיקה ודריכות מרובות.

מרבדי דשא סינטטי יכולים לשמש למגוון רחב של מטרות: פינות ישיבה ואירוח, משטחי משחקים לילדים, סביב בריכות וג'קוזי ועוד… המרבד הירוק יאפשר לכם להחזיר את הצבע הירוק לבית וליהנות ממרפסת, גג או גינה תלויה ירוקים ללא צורך בתחזוקה!

דשא סינטטי למרפסות

שאלות נפוצות על דשא סינטטי למרפסת:

דשא סינטטי יכול לספוג כמויות גדולות של מים, ביחס לכמויות הגשמים היורדות בישראל. כאשר יורד גשם, מי הגשמים חודרים את המרבד ומתנקזים ישירות בפתחי הניקוז. עובש בדרך כלל נוצר באזורים לחים ועם רמת אוורור נמוכה. במרפסות בדרך כלל יש הרבה אוויר ושמש כך שהסיכוי שתופעה זו תתרחש היא נמוכה ביותר.

תלוי מאוד במרפסת וביכולת הטכנית שלכם. לרב קל מאוד להתקין דשא סינטטי במרפסת בשיטת "עשו זאת בעצמכם" ולחסוך את העלויות של מחיר ההתקנה. החברות הגדולות בשוק יספקו לכם את כל החומרים הדרושים והסבר מפורט להתקנה עצמית. לאחר שתקבלו את המידע תוכלו להחליט אם כדאי לכם להתקין בעצמכם או להעזר בשירותו של מתקין מקצועי.

זה ממש עניין של טעם! יש אנשים שאוהבים דשא סינטטי במראה טבעי ובוחרים דגמים המשלבים בתוכם ארבעה גוונים. ויש אנשים שמעדיפים מראה יותר ירוק ובוחרים בדגמים סולידיים יותר. הטיפ שלנו הוא: לבחור בדגמים כהים יותר במרפסות מוארות ובמרפסות מוצלות בדגמים בהירים יותר.

אם מדובר במרפסת שאין בה כמעט שימוש אז ניתן לבחור בדגמים בסיסיים יותר עם צפיפות סיבים נמוכה. אם מדובר במרפסת עם שימוש רב אז מומלץ לבחור בדגם עם צפיפות סיבים גבוהה. ככל שמספר הסיבים יהיה גבוה יותר, כך המרבד יהיה עמיד יותר בפני דריכה ויישאר זקוף ועמיד לאורך שנים.

ניתן לשאוב דשא סינטטי עם שואב אבק או מפוח, להבריש אותו באמצעות מטאטא כביש או מברשת קשה ולשטוף אותו באמצעות לחץ מים.