איך מנקים דשא סינטטי?

איך מנקים דשא סינטטי?

טיפים שימושיים

הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע, אינו דורש תחזוקה או טיפולים מיוחדים אך מומלץ לנקות אותו בעת הצורך. לקוחות רבים שואלים אותנו: איך ניתן לשמור על הדשא הסינטטי? אז לפניכם טיפים שימושיים שריכזנו בשבילכם לניקוי ותחזוקה נכונה שיאפשרו לכם ליהנות ממשטח הדשא הסינטטי לאורך שנים רבות של שימוש ולשמור על מראהו ומרקמו:

שטיפה

שטיפת דשא סינטטי, אינה נחוצה לעיתים קרובות אך ניתן מידי תקופה לרענן את הדשא הסינטטי אם הוא צבר אבק או לכלוך. שטיפת מרבדי הדשא הסינטטי יכולה להתבצע עם צינור בלחץ מים או באמצעות דלי ומברשת קשה.

אל חשש לגבי הניקוז, לדשא סינטטי יש חורים לאורך המשטח, המאפשרים ניקוז מים במהירות של 60 מ"ר לדקה לכל מ"ר. המים מתנקזים בקלות בתשתית הדשא הסינטטי אם יש שיפועים ותשתיות חצץ בגינה. לאחר השטיפה, כל מה שנותר הוא להרים את שאריות הלכלוך או לשאוב אותן.

שואב אבק או מפוח

במרפסות או גינות קטנות, ניתן להשתמש בשואבי אבק ביתיים לניקוי המשטח מאבק, עלים ושאריות מזון. בגינות ומרפסות גדולות מומלץ להצטייד במפוח עלים בעל עוצמה גבוהה או בשואב אבק תעשייתי שיוכל לנקות בקלות שטחים גדולים.

שימו לב, ישנם מפוחים בשוק, ששואבים את הלכלוך במקום להעיף אותם לכל עבר והם מומלצים לשימוש. בשנים האחרונות פיתחו שואבי עליים ידניים ללא שימוש בסולר או חשמל והם מאוד ידידותיים לסביבה. יש לשים לב, להוראות השימוש במפוחים לפי חוקי העזר העירוניים בקרבת ביתכם.

הברשה

אם הדשא הסינטטי נשכב וברצונכם לרענן אותו מעט אז ניתן להברישו נגד כיוון הסיבים. ההברשה תתבצע על ידי מברשת ממונעת אותה יש למתקינים מקצועיים וניתן גם לשכור אותה בחנויות לכלי גינון. ניתן כמובן להשתמש גם בכלים ביתיים כמו: מטאטא כביש או מברשת קשיחה.

עשבים שוטים

צמיחת עשבים שוטים בקרבת דשא סינטטי הינה נדירה מכיוון שהיריעה הגיאו-טכנית ותשתית הדשא הסינטטי אינן חדירות לאור. לעיתים צמיחת עשבים יכולה להתרחש בצידי הדשא הסינטטי. במקרים בהם מופיעים עשבים שוטים יש לעקור אותם ולרסס באמצעות קוטל עשבים.

חרקים ומזיקים

חרקים וטפילים לא ימצאו לרב עניין בדשא המלאכותי. במקרים בהם מופיעים חרקים, יש לבדוק האם נשארו שאריות מזון, לכלוך או נשורת מהעצים על הסיבים ולנקות אותם.

ניתן לרסס בקרבת הדשא הסינטטי עם קוטל חרקים רק מומלץ לבדוק קודם לכן בפינה נסתרת שהחומרים הכימיים לא פוגעים במרקם או בצבע של הדשא הסינטטי לפני השימוש.

חיות מחמד וחיות אחרות​

חיות מחמד לרב לא עושות את צרכיהם על דשא סינטטי, אלא על אדמה. כמובן שיש חתולים וכלבים שיעשו את צרכיהם על מרבדי הדשא הסינטטי אם לא יהיו להם אופציות אחרות.

במקרים של "תאונות", ניתן להרים את הצרכים ולשטוף באמצעות מים. אם ברצונכם להשתמש בתכשירי ניקוי בדקו את החומר על גבי שארית של דשא סינטטי, שהחומר אינו פוגם בסיבים ובצבע.

מטאטא לדשא סינטטי SWEEPRO

אם אתם צרכים לנקות את הדשא הסינטטי שלכם מעלים ונשורת מהעצים. אם הדשא הסינטטי נשכב וזקוק לריענון אז כדאי לכם לרכוש את מטאטא הדשא הסינטטי SWEEPRO שערות המטאטא עשויות מפלסטיק קשיח המאפשרות הברשה נמרצת ומקצועית באופן שאינו פוגע במרבד לאורך זמן.

כנסו לחנות האונליין שלנו והזמינו חומרי התקנה, ניקוי ותחזוקה מקצועיים לדשא סינטטי במחיר ישיר מהיבואן לצרכן עם משלוח מהיר עד הבית.

נגן וידאו

איך מנקים ריחות של שתן או צואה?

דשא סינטטי הוא מוצר ידידותי לחיות מחמד וילדים והוא יכול לשמש אותנו בגינות, מרפסות ביתיות ואפילו בשטחי פנים בתוך הבית או העסקה כמו: חדרי ילדים, חדרי כושר, חנויות, משרדים ועוד… 

בדרך כלל, חברנו הטובים ביותר על ארבע, יעדיפו לעשות את צרכיהם על משטחי אדמה או חצץ. במקרים בהם מופיעות "תקלות לא נעימות" על מרבדי הדשא הסינטטי אז ניתן לבצע מספר פעולות כדי להפטר מהריח ואף לנסות למנוע מחברנו לחזור על הפעולה שנית.

טיפים לניקוי ריחות במרבדי דשא סינטטי:

 • קודם כל, בצעו שטיפה קפדנית עם צינור מים באזורים שאתם חשים שהריחות חזקים. פעמים רבות שטיפה קפדנית יכולה לפתור את הבעיה ולסלק את ריחות השתן מהמרבד.
 • אם אתם חשים שהריחות יותר עקשניים, ניתן להשתמש בתכשירים מנטרלי ריחות כמו: שמפו לדשא סינטטי המכיל אמוניה רבעונית, תערובת של סבון כלים וחומץ לבן או תכשירים ריחניים מתעשיית הטקסטיל.
 • שימו לב ❤️ ישנם חומרים ותכשירים כימיים אשר עלולים לשנות את צבעו של הדשא הסינטטי ומרקמו. נקטו משנה זהירות ונסו את התכשיר, באזור נסתר לפני שימוש בכל המשטח. היצרנים ממליצים לשטוף דשא סינטטי במים בלבד והם לא מעניקים אחריות למוצר עקב שימוש בחומרים ממיסים וכימיים למיניהם.
 • כמובן שהדבר החשוב ביותר, הוא לטפל בבעיה מהשורש. מומלץ למנוע מקרים חוזרים ונשנים, שחיית המחמד מבצעת את צרכיה באותו אזור. אם נזניח את הבעיה לאורך זמן, הריחות יהיו עקשניים יותר לטיפול.

שמפו ניקוי דשא סינטטי

אם נתקלת בריחות לא נעימים בקרבת מרבדי הדשא הסינטטי אז חברת SAG פתחה שמפו מיוחד! השמפו בניחוח למון גרס ומכיל אמוניה רבעונית לנטרול ריחות קשים של שתן, צואה, שאריות מזון ונשורת מהעצים.

כנסו לחנות האונליין שלנו והזמינו חומר ניקוי מקצועי לנטרול ריחות רעים וחיטוי המשטח. כל החומרים ואביזרי ההתקנה במחירים ישירים מהיבואן!

איך מנקים שאריות אוכל וכתמים?

דשא סינטטי מיוצר מחומרים פלסטיים, המצויים בכל בית וזו הסיבה שמאוד קל לנקות אותו. מרבד הדשא הסינטטי, נחשב לאחד מהמוצרים הפרקטיים מתחום הגינון ועיצוב החוץ מבחינת תחזוקה וטיפול. אם הילדים השאירו פירורים של חטיפים בקרבת הדשא הסינטטי, נשפך לכם מיץ או שסתם החלטת שהגיע הזמן לניקוי תקופתי. אלו הפעולות שכדאי לכם לבצע לניקוי יסודי, בטוח ומהיר.

טיפים לניקוי דשא סינטטי משאריות מזון:

 • אם נתקלת בפירורים ושאריות מזון אז ניתן לשלוף את השואב אבק או המפוח ולנקות את היטב את האזור. לרב הכתמים והלכלוך, יתנקו בקלות ללא מאמץ וללא צורך בתכשירים וכלים מיוחדים.
 • במקרים בהם נתקלת בנוזל דביק שנשפך על המדשאה אז ניתן לחזור לפתרון השטיפה גם גרניק (שטיפה בלחץ) או צינור עד שהחומר הדביק מתמוסס ונעלם.
 • אין צורך בשימוש בחומרים ממיסים כמו אקונומיקה וחומצות למיניהם. חומרים כימיים עלולים לפגוע במרבד ובסובבים אתכם. אם הכתמים ושאריות המזון קשים במיוחד להסרה אז ניתן להשתמש בחומרים עדינים כמו סבון ידיים, חומץ, סובן כלים או תכשירים מיוחדים כמו שמפו לדשא סינטטי הנמכרים ברשת.
 • שימו לב❤️כל חומר ותכשיר שאתם מעוניינים להשתמש בו – יש לנסות אותו קודם כל באזור נסתר או על שארית של דשא סינטטי שנשארה לכם מההתקנה. חומרים כימיים ותכשירים מסוימים עלולים לשנות את צבע המרבד ולפגוע במראהו.

איך מנקים עשבים פירות ועלים?

התקנת דשא סינטטי בגינה, מצמצת את אזורי הגדילה של עשבים שוטים אך לא מעלימה את התופעה לגמרי. מרבדי דשא סינטטי, חייבים לאפשר למי הגשמים לחלחל. זו הסיבה, בתשתית הדשא הסינטטי יש חורי ניקוז רבים.

בנוסף, חייבים לדעת כי בסביבת הדשא סינטטי, יש מספר נקודות תורפה המאפשרות לעשבים שוטים לצמוח בקרבת דשא סינטטי. האזורים בדרך כלל יהיו במפגש של הדשא הסינטטי עם הריצוף או ערוגות הגינה ובחיבורים שבין המרבדים. כמובן שנשורת מהעצים של עלים ופירות יכולים להופיע גם ויש לנקות אותם על מנת לשמור על מראה המרבדים. במקרים שמופיעים לכם עשבים שוטים בגינה ונשורת מהעצים – ניתן לפעול באופן הבא:

טיפים לניקוי עשבים שוטים ונשורת מהעצים:

 • אם מופיעה לכם כמות קטנה של עשבים שוטים, באזורים מסוימים בדשא הסינטטי אפשר פשוט לתלוש את העשבייה מהשורש. עבודת גננות בסיסית עם כפפות הגנה יעשו את העבודה – ללא צורך בכלים מיוחדים.
 • אם אתם נתקלים בכמות עשבייה גדולה אז ניתן להשתמש בקוטלי עשבים כמו ראונדאפ וטייפון. שימו לב כי מדובר בחומרים כימיים חזקים במיוחד – יש להשתמש בכל אמצעי המיגון המופיעים על האריזה ולפעול במדויק לפי ההוראות.
 • למי שפספס, אנו חוזרים על ההנחיות החשובות שציינו כבר במאמר זה מספר פעמים. בכל שימוש בחומר כימי או תכשיר יש לנסות את השפעתו בפינה נסתרת ולוודא שהתכשיר אינו משנה את צבעו ומרקמו של המרבד ורק אז להמשיך בפעולה.
 • פירות, עלים וענפים שנשרו מהעץ ניתן לנקות בעזרת מגרפה או מטאטא כביש. מומלץ להשתמש במגרפת פלסטיק או גומי כדי להקטין חיכוך ואפשרות לפגיעה בסיבי הדשא הסינטטי. 

תחזוקת דשא סינטטי - עשה ואל תעשה!

דשא סינטטי הוא מוצר עמיד וחזק מפני נזקי מזג האויר ותנאי סביבה קשים במיוחד. כאשר נרצה לתחזק את גינתנו יש מספר דברים שעלינו לזכור על מנת שנוכל ליהנות ממרבדי הדשא הסינטטי לאורך שנים רבות וללא תקלות מיותרות. הכנו כאן מספר טיפים חשובים – נמליץ לכם להקדיש דקה ולקרוא אותם בקפידה:

טיפים חשובים שמומלץ לזכור!

 • יש להימנע ממפגש של אש גלויה עם סיבי הדשא הסינטטי. סיגריות וגחלים עלולים לחרוך את הסיבים. אל דאגה, לדשא שלנו מעכבי בעירה והוא בטיחותי במקרים מסוג זה אך נזק עדיין עלול להיגרם לסיבים. במקרים כאלו ניתן להחליף חלק מהיריעה ולעשות טלאי משאריות שנשארו לכם מההתקנה.
 • אין לשפוך על סיבי הדשא הסינטטי חומרים כימיים וממיסים – יש לנקות באמצעות מים בלבד. זו ההמלצה הגורפת של היצרנים – אם החלטתם להשתמש בתכשירים מלבד מים. יש לוודא באזור נסתר כי אותו חומר לא פוגע במרבד בשום אופן וצורה לפני השימוש.
 • אין לנסוע עם כלי רכב ממונעים על מרבד הדשא המלאכותי. אנו יודעים שזו נשמעת כמו הנחיה מוזרה וברורה מאליה אך נתקלנו במספר מקרים בעבר וחשבנו שכדאי לציין את זה.
 • משפצים את הבית? צובעים את החומה? מזל טוב! השתמשו בניילונים וכיסויים להגנה על מרבדי הדשא הסינטטי. קשה מאוד לנקות כתמי צבע ושאריות בטון ממרבדי דשא סינטטי.
 • אין להניח כלי גינון או כלי ניקוי ממונעים על דשא סינטטי. כלים כמו: מסור, מפוח, גוזם גלים, שואב אבק ומתחחת יכולים להתחמם מאוד בעת השימוש ולצרוב את הסיבים ולפגוע בהם.

צפו במדריך המלא לניקוי דשא סינטטי

לסיכום, תחזוקה נכונה של דשא סינטטי וניקוי תקופתי. יכולים לשמור על המרבדים והמראה שלהם לשנים ארוכות. הקפידו להשתמש בכלי ניקוי ותכשירים ייעודיים, לניקוי ותחזוקת המרבדים. אנו מאחלים לכם שימוש מהנה ובטוח – בדשא הסינטטי לאורך שנים ארוכות.

למידע והצעת מחיר לדשא סינטטי חייגו: 077-21-500-31

שאלות ותשובות על ניקוי דשא סינטטי

לפי הוראות היצרן מומלץ לנקות דשא סינטטי אך ורק עם מים! חומרים כימיקליים עלולים לשנות את הצבע והמרקם של המרבדים. חברת דשא קבוע משווקת שמפו מיוחד לדשא סינטטי של חברת SAG המכיל אמוניה רבעונית לנטרול ריחות קשים. מומלץ תמיד לנסות כל חומר ניקוי על אזור מוסתר ולוודא כי החומר אינו משנה את צבע הדשא הסינטטי או מרקמו ורק לאחר מכן להמשיך בפעולה. ניתן להתרשם ממגוון המוצרים באתר דשא קבוע.

ניתן לשטוף היטב את המרבד באמצעות צינור מים. אם הריחות אינם מתפוגגים אז ניתן להשתמש בסבון עדין או בחומר ניקוי ייעודי למרבדי דשא סינטטי המנטרלים ריחות. שימו לב כי היצרן ממליץ לשטוף את המרבדים במים בלבד! אם החלטתם להשתמש בסבון או כל חומר ניקוי אחר אז בדקו את החומרי ניקוי באזור נסתר ורק לאחר שוידאתם כי צבע המרבד לא נפגע המשיכו בפעולה כנדרש.

דשא סינטטי אינו דורש כלים מיוחדים אך יש מספר אביזרים כמו: מפוח עלים, מטאטא כביש, צינור מים, מגרפות וכלי עבודה שמומלץ שיהיו לכם בקרבת מקום. כנסו לאתר דשא קבוע לכל הטיפים המקצועיים ואופן הניקוי המומלץ!

ו

לרכישת מוצרים וייעוץ מקצועי חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors