גדרות במבוק יתרונות וחסרונות

גדר במבוק
מה היתרונות בהתקנת גדרות במבוק בגינה או במרפסת? האם גדרות במבוק עמידים לאורך זמן? האם צריך לתחזק גדרות במבוק? כמה עולה גדר במבוק? והאם יש חסרונות בהתקנתה? כל התשובות כאן.
שתף\י חבר:

לפני רכישת גדרות במבוק ישנם רבים שתוהים אם יש חסרונות להתקנת גדרות במבוק ומה היתרונות שיש למוצר על פני מוצרים אחרים. במאמר הבא ננסה לתת לכם סקירה מקיפה על היתרונות והחסרונות להתקנת גדרות במבוק ומההדברים שכדאי לקחת בחשבון לפני הרכישה.

כל היתרונות של התקנת גדר במבוק:

להתקנת גדרות במבוק יש יתרונות רבים הן מבחינת עמידות החומרים, תמחור המוצר והההתקנה הפשוטה. כל היתרונות על קצה המזלג לפניכם:

קיימות וסביבה

אחד היתרונות העיקריים של גדרות במבוק הוא היכולת שלו לצמוח במהירות ואי השפעתו על הסביבה בצורה מכרעת בעת עיבודו. במבוק הוא עשב שגדל במהירות ומגיע לבגרות תוך 3 עד 5 שנים, תכונה ההופכת אותו למשאב מתחדש וידידותי לסביבה. בניגוד לגדרות עץ מיושנות הדורשות הליך כריתת עצים המשפיע עמוקות על הסיבה ומדלל את יערות הגשם, ניתן לקצור ולעבד במבוק מבלי לגרום נזק סביבתי משמעותי לטווח הארוך.

חזק במיוחד

למרות שהנראות של במבוק נראת שברירית, במבוק הוא חומר חזק ועמיד להפליא. מוטות הבמבוק גמישות וחזקות ויש להן עמידות גבוהה בפני רוחות חזקות ופגיעות סביבתיות. כשהן מטופלות ומתוחזקות כראוי, גדרות במבוק יכולות להחזיק מעמד שנים רבות, בדיוק כמו מקבילותיהן מעץ. במבוק שימש כחומר גלם לבניית מבנים, קונסטרוקציות, רהיטים ואף כלי לחימה ואוכל משחר ההיסטוריה האנושית.

מראה כפרי

גדרות במבוק הן בעלות מראה ייחודי וטבעי המוסיף נופך של אלגנטיות לכל חלל חיצוני ופנימי כאחד. הצבע והמרקם הטבעיים של הבמבוק יכולים להשלים סגנונות אדריכליים שונים, ממודרני ועד כפרי. יתר על כן, גידור במבוק יכול ליצור אווירה טרופית או באווירת זן הנפוצה במזרח הרחוק, היא תהיה מושלמת עבור גינות, מרפסות, ואזורים ציבוריים ומסחריים.

התקנה קלה

גדרות במבוק קלות יחסית להתקנה, במיוחד בהשוואה לאפשרויות גידור אחרות כמו עץ אלומיניום. הבמבוק מיוצר בלוחות או גלילים המוכנים מראש במפעלים וכל מה שנותר זה רק לפרוש את הגדר ולקבע אותו לשלד כמו גדר רשת או חומה. הקמת גדר במבוק יכולה להיות בקלות פרויקט בשיטת עשה זאת בעצמך DIY ללא צורך בסיוע מתקין מקצועי.

עמידות גבוהה

גדרות במבוק עמידות לתנאי חוץ ואקלים קיצוני במיוחד. במבוק הינו צמח טבעי הגדל פרא מסביב לעולם באזורים טרופיים עם תנאי אקלים קיצוניים המשתנים במהירות. זו הסיבה שבמבוק יכול להיות עמיד כמעט בכל תנאי אקלים מחמסין ועד גשמים עזים וטמפרטורות של דרגת קיפאון. הבמבוק לא משנה את מרקמו ומראהו לאורך שנים גם באקלים קשה במיוחד.

תחזוקה פשוטה

במבוק כמעט ואינו דורש טיפול ותחזוקה כלל! לאחר התקנתו כל מה שנותר זה לנקות את הקנים מאבק ולכלוך לפי הצורך. אם נרצה שהקנים יהיו עמידים לאורך זמן ממושך יותר אז מומלץ לשמן את הקנים או לצבוע אותם מידי תקופה. צביעה ו\או שימון יעניקו לבמבוק מראה מלא חיים וגמישות גבוהה יותר, כך שהוא לא יסדק במרוצת השנים וישנה את מראהו.

מחיר משתלם

מחירן של גדרות במבוק נחשב לרוב משתלם בהשוואה לאפשרויות גידור חלופיות כגון: עץ, אלומיניום או ברזל. העלות הנמוכה יותר של הבמבוק נובעת מקצב הגידול המהיר שלו, הנגישות וקלות הקטיף והעיבוד שלו. במבוק יהיה פתרון מושלם, עבור כל אלו שרוצים להקים גדר חזקה ודקורטיבית, במחיר משתלם לכל כיס.

מסתור והצללה

במבוק יחצוץ בקלות בין שטחים ויעניק לנו פרטיות מספקת בשטחי חוץ ביתיים כמו: גינות, מרפסות וגגות. בשל העמידות הגבוהה של הבמבוק ניתן גם להתקינם בשטחים ציבוריים ומסחריים. הבמבוק מעניק הצללה ומסתור של כ-85% – רמת הסתרה מספקת וטובה עבור רב השימושים החיצוניים.

חסרונות בהתקנת גדר במבוק:

כנראה שאנחנו משוחדים מעט 🙂 אבל לדעתנו אין הרבה חסרונות בהתקנת גדרות במבוק. ובכל זאת? לפניכם מספר נקודות שיש לקחת בחשבון:

פרטיות חלקית

גדרות במבוק מעניקות מסתור והצללה אבל הם חלקיים – ידוע בתעשייה כהצללה של 85%. מה זה אומר? שככל הנראה שכנים לא יראו אתכם אם הם במרחק של 2-3 מטרים מהגדר אבל הם יתקרבו למרחק 0 הם יוכלו לראות להציץ בין המרווחים. בנוסף ההצללה היא לא אטומה ב-100% אבל מבחינתנו זהו יתרון כי כך נוכל ליהנות מצל בשילוב אזור מואר במקביל. אם הסתרה של 85% אינן מספקות אתכם אז ניתן להתקין יריעת ברזנט מצדו השני של הבמבוק אן לשתול צמחים מטפסים בקרבתו. 

תחזוקה תקופתית

במבוק אמנם לא דורש תחזוקה שוטפת, אך הוא יחזיק מעמד לתקופות ארוכות יותר אם נצבע ונשמן את קני הבמבוק מידי תקופה. לאלו המחפשים גדר ללא תחזוקה כלל, אז עליהם לדעת שעמידות הבמבוק תהיה פחותה אם נבחר שלא לטפל בה מידי תקופה. הטיפול בקנים דורש בין היתר שטיפה מלכלוך, צביעה או שימון עם מברשת או בריסוס לאורך הקנים משני צדדיו. מומלץ לבצע את הטיפול לפני תקופת הגשמים על מנת למנוע ריקבון או סדקים בקני הבמבוק לאורך זמן. 

זמינות ומקור

גדרות במבוק אינן מוצר מקומי אלא מיובא וזו הסיבה שלעיתים הזמינות של המוצרים מוגבלת לפי המלאי. זו הסיבה שאנו ממליצים תמיד לפנות ישירות ליבואנים הגדולים – כך תוכלו ליהנות ממבחר גדרות במבוק איכותי ורב הסיכויים שלא יהיה להם מחסור במלאים.

חוזק מוגבל

למרות היותו חומר גלם עמיד במיוחד, הבמבוק עשוי להיות לא חזק כמו מתכת או סוגים מסוימים של עץ. בשימוש לא נכון הוא עלול להיסדק או להישבר תחת לחץ גבוה או השפעה סביבתית קיצונית. לכן, מומלץ לבחור בקני במבוק עבים של 22-24 מ"מ ולא להסתפק בחלופות פשוטות.

גדרות במבוק

לייעוץ בבחירת במבוק חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors