כיצד בוחרים דשא סינטטי?

דשא סינטטי סוגים
דשא סינטטי מיוצר כיום בתנאי המחקר והפיתוח המתקדמים בעולם, המעניקים לו מראה טבעי במיוחד ויתרונות רבים ומובהקים על פני דשא טבעי. איך מבדילים בין הסוגים השונים? כמה עולה דשא סינטטי? ומה חשוב לבדוק לפני הרכישה? כל התשובות כאן!
שתף\י חבר:

תוכן עניינים

לקוחות רבים שואלים אותנו: "איך בוחרים דשא סינטטי" מה ההבדלים בין דגמי הדשא הסינטטי השונים? ומה חשוב לדעת כשבוחרים דשא סינטטי?

חברות רבות בישראל משווקות דגמי דשא סינטטי שונים שאיכותם באה לידי ביטוי במספר רב של פרמטרים כגון: טיב החומרים, צבע הסיבים, צפיפות החומר, תקנים, בקרות איכות ואחריות מוצר – כל אלו משפיעים כמובן על מחיר המוצר, דבר שיוצר בלבול אצל הצרכן.

במאמר זה נעשה מעט סדר בבלאגן וניתן לכם את הכלים לבחור במוצר המתאים עבורכם.

איך לבחור דשא סינטטי? למדו על ההבדלים בין הסוגים השונים:

כשניגשים לבחור דשא סינטטי עלינו לדעת מה המאפיינים של המוצר וללמוד להשוות בין מוצר X ל-Y. לאחר שנבין את ההבדלים, נדע גם לבחור דשא סינטטי לפי הצרכים שלנו. לכל דשא סינטטי, יש מפרט ייחודי משלו, המאפשר לו להתאים למטרה ושימוש מסוים. אלו הפרמטרים לבחירת דשא סינטטי:

צפיפות תפרים בדשא סינטטי

לצפיפות התפרים יש תפקיד מכריע למראהו של הדשא הסינטטי. הצפיפות נמדדת לפי קבוצות תפרים למטר מרובע ובמרבית הדשאים בשוק הכמות נעה בין 8,800 ל-25,000 תפרים למ"ר ויותר. ככל שצפיפות התפרים תהיה גבוהה יותר, כך הדשא יראה טבעי יותר והוא יהיה עמיד לאורך זמן. בדגמים של דשא קבוע צפיפות הסיבים גבוהה מהממוצע בשוק הישראלי ומתחילה מ-16,800 תפרים למ"ר.

צפיפות תפרים דשא סינטטי
צפיפות סיבים ותפרים דשא סינטטי

DTEX כמות וקוטר הסיבים

DTEX היא יחידת מדידה חשובה הידועה בשמה המלא (decitex), והיא חיונית מאוד למדידת איכות ביבי דשא סינטטי והעובי שלהם. מידת ה-DTEX מציינת את המשקל וצפיפות הסיבים, כמובן שככל שרמת ה-DTEX גבוהה יותר ככה הדשא הסינטטי איכותי יותר.

הסיבה שפרמטר זה כל כך חשוב היא שתתארו לעצמכם שיש יצרן 1 המייצר דשא סינטטי עם צפיפות תפרים של 18,000 ורמת DTEX של 8,000 בעוד שיצרן 2 מייצר דשא סינטטי עם אותם מספר תפרים אך עם DTEX של 12,000. יצרן 2 נעץ בכל תפר כמות גבוהה יותר של סיבים, כך שמשקל החומר של המוצר שלו גבוה ב-50% לעומת היצרן הראשון.

חשוב לדעת שאם נשווה דשא סינטטי אך ורק לפי מספר התפרים, לעיתים קרובות נגלה שטיב המוצרים אינו זהה וכך גם מחירם. DTEX גבוה יגרום לדשא הסינטטי להיות עמיד בפני שחיקה לאורך זמן ויאפשר לסיבים להישאר זקופים גם לאחר דריכות רבות.

משקל סיבים דשא סינטטי
משקל סיבים בדשא סינטטי DTEX
דשא סינטטי לרמת שחיקה קלה
צפיפות תפרים מעל 13,000 ו-DTEX מעל 8,000
דשא סינטטי לרמת שחיקה ממוצעת
צפיפות תפרים מעל 16,000 ו-DEX מעל 11,000
דשא סינטטי לרמת שחיקה גבוהה
צפיפות תפרים מעל 18,000 ו-DTEX מעל ל-13,000

גובה הסיבים - ארוך או קצר?

גובה הסיב נמדד מבסיסו בתשתית המרבד ועד לקצהו. ככל שהסיב נמוך יותר, כך הדשא יראה מכוסח ומסודר יותר. אוהבי המראה ה"פראי" יבחרו לרוב בדשא סינטטי בעל סיבים גבוהים ורכים. טווח הגבהים המומלץ נע בין 25 מ"מ ל-42 מ"מ.

אולם, יש לזכור כי אם תרצו לבחור בדגמי דשא סינטטי גבוהים מ-42 מ"מ אז עליכם לוודא כי רמת צפיפות התפרים תהיה מעל ל-21,000 וה-DTEX מעל ל-13,000 אם לא סיבי הדשא הסינטטי יישכבו בקלות.

דגמי דשא סינטטי עם סיבים קצרים מ-20 מ"מ מיועדים לרב לשימוש זמני או באזורים עם דריכה מועטה – בחרו בהם רק אם אתם מודעים מראש כי לדשא סינטטי יהיה שימוש קצר מועד.

דשא סינטטי ארוך או קצר
דשא סינטטי גבוה או קצר?

צפו בסרטון דשא סינטטי קצר או ארוך?

סוגי תפרים בתשתית דשא סינטטי

כאשר הופכים את יריעת הדשא הסינטטי ניתן לראות שורות של תפרים המחברים את סיבי הדשא ליריעה. כמובן שככל שהמרחק בין התפרים קצר יותר, מספר הסיבים יהיה גבוה יותר. ישנם סוגים שונים של תפירות בשוק הדשא הסינטטי. הנפוצות ביותר בישראל הן 8\3 אינץ' ו-4\3 אינץ' (מרחק בין תפר לתפר). תפירה של 8\3 אינץ' הינה תפירה צפופה וחזקה יותר. לכן, דשא סינטטי בעל תפירה זו יהיה איכותי יותר ועמיד לאורך זמן.

צפו בסרטון צפיפות תפרים בדשא סינטטי!

תשתית הדשא הסינטטי

תשתית דשא סינטטי איכותית תהיה בעלת חורי ניקוז למים (מים ונוזלים מחלחלים בדשא סינטטי בקצב של 60 ליטר בדקה למ"ר). על מנת לשמור על איכות המוצר לאורך זמן, מומלץ לוודא כי תשתית הדשא הסינטטי מורכבת משלוש שכבות לטקס (גומי איכותי).

צבע התשתית של דשא סינטטי, תהיה לרב בצבע שחור. יצרנים סינים רבים החלו לצבוע את תשתיות הדשא הסינטטי, בצבעים שונים ומשונים על מנת להסתיר בצורה טובה יותר את החומר ממנו מיוצרת התשתית. זו הסיבה שניתן לראות כיום תשתיות דשא סינטטי ירוקות, חומות ואפילו סגולות בישראל.

מומלץ לבחור תמיד בתשתית בצבע שחור על מנת לוודא כי היא מיוצרת מגומי איכותי ולא מחומרים שונים ומשונים. לחוששים כי הצבע השחור יכול לגרום להתחממות המשטח – הסירו דאגה מלבכם. הרי התשתית פונה לכיוון האדמה והיא אינה חשופה לשמש.

אחריות יצרן

קודם כל בחרו בחברה גדולה וותיקה המעניקה אחריות ארוכת טווח למוצריה (5 שנים לפחות). אחריות ארוכת טווח תעיד על טיב המוצר ועמידותו לאורך זמן. בנוסף בדקו מה האחריות כוללת ומיהו המפעל שעומד מאחורי המוצר.

לסיכום, לא בכל יום אתם רוכשים דשא סינטטי. הקפידו להשוות ולבדוק בין המוצרים והדגמים השונים בשוק. המומחים שלנו ישמחו לייעץ ולסייע לכם לבחור את הדשא המלאכותי המתאים בדיוק עבורכם.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

שאלות ששאלתם אותנו על בחירת דשא סינטטי:

בחירת דשא סינטטי לגינה, תתבצע לפי הגדרת השימוש שלכם. יש כיום מגוון רחב של סוגי דשא סינטטי לשימושים שונים כמו: מגרשי ספורט, משחק, עסקים, מרפסות, גינות ביתיות ועוד… לבחירת הדשא הסינטטי המתאים עבורכם, קראו את המאמר המלא באתר.

לכל דשא סינטטי יש מפרט משלו, המורכב מצפיפות סיבים, מספר תפרים למ"ר, גובה סיבים, עובי סיבים ותקני איכות. ככל שהמפרט של דשא סינטטי, יהיה גבוה יותר ועשיר יותר, כך הוא נחשב לאיכותי יותר ועמיד יותר לאורך זמן.

דשא סינטטי זול, יעלה בין 15 ש"ח ועד 30 ש"ח למ"ר. מחיר דשא סינטטי ממוצע, יהיה בין 45 ש"ח ועד 75 ש"ח למ"ר. דגמי פרימיום יעלו בין 85 ש"ח ועד 125 ש"ח למ"ר.

היצרנים המובילים, מעניקים אחריות מקיפה על דשא סינטטי בין 3 ל-5 שנים בממוצע. ישנם יצרנים שיתנו אחריות ארוכה יותר של 7 או 8 שנים אך לרב מדובר באחריות חלקית. שימו לב בעת הרכישה מה היקף האחריות ומה היא כוללת ואל תסתמכו רק על תקופת האחריות!

דשא סינטטי ברכישה מהירה!

אם אתם רוצים לרכוש דשא סינטטי איכותי במחיר ישיר מהיבואן לצרכן!פשוט כנסו לחנות האונליין שלנו. בחרו את סוג הדשא הסינטטי וקבלו את כל המוצרים לגינה עם משלוח מהיר עד הבית.

בחנות האונליין שלנו תמצאו: דשא סינטטי, אביזרי התקנה, גדרות במבוק, משטחי בטיחות, אדני רכבת, חלוקי נחל ואבנים במחיר היבואן!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors