כיצד בוחרים דשא סינטטי?

כיצד בוחרים דשא סינטטי?

דשא סינטטי מיוצר כיום בתנאי המחקר והפיתוח המתקדמים בעולם, המעניקים לו מראה טבעי במיוחד ויתרונות רבים ומובהקים על פני דשא טבעי. איך מבדילים בין הסוגים השונים? ומה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דשא סינטטי?

פורסם:

לקוחות רבים שואלים אותנו: "איך בוחרים דשא סינטטי" מה ההבדלים בין דגמי הדשא הסינטטי השונים? ומה חשוב לדעת כשבוחרים דשא סינטטי?

חברות רבות בישראל משווקות דגמי דשא סינטטי שונים שאיכותם באה לידי ביטוי במספר רב של פרמטרים כגון: טיב החומרים, צבע הסיבים, צפיפות החומר, תקנים, בקרות איכות ואחריות מוצר – כל אלו משפיעים כמובן על מחיר המוצר, דבר שיוצר בלבול אצל הצרכן.

במאמר זה נעשה מעט סדר בבלאגן וניתן לכם את הכלים לבחור במוצר המתאים עבורכם.

איך לבחור דשא סינטטי? למדו על ההבדלים בין הסוגים השונים.

כשניגשים לבחור דשא סינטטי עלינו לדעת מה המאפיינים של המוצר וללמוד להשוות בין מוצר X ל-Y. לאחר שנבין את ההבדלים נדע גם לבחור דשא סינטטי לפי הצרכים שלנו. הפרמטרים לבחירת דשא סינטטי:

צפיפות סיבים בדשא סינטטי

לצפיפות הסיבים יש תפקיד מכריע למראהו של הדשא הסינטטי. הצפיפות נמדדת לפי מספר סיבים למטר מרובע ובמרבית הדשאים בשוק הכמות נעה בין 8,000 ל-18,900 סיבים למ"ר. ככל שצפיפות הסיבים תהיה גבוהה יותר, כך הדשא יראה טבעי יותר והוא יהיה עמיד לאורך זמן. בדגמים של דשא קבוע צפיפות הסיבים גבוהה מהממוצע בשוק הישראלי ומתחילה מ-16,800 סיבים למ"ר.

קוטר הסיבים 

סיבים דקים יהיו פחות עמידים בפני שחיקה לאורך זמן מאשר סיבים עבים. למקומות בעלי מדרך גבוה, בחרו בדשא סינטטי בעל קוטר סיב רחב.

רוצים עזרה בבחירת דשא סינטטי לגינה? צרו קשר: 077-2150031

גובה הסיבים 

גובה הסיב נמדד מבסיסו בתשתית המרבד ועד לקצהו. ככל שהסיב נמוך יותר, כך הדשא יראה מכוסח ומסודר יותר. אוהבי המראה ה"פראי" יבחרו לרוב בדשא סינטטי בעל סיבים גבוהים ורכים. טווח הגבהים המומלץ נע בין 25 מ"מ ל-40 מ"מ. אולם, יש לזכור כי מלבד דגמי הדשא הסינטטי, הייחודיים לחברת דשא קבוע, יש למלא את הדשאים בחול סיליקט ולעיתים גם בכדוריות גומי. מילויים אלו מקצרים למעשה את גובה הסיב. למשל, סיב באורך 50 מ"מ "יתקצר" לאחר פיזור החול לכ-25 מ"מ בלבד.

משקל יריעת דשא סינטטי 

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על דשא סינטטי הוא, כמובן, כמות הסיבים. משקל הסיבים מעיד על כמות החומר במוצר ואיכותו. השאלה המתבקשת היא – כיצד ניתן לבדוק את כמות הסיבים? הרי לא נעמוד ונספור כל סיב וסיב. הפיתרון הקל והאמין ביותר הוא שקילת היריעה. משקל הדשא הסינטטי מושפע מכמות הסיבים, אורכם וצפיפותם. לכן, ככל שהמשקל גבוה יותר, כך ייחשב הדשא הסינטטי לאיכותי יותר. את הבדיקה לא צריך לעשות באמצעות משקל. ניתן בקלות להשוות בין שתי יריעות ולהתרשם מהפערים במשקלן (כמובן שאפשר גם לבקש מהחברה את המפרט הטכני המלא של המוצר).

סוגי תפרים בתשתית הדשא

כאשר הופכים את יריעת הדשא הסינטטי ניתן לראות שורות של תפרים המחברים את סיבי הדשא ליריעה. כמובן שככל שהמרחק בין התפרים קצר יותר, מספר הסיבים יהיה גבוה יותר. ישנם סוגים שונים של תפירות בשוק הדשא הסינטטי. הנפוצות ביותר בישראל הן 8\3 אינץ' ו-4\3 אינץ' (מרחק בין תפר לתפר). תפירה של 8\3 אינץ' הינה תפירה צפופה וחזקה יותר. לכן, דשא סינטטי בעל תפירה זו יהיה יקר יותר ועמיד לאורך זמן.

תשתית הדשא הסינתטי

תשתית דשא סינטטי איכותית תהיה בעלת חורי ניקוז למים (מים ונוזלים מחלחלים בדשא סינטטי בקצב של 60 ליטר בדקה למ"ר). על מנת לשמור על איכות המוצר לאורך זמן, מומלץ לוודא כי תשתית הדשא הסינטטי מורכבת משלוש שכבות לטקס (גומי איכותי).

אחריות יצרן

קודם כל בחרו בחברה גדולה וותיקה המעניקה אחריות ארוכת טווח למוצריה (5 שנים לפחות). אחריות ארוכת טווח תעיד על טיב המוצר ועמידותו לאורך זמן. בנוסף בדקו מה האחריות כוללת ומיהו המפעל שעומד מאחורי המוצר.

לסיכום, לא בכל יום אתם רוכשים דשא סינטטי. הקפידו להשוות ולבדוק בין המוצרים והדגמים השונים בשוק. המומחים שלנו ישמחו לייעץ ולסייע לכם לבחור את הדשא המלאכותי המתאים בדיוק עבורכם.

אתם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס הקצר, בטלפון 077-2150031. נשמח לעמוד לרשותכם!