דשא סינטטי ואיכות הסביבה

איכות הסביבה דשא סינטטי
דשא סינטטי ידידותי לסביבה, אינו דורש השקיה, אינו פולט חומרים רעילים וחוסך מאיתנו את השימוש בחומרי הדברה, דשן ומכסחת דשא אשר פוגעים בסביבה וגורמים להתחממות כדור הארץ. האם דשא סינטטי משתלב עם האג'נדה של שוחרי הסביבה? מה המשאבים הסביבתיים שדשא סינטטי חוסך לעולם? ומה היתרונות בהתקנתו? כל התשובות כאן!
שתף\י חבר:

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הדשא הסינטטי הוא החשיבה הירוקה העומדת מאחורי המוצר. דשא סינטטי עשוי מחומרים ידידותיים לסביבה הניתנים למחזור והשימוש בו מהווה חלק של ממש במהפכה הירוקה. חברת דשא קבוע משווקת בישראל דגמי דשא סינטטי אשר נבחרו בקפידה. מדובר בשורה של דגמים מובילים אשר עברו הליכים של ייצור ופיקוח מהמחמירים בעולם.

ישראל מתייבשת? חסכו במים!

שנות הבצורת אשר פקדו את ישראל בשני העשורים האחרונים. הביאו את הממשלה והציבור לחשב מסלול מחדש ולחפש פתרונות לחיסכון במשאב הלאומי שלנו ולירידה משמעותית בשימוש כמות המים לצרכי גינון.

מפלס הכנרת יורד מדי שנה, והמיסים על השימוש במים עולים כנגדו. השימוש בדשא סינטטי מאפשר חיסכון משמעותי במים. דשא סינטטי הוא מוצר מלאכותי אשר אינו זקוק להשקיה כלל. מחקרים אשר נערכו בתחום מצביעים על כך שבעל גינה פרטית שהתקין דשא סינטטי, חוסך מדי שנה כ-500 מ”ק מים בשנה. מבחינה ארצית, דשא סינטטי חוסך בישראל כ-300 מיליון קו”ב מים בכל שנה. בימים בהם השימוש במים תלוי במסים שונים, מדובר גם בחיסכון משמעותי בכסף.

ללא חומרי הדברה

דשא סינטטי, בניגוד לאחיו הטבעי, אינו מושך מזיקים וחרקים למיניהם. לכן, השימוש בדשא סינטטי חוסך באופן כליל את הצורך בהדברת הדשא. מרבית חומרי ההדברה מכילים רעלים וכימיקלים אשר פוגעים בסביבה. לרב, חומרים אלו אינם מומלצים לשימוש במקום בו ישנם ילדים וחיות מחמד.

הסוף לחומרי הדישון

לקוחות אשר גידלו בביתם דשא טבעי, יודעים בוודאי כי אחת המשימות החשובות בטיפוח הדשא היא לדשנו מדי תקופה. דשא סינטטי, לעומת זאת, אינו זקוק לדישון שכן הוא עשוי מחומרים מלאכותיים בלבד. דשנים מכילים חומרים המזיקים לסביבה כגון: זרחן, אשלגן, מתאן ופחמן דו חמצני הגורמים להתחממות כדור הארץ ושחיקת שכבת האוזון.

דשא סינטטי עם כלב קטן מאוד

הפחתה בזיהום האוויר

אחת התופעות המרכזיות הפוגעות בסביבה היא זיהום האוויר. חישבו כמה חשמל וגז דורשת הפעלה של מכסחת דשא. ובכן, דשא סינטטי איננו זקוק כלל לכיסוח. הדשא הסינטטי שומר על צורתו כמו ביום בו רכשתם אותו. מדובר למעשה בחיסכון בטרחה והוצאות, לצד נתינת יד לסביבה והפחתת זיהום האוויר באופן משמעותי.

לסיכום, בשנים האחרונות גוברת המודעות בנוגע לחשיבות השמירה על איכות הסביבה. מודעות זו הביאה לכך שישנה עלייה משמעותית ברכישת מרבדי דשא סינטטי. סקרים בארצות הברית מצביעים על עליה של כ-25% ברכישת דשא סינטטי ברחבי המדינה. בעוד שבמדינת ישראל, מכירת דשא סינטטי עלתה בעשרות אחוזים בעשור האחרון.

היתרונות הגלומים בהתקנת דשא סינטטי, ידועה כיום לכלל האוכלוסיה וזו הסיבה שניתן לזהות דשא סינטטי במשטחי ספורט, גינון ביתי, מרפסות ושטחי מסחר וציבור כאחד.

עמידות לשנים

יתרון סביבתי נוסף של הדשא הסינטטי טמון בעמידותו ובאורך חייו. דשא טבעי מצריך זריעה ותחזוקה שוטפת, ולעתים קרובות שתילה וזריעה מחדש. הליך זה מוסיף לפסולת ההטמנה ודורש משאבים נוספים לסילוק הדשא הישן ולשתילתו כל פעם מחדש.

דשא סינטטי מחירים

הצטרפו גם אתם למהפכה הירוקה! חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors