שילוב בין דשא סינטטי לפרגולה

דשא סינטטי לגינה מחיר
כיצד לשלב דשא סינטטי עם פרגולה? אחד המפתחות העיקריים לעיצוב הבית, וגם הסביבה החיצונית שלו, הוא יצירת שילובים מוצלחים בין אלמנטים שונים. שילוב שכזה יכול להיות בבחינת שלם הגדול מסך החלקים שלו, להביא להבלטת היתרונות של כל רכיב ולהסתרת חלק מהחסרונות. למדו עוד על הנושא במאמר הבא...
שתף\י חבר:

אחד המפתחות העיקריים לעיצוב הבית, וגם הסביבה החיצונית שלו, הוא יצירת שילובים מוצלחים בין אלמנטים שונים. שילוב שכזה יכול להיות בבחינת שלם הגדול מסך החלקים שלו, להביא להבלטת היתרונות של כל רכיב ולהסתרת חלק מהחסרונות.

השילוב יביא למראה אסתטי מושך, לעיתים במצב שאי אפשר לדמיין את שני האלמנטים בנפרד. בשנים האחרונות למדו ישראלים רבים שדשא סינטטי ופרגולה מציעים את השילוב הזה בדיוק.

מדוע רצוי לשלב בין דשא סינטטי לפרגולה?

פרגולה מקבלת על עצמה מספר תפקידים עיקריים. כשהיא תוצב לה בגאון בחצר היא תספק לנו הגנה מפני השמש או הגשם (תלוי בסוג שלה), תקבל נוכחות פיזית, תפריד בין חללים שונים בחצר וכמובן שתהיה נאה מאד מבחינה אסתטית. אלא שחשוב להתבונן לא רק למעלה על הפרגולה עצמה, אלא גם על המצע שמתחת. והמצע הזה יכול בהחלט להיות דשא סינטטי.

דשא סינטטי ופרגולה יוצרים שילוב שנראה שאין הרבה המוצלחים ממנו בגינה. הדשא הסינטטי וגם הפרגולות יכולים להגיע בשלל גוונים, צורות ועיצובים, אבל ברוב המקרים השילוב שנוצר הוא מקסימלי בלי קשר לכך. אפשר "לשחק" עם השילובים בצורות שונות: דשא שמזכיר במראה שלו משטח דשא טבעי לצד פרגולה אותנטית מעץ מלא לדוגמא, או אפילו ניגודים שדווקא מבליטים כל אחד על חשבון השני ויוצרים טוויסט עיצובי מעניין.

העובדה שהתחזוקה של הדשא הסינטטי היא מינימלית תורמת אף היא לפשטות ולנוחות, במיוחד כאשר הפרגולה עצמה מקיימת את התנאי הזה גם כן (כמו שקורה ברוב המקרים). בשני הרכיבים האלה העמידות היא מאפיין עיקרי, כך שאפשר להיות בטוחים שהמראה המרשים שיוצרים יישמר לאורך זמן.

זאת להבדיל אלפי הבדלות משילוב של דשא טבעי ופרגולה, בו הדשא עלול להצהיב או לאבד את צורתו עם הזמן – ובכך לפגוע בשילוב שעמלנו כל כך קשה כדי ליצור.

איך עושים זאת נכון?

אם מחליטים לשלב בין דשא סינטטי לבין פרגולה נמצאים בנקודת פתיחה מצוינת, אבל עדיין צריך להגדיר היטב את בסיס השילוב הזה. מומלץ להגדיר תפיסה עיצובית כללית, למשל ברמת האווירה שרוצים ליצור בחצר. לאחר מכן חשוב לחשוב לעומק ולראות מהן האפשרויות בכל אחד מהמקרים.

אם יודעים כבר מה מחפשים ברמה הכללית, הבחירה עשויה להיות פשוטה הרבה יותר. ניתן להגדיר לדוגמא שרוצים מראה עדין ככל האפשר, ולבחור בפתרונות שעומדים בתנאי הזה הן במקרה של פרגולה והן במקרה של משטח הדשא.

אנשים רבים המתבוננים בפרגולות ובמשטחי דשא לא יודעים להבין האם זה מתאים להם, וזה בסדר גמור: אף אחד מאיתנו לא נולד מומחה בתחום. מה שכן ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים לשילוב מוצלח הוא להיעזר באנשי מקצוע בכל אחד מהתחומים האלה, או אפילו מעצבי חוץ מהשורה. כך ניתן יהיה "לתרגם" חלק מהדרישות והרצונות לכדי החלטות שמשפיעות בפועל על הפרגולה ועל הדשא שבוחרים.

להצעת מחיר חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors