דשא סינטטי והאקלים הארץ ישראלי

דשא סינטטי מחירים
דשא סינטטי הינו הפתרון המושלם לאקלים הישראלי הקשה. הוא מתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים של חום וקור וניתן להתקנה בתנאי שטח קיצוניים במיוחד. דשא סינטטי ישמור על יופיו וצבעו לאורך כל השנה והוא אינו תלוי בתנאי האקלים כלל.
שתף\י חבר:

אחת הבעיות הבולטות בגידול דשא טבעי היא יחסי התלות הבלתי פוסקת באקלים ועונות השנה. דשא טבעי סובל פעמים רבות מדלילות, יובש, התפוררות ומשיכת חרקים ומזיקים. כמובן שהוא מושפע בקלות מחילופי העונות ותנאי מזג אוויר קיצוניים.

אין מדובר אך ורק בעבודת תחזוקה מעיקה, דשא טבעי מצריך הוצאה כספית נרחבת. פעמים רבות, שנה שחונה אף עלולה לגרום לדשא הטבעי נזקים כבדים, ולהוביל גם להפסד כלכלי כבד. לכן, דשא סינטטי הפך בתקופה האחרונה לפיתרון האולטימטיבי לכל מי שרוצה גינה ירוקה ויפה ללא התלות בנזקי מזג האוויר.

דשא סינטטי – פתרון מושלם לבעיית האקלים הישראלית

ישראל היא מדינה הסובלת ממזג אויר חם ומדברי. מדובר במאבק קשה ובלתי פוסק לתחזק גינה ירוקה ופורחת. לכן, יותר ויותר שטחים מכוסים במרבדי דשא סינטטי, אשר נמצא כפתרון יעיל ואיכותי לבעיית האקלים הישראלית. בעוד שתחזוקת דשא טבעי טומנת בחובה קשיים רבים, דשא סינטטי אינו מסתמך על חסדיו של נזקי מזג האוויר ונשאר ירוק גם בתנאי אקלים קשים במיוחד.

בניגוד מוחלט לדשא טבעי, אשר סובל במהלך חילופי העונות משינוי במרקמו וצורתו, דשא סינטטי יעניק לבעליו משטח ירוק לאורך כל השנה. בעקבות תכונות נפלאות אלו, משטחי דשא סינטטי מיועדים להתקנה בגינות פרטיות בהן מצויים חיות מחמד וילדים, ואין זה חשוב אם אזור ההתקנה סובל מתנאי אקלים קשים של חום או קור. בארה”ב ואירופה, דשא סינטטי מותקן כבר שנים רבות במגרשי ספורט ואצטדיונים, מוסדות חינוך ובתי ספר, גני ילדים, שטחים ציבוריים, חצרות פרטיות ועוד.

השקעה כספית בטוחה

מזג האוויר בישראל סובל משתי תכונות אשר אינן מטיבות עם צמחיה ודשא טבעי;  משקעים מעטים בתקופת החורף ושמש חזקה בתקופת הקיץ. לכן, התקנת משטחי דשא סינטטי תעניק מענה הולם לאקלים הים התיכוני – מדברי.

דבר נוסף וחשוב לא פחות, הינו ההבדל המשמעותי בצריכת המים בין דשא סינטטי לדשא טבעי. בשנים האחרונות ישראל נמצאת במשבר מים קשה, והצורך לחסוך במים ידוע כבר לכל. הממשלה מנסה להיאבק בבזבוז המים על ידי הטלת מיסים כבדים, קמפיינים באמצעי התקשורת וחקיקה. לפיכך, דשא סינטטי מעניק פתרון מעשי מהמעלה הראשונה לסוגיית האקלים הישראלית, ויעניק לבעליו גינה ירוקה ורעננה שאיננה דורשת השקיה ואינה תלויה במי הגשמים.

מבחינת האקלים, דשא סינטטי בארצנו החמה נהנה מיתרונות רבים ומובהקים על פני דשא טבעי: קודם כל, דשא סינטטי אינו זקוק למים כלל, והוא חוסך כ-600 ליטרים של מים מידי יום. בחברה בה מושגים כמו: “מס בצורת” “ישראל מתייבשת” ו-“היטל מים” שגורים בשיח הציבורי, מהווה דשא סינטטי פתרון חסכוני וירוק. בנוסף, דשא סינטטי אינו יסבול לעולם מקרחות או יובש ומרקמו וצבעו יישארו אחידים גם בתקופות שחונות במיוחד.

דשא סינטטי מתחמם?

לדשא הסינטטי יש ציפוי סיבים מיוחד אשר דוחה את חום השמש אך למרות זאת, בימים חמים ובשעות הצהריים דשא סינטטי יקלוט חום במידה מסוימת. אם אתם מרבים להשתמש בגינה כשהשמש יוקדת, ניתן למצוא פתרונות של הצללה לגינה באמצעות סוככים או רשתות הצללה שימנעו מהשמש לחמם את המרבדים. כמו כן, ניתן פשוט להתיז מעט מים על המשטח אם וכאשר הילדים משתכשכים בבריכה או משחקים להנאתם.

דשא סינטטי - צבע ירוק לתמיד  

בהליך הייצור של דשא סינטטי מוטמעים חומרי מעכבי בעירה ומגני UV ובכך צבעי הסיבים נשמרים לאורך זמן. דשא סינטטי לא ישנה את צבעו גם אם יותקן באזורים חמים במיוחד כגון: אילת, הנגב או הערבה. סיביו גם לא יפגעו בעת מצב קיפאון במקומות קרים כמו בחרמון, רמת הגולן וירושלים.
האקלים הישראלי דורש מאיתנו לטפל במדשאה שלנו באופן שוטף. לכן, דשא סינטטי יחסוך לנו כסף רב בטיפולי התחזוקה ויאפשר לנו ליהנות מגינה ירוקה 365 ימים בשנה.

תחילה, סקרנו את ההבדלים הרבים במשאבים שדשא סינטטי חוסך מאיתנו לעומת דשא טבעי. נכון, דשא סינטטי יקר מהדשא הטבעי בהליך הקמת הגינה. אך עם זאת, לאחר זמן קצר, ההשקעה תחזיר את עצמה – החיסכון במים והירידה בטיפולי התחזוקה יאפשרו לנו להחזיר את ההשקעה במהרה.

מחקרים רבים גילו כי ההשקעה הכספית של דשא סינטטי מחזירה עצמה לאחר תקופה קצרה. אם נחשב את עלויות התחזוקה והטיפול בדשא טבעי; שירותי גננות, עלות מים, דשן, הדברה ועוד… נגלה כי ההשקעה הכספית תחזיר עצמה לאחר שנה וחצי בממוצע, והחל מנקודה זו נתחיל לחסוך כסף רב.

הסוף לגירודים, לחרקים ולמזיקים

יתרון נוסף שראוי לציין, דשא סינטטי איננו מושך חרקים ומזיקים, ולכן הוא מעולה למשטח משחקים לחיות מחמד וילדים. משטחי דשא סינטטי נפוצים כיום בגני ילדים וגינות פרטיות כאחד, דשא סינטטי יעניק לילדים שטח ירוק ורענן, רך ונעים למגע, במשך 365 ימים בשנה. דשא סינטטי אינו זקוק לאור השמש בכדי לצמוח ולגדול. אי לכך, אם נתקין דשא סינטטי באזורים מוצלים או שטחי פנים (כיתות לימוד, מרפסות ומקומות מקורים), מרקמו לא יפגע כלל.

דשא סינטטי מספק לנו יתרונות מובהקים על פני אחיו הטבעי. ארגוני ספורט רבים בישראל כבר מבינים את היתרונות הגלומים בהתקנתו באצטדיונים ומגרשי ספורט.

דשא סינטטי - תרומה משמעותית למצוקת המים בישראל

לאחרונה, פורסם באמצעי התקשורת ראיונות עם בכירים באגף הספורט של עיריית תל אביב. הבכירים סיפרו על תוכניתם להקים 4 אצטדיונים בהם יותקן דשא סינטטי. אחד מהבכירים סיפר כי הקמת מגרשי ספורט עם דשא סינטטי משנה את דפוס החשיבה המקובע שהיה נהוג עד כה בעיריות. דשא סינטטי טומן בחובו אופציה כלכלית לטווח הארוך וכך העיריות ברחבי הארץ יכולים להירתם ולעזור במעט למצוקת המים במדינה.

לסיכום, דשא סינטטי בישראל הופיע כבר בתחילת שנות התשעים. עם זאת, הפיתוחים הטכנולוגיים בשנים האחרונות שיפרו את מרבדי הדשא הסינטטי באין שיעור הן מבחינת מראהו והן מבחינת איכותו. כיום, מיובאים לישראל מרבדי דשא סינטטי המותאמים במיוחד עבור האקלים הישראלי הבעייתי.

דשא סינטטי מעניק פיתרון ממשי למגוון האתגרים שמציב האקלים הישראלי לדשא הטבעי. חשוב לציין כי התקנת דשא סינטטי, משתלמת מבחינה כלכלית וסביבתית ומאפשרת לנו ליהנות מגינה ירוקה לאורך כל השנה ולהירתם למאבק הסביבתי ולמשבר המים בישראל.

רוצים גינה ירוקה ללא תחזוקה? חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors