מדוע לא לפזר כדוריות גומי על דשא סינטטי?

מאת    טל סוכר, בעלי חברת דשא קבוע |  עודכן לאחרונה:
מדוע לא לפזר כדוריות גומי על דשא סינטטי?

לאחרונה התגלה כי כדוריות הגומי פולטות חומרים רעילים ושהן גורמות להתחממות המשטח. כיום, טכנולוגיית הסיב הכפול מאפשרת התקנת דשא סינטטי ללא מילוי כדוריות גומי וללא צורך בתחזוקה.

שתף\י חבר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin

מדוע בעבר פיזרו כדוריות גומי על דשא סינטטי?

בעבר, חברות רבות בארץ ובעולם השתמשו בכדוריות גומי כחומר מילוי בין סיבי הדשא הסינטטי. כדוריות הגומי (הקרויות בשפה המקצועית SBR) מיוצרות משאריות ממוחזרות של צמיגים. תפקידן העיקרי של כדוריות הגומי היה לאפשר לסיבי הדשא הסינטטי להישאר גמישים וזקופים לאורך זמן.

כדוריות גומי בענף הספורט ולא בגינות פרטיות

כיום, משתמשים בכדוריות הגומי אך ורק במגרשי כדורגל מקצועיים ותפקידן לתת למשטח רמת אלסטיות גבוהה יותר, לשמור על רגלי השחקנים ולמנוע פציעות. הכדוריות גומי מונעות שחיקה של סיבי הדשא הסינטטי ומקטינות את החיכוך במהלך פעילות ספורטיבית אינטנסיבית.

 

דשא סינטטי כדוריות גומי
פתיתי גומי בדשא סינטטי

כדוריות גומי – סכנת בליעה והתחממות יתרה

בשנים האחרונות, התגלה כי החומר ממנו עשויות כדוריות הגומי הינו חומר רעיל ומהווה סכנה בריאותית במקרה של בליעה על ידי ילדים. בנוסף, בגלל היותן שחורות, פתיתי הגומי מעלים את טמפרטורת משטח הדשא עד לרמה של 10 מעלות יותר מטמפרטורת הסביבה.

בלאי גבוה – עדיף דשא סינטטי ללא תחזוקה!

ה-SBR בעל משקל נמוך ורמת בלאי גבוה ועל כן יש לחדש אותו באופן תדיר כי מטבעו הוא מתפוגג. עבור כל טיפול תחזוקה תקופתי תאלצו לשלם מאות שקלים ואף אלפי שקלים!

הודות לפיתוח של דשא קבוע, דשא סינטטי בעל טכנולוגיית הסיב הכפול, אין עוד צורך להשתמש במילוי כדוריות גומי וחול סיליקט. כלומר, דשא סינטטי במראה טבעי וללא טיפול!