עיצוב גינה עם חלוקי נחל

דשא סינטטי
עיצוב גינה עם חלוקי נחל הפך מטרנד לאבן דרך בתחום עיצוב החוץ ואדריכלות הנוף. איך מעצבים גינה מדהימה עם חלוקי נחל? האם ניתן לשלב חלוקי נחל במרפסות וגגות? כמה עולים חלוקי נחל? איך מפזרים ומתקינים חלוקי נחל על המשטחים השונים? מה היתרונות של חלוקי נחל? ואיך רוכשים חלוקי נחל ישירות מהיבואן? כל התשובות כאן!
שתף\י חבר:

חלוקי נחל הפכו לשם דבר בתחום עיצוב החוץ ואדריכלות הנוף והרעיונות העיצוביים שנתקלנו בהם במרוצת השנים הם רבים ומגוונים. אם אתם צרכים רעיונות עיצוביים למרפסות, גגות, גינות, בתי עסק, שטחים ציבוריים ומבואות יש לנו המון רעיונות עבורכם. במאמר זה נפרט על מגוון רחב של דרכים לעצב את הגינה עם חלוקי נחל וניתן לכם את המידע המפורט והעדכני ביותר לעיצוב שטחי חוץ ופנים.

כל הדרכים לעיצוב גינה עם חלוקי נחל:

ערוגות גינה

חלוקי נחל הן אבנים אידיאליות לפיזור בערוגות הגינה. ניתן לפזר את החלוקים מסביב לעצים, שיחים ופרחים באופן אחיד או על ידי יצירת צורות מגוונות עם תוחם פלסטיק, אבן או עץ. ניתן לשלב מספר גוונים של חלוקי נחל כיד הדמיון הטובה.

שבילים ופינות ישיבה

ניתן לרצף גינות עם חלוקי נחל ולהשתמש בהם כחיפוי קרקע דקורטיבי. חלוקי נחל ניתנים לפיזור על משטחי אדמה לפי דרישתכם או על ידי שימוש בבטון לבן אשר מאחד את חלוקי הנחל למשטח מרוצף אחיד – פשוט הצמידו את חלוקי הנחל למשטח הבטון לפי הצורה ותוואי השטח שתרצו.

קירות וחומות

אם אתם צרכים לחדש חומה, קיר או ליצור תוחם דקורטיבי בגינה אז חלוקי נחל יכולים ליהות חומר גלם נהדר למשימה. ניתן לקחת את חלוקי הנחל וליצור פסיפס דקורטיבי כרצונכם. ניתן גם ליצור תוחמים דקורטיבים על ידי הצמדת החלוקים על גבי שכבה של בטון לבן.

כדים ועציצים

ניתן לשלב חלוקי נחל גם בבנייני מגורים ואזורי פנים כמו מבואות, משרדים, מרפסות וגגות. חלוקי נחל משתלבים היטב מסביב לעצים וצמחים באדניות וכדים מעוצבים. למראה יוקרתי ודרמתי מומלץ לבחור בחלוקי נחל מיובאים בגוונים בוהקים כמו דגמים פנינה וטוויסט.

אבני דריכה עם חלוקי נחל לבנים

שתי דרכים לפיזור והתקנת חלוקי נחל:

פיזור חלוקי נחל

הדרך הקלה ביותר להשתמש בחלוקי נחל היא פשוט לפזר אותם על גבי המשטח הרצוי. אם מדובר במשטח אדמה אז מומלץ לפני לפרוש יריעה גיאוטכנית שחורה על מנת למנוע צמיחת עשבים במהלך השנים. יש למתול את היריעה לאורך המשטח ולקבע אותה עם מסמרים מגולוונים על מנת שלא תתקפל ותזוז. היריעה תצמצם את המפגש של החלוקי נחל עם משטח האדמה ותאפשר לנו ליהנות ממשטח נקי מבוץ ולכלוך.

הדבקה או קיבוע עם בטון

אם נרצה ליצור משטח אחיד של חלוקי נחל אז נוכל לאחד אותם יחדיו באמצעות שימוש בבטון לבן. יוצרים משטח מוחלק של בטון לבן ומניחים את חלוקי הנחל בתוואי והאופן הרצוי. ממתינים שהבטון יתייבש ומרטיבים מעט ביומיים הראשונים על מנת למנוע מהבטון להיסדק. ניתן גם להשתמש בדבקים מיוחדים ליצירת פסיפס על קירות וחומות – לפני שאתם ניגשים למלאכה בצעו תכנון קפדני כי הדבקים והבטון מתייבשים תוך זמן קצר.

איך לבחור את חלוקי הנחל לעיצוב הגינה?

הגוון של חלוקי נחל צריך להתבצע קודם כל לפי טעמכם האישי אך מומלץ גם להתחשב בצבעים השולטים בגינה ובעיצוב שלה. אם למשל המראה של הגינה הוא כפרי אז מומלץ להשתמש בגוונים בהירים, חמים וטבעיים כמו לבן וחום. אם המראה של הגינה נודרני יותר ואתם מכוונים למראה דרמתי ובולט אז ניתן להשתמש בחלוקי נחל שחורים או אפורים.

בנוסף מומלץ מאוד להתחשב בתאורה בגינה ובכיוון שלה. אם אתם מפזרים חלוקי נחל בגינה דרומית שטופת שמש אז בחרו בגוונים כהים יותר של חלוקי נחל שיעניקו לגינה מראה דקורטיבי ויוקרתי. אם הגינה היא צפונית ומוצלתץ במרבית היום אז מומלץ דווקא לבחור בגוונים בהירים יותר על מנת שהגינה לא תהיה קודרת וחשוכה.

איזה גודל מומלץ?

חלוקי נחל ממוצעים יהיו בגודל 3-4 גודלה של ביצה ממוצעת והם החלוקי נחל הנפוצים והמומלצים ביותר לערוגות גינה. אם אתם מעוניינים לפזר חלוקי נחל בפינות ישיבה או שבילים באזורים שיש סיכוי רב שידרכו על האבנים אז מומלץ לבחור בחלוקים קטנים יותר בגדלים של 2-3 כי הם מעודנים יותר והדריכה עליהם תהיה פחות נוקשה. ישנם גם חלוקי נחל בגודל של 5-6 שנחשבים גדולים במיוחד וניתן להשתמש בהם במיוחד באזורים כמו מסלעות וטרסות. כמובן שמדובר בהמלצה בלבד וניתן לבחור גדלים וסוגי חלוקי נחל לפי רצונכם וטעמכם האישי.

עיצוב גינה עצמאית או עם איש מקצוע?

פיזור או התקנת חלוקי נחל היא מלאכה פיזית קשה אך אינה דורשת מיומנות מקצועית מיוחדת או כלי עבודה מקצועיים. ניתן להשתמש בכלי גינון הקיימים בכל בית עם גינה או לרכוש את הכלים בכמה עשרות שקלים. למלאכה תצטרכו מגרפה ואת חפירה, דליים או מריצה. יש ליישר את השטח ככל הניתן ולנקות אותו מאבנים ועצמים לא רצויים. אם יש באזור עשבייה אז מומלץ לעקור אותה או לרסס עם קוטל עשבים ולהמתין מספר ימים עד שהצמחים יתייבשו.

לאחר מכן עלינו לפרוש יריעה שחורה (למניעת צמיחת עשבים), לקבע אותה לקרקע עם מספר מסמרים מגולוונים ולפזר את חלוקי הנחל בצורה אחידה לאורך המשטח עד אשר לא נראה את היריעה השחורה מבצבצת בין האבנים.

אם אתם יודעים שעבודה פיזית אינה בשבילכם או שאתם זקוקים לעבודות הכנה מקיפות יותר – אז מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה.

מכירה ישירה מהיבואן וייעוץ והכוונה

אם אתם מעוניינים לעצב את גינתכם עם חלוקי נחל ואבנים אז אתם מוזמנים אלינו לפגישת ייעוץ ללא התחייבות. במחסני חברת דשא קבוע, תוכלו לרכוש חלוקי נחל, אבנים לגינה ומגוון רחב של מוצרים לגינה כמו: דשא סינטטי, גדרות במבוק, אדני רכבת ואביזרי התקנה מקצועיים. כל המוצרים נמכרים במחיר ישיר מהיבואן לצרכן ומסופקים עם שירות הובלות לכל הארץ.

משלוחים של חלוקי נחל ואבנים לגינה

משלוחים של חלוקי נחל ואבנים מתבצעים בדרך כלל עם משאית מנוף. החלוקי נחל ארוזים בבלות (שקים גדולים) במשקלים של 350-400 ק"ג בממוצע או במשטחים עם שקים קטנים של 20 ק"ג. בכל אחת משיטות האריזה מדובר במאות ק"ג של אבנים שלא ניתן לסחוב אותם ידנית. לכן, מומלץ להשתמש בשירותים של מנוף שיוביל ויפרוק את האבנים בגינה.

אם אתם זקוקים לכמות קטנה של חלוקי נחל אז ניתן להוביל את האבנים עצמאית ברכבכם – אך עליכם לוודא כי הרכב או הנגרר, יכולים לשאת את המשקל לפי המותר בחוק.

רוצים לעצב גינה עם חלוקי נחל? חייגו: 077-21-500-31

שאלות ששאלתם אותנו:

דשא קבוע מייבאת חלוקי נחל ומוכרת את מוצריה ישירות מהיבואן לצרכן. אתם מוזמנים להגיע לתצוגה שלנו ולהתרשם ממגוון רחב של חלוקי נחל לגינה ולקבל ייעוץ מקצועי במקום ללא התחייבות.

מחיר חלוקי נחל משתנה לפי הכמות וסוג האבן שתבחרו. בממוצע חלוקי נחל מיוחדים יעלו בין 3-5 ש"ח לכל ק"ג בעוד שחלוקי נחל מקומיים הנחשבים לנפוצים ופשוטים יהיו זולים יותר בחצי מחיר בממוצע.

ניתן לבצע פיזור של חלוקי נחל עצמאית בגינה אך יש לקחת בחשבון שמדובר בעבודה פיזית קשה. פיזור והתקנת חלוקי נחל אינה דורשת ידע וניסיון מקצועי מקדים אלא אם עליכם לבצע עבודות הכנה מיוחדות או שאתם מעוניינים לבצע עיצוב מסובך וייחודי בשטח.

דשא סינטטי
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors