דשא סינטטי הפתרון המושלם לילדים

דשא סינטטי לילדים קטנים
דשא סינטטי נעים למגע, מעולה לבלימת נפילות ילדים ואינו גורם לגירודים ואלרגיות כדשא טבעי. דשא סינטטי יעניק לילדנו משטח משחקים בטיחותי בעל מראה טבעי וירוק לאורך כל השנה. איך לבחור דשא סינטטי איכותי לילדים? הכל במדריך הבא.
שתף\י חבר:

תוכן עניינים

מי מאיתנו לא אהב בתור ילד לקפוץ ולהשתולל על דשא רענן? היש דבר נפלא ממשחק ילדים על דשא ירקרק? ילדים אשר משחקים על דשא נהנים מיתרונותיה הרבים של הקרקע הירוקה – ההרגשה הנהדרת של משחק על דשא, הגנה על גופם בעת נפילות וכדומה. עם זאת, לדשא ישנם גם חסרונות לא מעטים.

לדוגמא, ילדים אשר משתוללים על דשא טבעי עלולים להתלכלך, לסבול מאלרגיות או להתגרד בעצבנות. כמו כן, הדשא אמנם מגן על גופם של הילדים בעת הנפילה, אך לעיתים הילד נופל על קרחת דשא או איזור דליל, ונפצע. התקנת דשא סינטטי עבור ילדים היא למעשה מהלך אשר נהנה מכל העולמות – מצד אחד, משטח רך ונעים למגע, מצד שני, הפחתת החסרונות של הדשא האורגני למינימום האפשרי.

הסוף להתגרדויות והאלרגיות

ילדים רבים סובלים מגירודים ואלרגיות לאחר משחק על דשא טבעי. דשא סינטטי, לעומת זאת, אינו גורם לתופעות לוואי אלו. הדשא הסינטטי המשווק כיום בישראל פותח במיוחד עבור שימוש של ילדים ואף פעוטות. הסיבים הרכים של הדשא הסינטטי נעימים למגע והילדים אשר משחקים עליו מרגישים בטוחים ומוגנים.

דשא סינטטי מגן על גופם של הילדים

משחקים והשתוללויות של ילדים עלולים פעמים רבות לגרום לנפילות ומכות. הורים רבים מעדיפים כי במקרים אלו, ילדיהם יפלו על דשא צפוף וחזק. הדשא מגן על גוף הילד בעת הנפילה ושומר על בריאותו. דשא טבעי ודשא סינטטי עומדים אף הם במשימה זו.

כאשר מדובר בדשא טבעי, הילד עלול ליפול על חלק דליל בדשא או על קרחת דשא. במקרים אלו, הילד עלול להיפצע. דשא מלאכותי – לעומת זאת – לא סובל מקרחות או אזורים דלילים. הדשא הסינטטי שומר על צפיפות לאורך שנים, וסיביו החזקים עמידים בפני דריכות וקפיצות רבות. לא לחינם משמש הדשא הסינטטי ספורטאים במגוון רחב של ענפי ספורט מובילים בארץ ובעולם.

ירוק בכל עונות השנה

דשא אורגני הוא משטח אשר מושפע ממזג האוויר ועונות השנה. בחורף עלולות להסתתר בדשא שלוליות (היוצרות סכנת החלקה ובוץ), ובקיץ הדשא עלול לנבול, להצהיב ולהקריח. דשא סינטטי, לעומת זאת, שומר על צבעו וצורתו בכל ימות השנה, והוא אינו זקוק לעזרה מבחוץ.

לקוחות אשר התקינו דשא סינטטי אינם צריכים לדאוג לאור השמש או לדישון. בנוגע לשלוליות והצטברות המים, דשא סינטטי מותקן בצורה כזו שהמים מחלחלים דרכו ומתנקזים למקומות מסודרים.

דשא סינטטי ניתן להתקנה בכל מקום ואתר

דשא טבעי, כאמור, תלוי באקלים ואדמה. לכן, לא בכל מקום ניתן ליהנות מדשא אורגני. לעיתים, הטרחה בגידולו היא כה גדולה עד אשר אנשים רבים פשוט "מוותרים על התענוג". בניגוד לאחיו הטבעי, דשא סינטטי הוא מוצר מלאכותי אשר ניתן להתקין אותו בכל מקום.

הדשא הסינטטי לא זקוק לאור השמש, הוא אינו צורך מים או מינראלים מהאדמה, וסיביו לא מכים שורשים. דשא סינטטי מותקן, לכן, במקומות מגוונים ובאזורים בהם האקלים כלל אינו מאפשר זריעת דשא טבעי. יתרה מכך, ניתן להתקין דשא סינטטי גם בתוך הבית, על גבי מרפסות, בחדרי ילדים, בחדר אורחים, חדרי המתנה, גני ילדים וכדומה. אחד הטרנדים הבולטים בעניין זה, מבחינת ילדים, הוא עיצוב חדרי ילדים עם דשא סינטטי.

הבית והבגדים נשארים נקיים

כל הורה יודע כי לאחר משחק ילדים על דשא, צריך להכניס את הילד למקלחת ואת הבגדים למכונת הכביסה. ראשית, מדובר בטרחה בלתי פוסקת, שנית, הפעלת מכונות כביסה ו\או דודי שמש, גורמת לעלייה משמעותית בהוצאות הבית. דשא סינטטי לא מותקן על אדמה, וגם כאשר הוא נמצא בחוץ, שכבות בידוד של יריעה גיאו-טכנית וחצץ שומשום, מפרידות בין האדמה לדשא הסינטטי.

ילדים אשר משחקים על דשא סינטטי אינם מתלכלכים כמו לאחר משחק על דשא אורגני. פועל יוצא מכך, גם שבילי הבית ובגדי הילדים נשארים נקיים. דשא סינתטי יספק לילדכם משטח משחקים בטיחותי, ללא צורך בתחזוקה ושנשאר ירוק כל השנה.

דשא סינטטי לילדים הוא הפתרון המושלם למשטח משחקים בטיחותי וידידותי לאורך שנים. בחירת דשא סינטטי צריכה להתבצע לפי הצורך שלכם ואזור ההתקנה. לכן, מומלץ לקרוא את המדריך המלא לבחירת דשא סינטטי.

שאלות חשובות ששואלים אותנו הרבה:

לילדים כדאי תמיד לבחור בדשא סינטטי ארוך עם 40-48 מ"מ גובה סיב. ככל שתבחרו בדשא סינטטי צפוף יותר אז הוא יהיה רך יותר ויבלום נפילות וחבטות. הדשא הסינטטי המומלץ ביותר הוא סדרת אקו המיועד לשחיקה גבוהה, משחק ושימוש ספורטיבי.

דשא סינטטי מיוצר מחומרים פלסטיים המצויים בכל בית. תאורטית ניתן לפתח אלרגיה למגוון רחב של חומרים אך מדובר בתופעה מאוד נדירה וייחודית שעד כה לא נתקלנו בה במהלך שנות פעילות החברה.

ניקיון דשא סינטטי יכול להתבצע בעזרת כלי גינון או כלי ניקוי המצויים בכל בית. ניתן לטאטא או לשאוב את הדשא הסינטטי מלכלוך בעזרת מטאטא כביש, מברשת קשה, מפוח או שואב אבק. במקרים בהם צריך ניקיון יותר יסודי אז ניתן גם לשטוף באמצעות לחץ מים ומעט סבון.

דשא סינטטי מיוצר בשלל רחב של גוונים ירוקים ובדגמים בעל מראה טבעי המשלבים בתוכם אף גוונים חומים וצהובים. כיום יש גם דגמי דשא סינטטי צבעוני בשלל גווני הקשת. דשא סינטטי בצבעי כחול, צהוב, אדום, סגול, ואפילן בגוונים של שחור, אפור ולבן. דשא סינטטי צבעוני יאפשר לנו ליצור פינות משחקים מלאות חיים לילדים עם כל היתרונות של דשא סינטטי.

אם מדובר בדשא סינטטי המיועד להתקנה לטווח ארוך וחשוב לכם מאוד שהיה בעל מגע רך ונעים אז בחרו בדשא סינטטי איכותי עם צפיפות חומר גבוהה. אם אתם צרכים מרבד לשימוש זמני ותקופה קצרה אז ניתן לבחור בדגמים פשוטים וזולים יותר.

התקן החשוב ביותר הוא אי רעילות – תקן המוכיח כי בדשא הסינטטי אין מתכות כבדות. מעכבי בעירה הוא תקן נוסף שיבטיח כי ילדנו מוגנים בעת מפגש המרבד עם מקור אש. ומגן UV דרגה 7 המבטיח כי הדשא הסינטטי עמיד בפני נזקי מזג האויר ולא ישנה את מרקמו את צבעו.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors