מדוע לא להתקין דשא סינטטי עם חול סיליקט?

דשא סינטטי ללא חול סיליקט
בעבר, מרבדי דשא סינטטי היו מיוצרים ברמת צפיפות דלה ומשקל נמוך. בכדי להתגבר על בעיה זו, היה נהוג למלא את סיבי הדשא הסינטטי בחול סיליקט. טכנולוגיית הסיב הכפול פתרה בעיות אלו וכיום אין צורך יותר במילוי. מה היתרונות בהתקנת דשא סינטטי ללא מילוי חול? מדוע הפסיקו להשתמש בחול סיליקט לצרכי גינון? כל הפרטים כאן!
שתף\י חבר:

משטחי דשא סינטטי מיובאים לישראל כבר למעלה מ-15 שנה. עם השנים, התפתחו הדגמים בשוק וכיום ניתן למצוא בישראל דגמי דשא סינטטי איכותי בעל מראה טבעי במיוחד. חברת דשא קבוע מתמחה בייבוא והתקנה של דשא סינטטי שאינו דורש מילוי חול ותחזוקה. מה היתרונות של התקנת דשא סינטטי ללא חול סיליקט? מה התחליף לחול סיליקט? והיכן עדיין משתמשים בחול בתעשייה? כל התשוובת כאן.

דשא סינטטי – מדוע השתמשו בעבר בחול סיליקט?

בעבר, מרבדי דשא סינטטי היו מיוצרים ברמת צפיפות נמוכה ומשקל נמוך. בשביל להתגבר על בעיה זו, היה נהוג למלא את סיבי הדשא הסינטטי בחול סיליקט. חול הסיליקט היה מעניק לסיבי הדשא תמיכה בבסיס המרבד ומאפשר להם להישאר זקופים לאורך זמן. חברות רבות בישראל ממשיכות לייבא ולהתקין דשא סינטטי הדורש מילוי חול מכיוון שהוא בעל צפיפות סיבים דלה יותר ולכן עלות הייצור שלו נמוכה.

חול סיליקט רק במגרשי כדורגל מקצועיים!

מדוע לא מומלץ להשתמש בחול סיליקט בעת התקנת דשא סינטטי?

– חול הסיליקט מתפוגג ואחת לתקופה יש לחדשו (בהתאם לאופן השימוש ותוואי השטח).

– חול הסיליקט אינו מוצר זול. טיפול תחזוקה תקופתי לדשא מסוג זה עלול לעלות מאות שקלים מידי שנה.

– חול הסיליקט עלול להיסחף ברוח ולהידבק לסוליות הנעליים וכך למצוא את דרכו לתוך הבית.

– לאחר שחול הסיליקט מתפוגג, סיבי הדשא נשכבים ומקבלים מראה של שטיח.

– מילוי חול הסיליקט מקצר את אורך סיבי הדשא הסינטטי בכמחצית מאורכם המקורי.

– חול הסיליקט מקשה על ניקוי הדשא באמצעות מפוח אוויר, שואב או שטיפה.

– חול הסיליקט מהווה קרקע גידול לעשבים שוטים ולחרקים ובכך מונע מאיתנו את ההנאה ממשטח נקי וסטרילי (אחד היתרונות המובהקים של הדשא הסינטטי).

– מחקרים רבים מצביעים על כך שהאבק שנוצר על ידי חול הסיליקט עלול להזיק לבריאותנו.

– נהוג עדיין להשתמש במילוי חול סיליקט, פילדר וכדוריות גומי במשטחי ספורט מקצועיים להקטנת שחיקת הסיבים לאורך זמן. בשאר הענפים לא נהוג יותר להשתמש כלל בחומרי מילוי בין הסיבים וזאת בזכות טכנולוגיית הסיב הכפול.

דשא סינטטי ללא מילוי חול!

עד לפני זמן לא רב, השימוש בחול בהתקנת דשא סינטטי היה צורך במסגרת רע הכרחי.

כיום, הודות לפיתוח של סדרת הדשאים של דשא קבוע, בעלת הסיב הכפול, ניתן לראשונה ליהנות מדשא סינטטי ללא מילוי חול, ללא תחזוקה וללא הוצאות מיותרות. הדשא הסינטטי שלנו אינו דורש מילוי חול סיליקט – כלומר, ללא תחזוקה וחוסך בעלויות טיפול!

למעבר לקטלוג שלנו ולרכישה אונליין לחצו כאן!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors