אבני מדרך – סוגים מחירים והמלצות

אבני מדרך
אבני מדרך הן אבנים מנוסרות המיועדות ליצירת שבילים, ריצוף חוץ ותחימה בין שטחים. אבני מדרך הן מוצר מאוד מבוקש בקרב בעלי גינות בעיקר בשל היתרונות הגדולים שלו ומחירו הזול. אילו סוגי אבני מדרך יש? איך מתקינים אבני מדרך בגינה? כמה עולות אבני דריכה? והיכן מומלץ לבצע רכישה? כל התשובות במאמר הבא.
שתף\י חבר:

אבני דריכה הן אבנים מנוסרות כפלטות המיועדות ליצירת שבילים וריצוף חוץ. כל אבן מדרך תהיה בעובי של 3-6 ס"מ בממוצע וגודלן יכול להשתנות מ-30 ס"מ ועד מטר אורך. צורת האבנים לרב אינה אחידה וזה גם מה שמעניק להן את המראה טבעי שלהן. אבני מדרך מעניקות מראה יוקרתי וטבעי לגינה ומצמצמות את משטח העפר והבוץ באופן טבעי והרמוני. אבני מדרך לגינה מחולקות לשני סוגי אבן עיקריים:

מהם סוגי אבני המדרך הנפוצים ביותר?

אבן מדרך טבעית

אבני מדרך טבעיות הן האבנים הנפוצות ביותר ונחשבות לבסיסיות וזולות יחסית. ניתן למצוא אותן במספר גוונים וטקסטורות כאשר הצבעים הנפוצים ביותר הם לבן ואפור בהיר.

אבן מדרך טבעית

אבן מדרך בזלת

אבני בזלת נחשבות ליוקרתיות ואיכותיות יותר והן מגיעות אלינו מרמת הגולן וממדינות מעבר לים. הבזלת נחשבת לאבן חזקה יותר אך מחירה גם יקר יותר משמעותית מאבני מדרך לבנות.

אבני מדרך בזלת

נפרדים מהבוץ והלכלוך

אם בכל פעם שאתם עוברים בגינה אתם מכניסים שאריות של בוץ, עלים ולכלוך לתוך הבית אז אבני מדרך יהיו הפתרון המושלם עבורכם. באזורים בהם מניחים אבנים כשבילים או משטחי אבן מרוצף – ניתן לצמצמם משמעותית את הדריכות הלא רצויות על משטחי אדמה ולשמור על הסדר והניקיון בגינה. גם בגינות שנתקין בהן דשא סינטטי, ניתן לשלב אבני מדרך שישמשו אותנו יותר כפריט עיצובי כי הרי התקנת דשא סינטטי פותרת את הבוץ והלכלוך בגינה.

אבני מדרך לגינות מעוצבות

אבני מדרך הן לא רק פריט שימושי אלא גם עיצובי! באמצעות אבנים דקורטיביות ניתן לייצר שבילים ופינות חמד בגינה שימשכו מיד את העין. האבנים מעניקות מראה טבעי וכפרי לכל שטח ואזור חוץ יחד עם יוקרתיות ופאר. שילוב נכון של אבני מדרך יחד עם אלמנטים נוספים כמו מדשאה סינטטית, חלוקי נחל, טוף וצמחים יאפשרו לנו ליהנות מכל העולמות וליצור את גינת החלומות שתמיד רציתם.

אבני דריכה עם חלוקי נחל לבנים

איך מניחים אבנים בגינה?

תכנון נכון

אם החלטת לייצר שביל דקורטיבי מאזור A לאזור B או שאתם מעוניינים ליצור פינת ישיבה או מנגל אז עליכם לתכנן את תוואי השטח ואופן הנחת האבנים. מומלץ למדוד את השטח ולהעריך את כמות האבנים שאתם צרכים לפרויקט ורק אז לגשת לעבודה ולהזמין את החומרים הדרושים.

חומר מילוי

כאשר מניחים אבני גינה ניתן להשאיר את משטח האדמה בין אבן לאבן. הדרך הנכונה יותר היא להביא חומר מילוי בין האבנים ליצירת משטח נקי ואחיד. ניתן להשתמש בחצץ, חלוקי נחל, שברי עץ, טוף ודשא סינטטי. מומלץ להניח יריעה שחורה מתחת לאבנים למניעת בוץ ולכלוך.

מרחק בין אבנים

אם אתם משתמשים באבני מדרך לבניית שבילים או פינות ישיבה אז מומלץ לחשוב היטב מה המרחק בין האבנים וכיצד למקם אותן. ההמלצה שלנו היא למקם את האבנים עד 30 ס"מ אחת מהשנייה על מנת שגם ילדים ואנשים מבוגרים יוכלו לפסוע בבטחה בין האבנים.

מתי לשים בטון?

לאחר שנמקם את אבני המדרך נוכל לפזר חומר מילוי בדמות אבנים או חצץ אך במקרים בהם נרצה ליצור ריצוף חוץ אחיד אז נשתמש בבטון לבן שיאחד בין אבני המדרך למשטח אחיד חלק ורציף. אם אין לכם ניסיון בשימוש עם בטון מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה או לבצע תחקרי מעמיק.

משטח נקי

יש לנקות את המשטח מאבנים קטנות, צמחיה, דשא טבעי או כל חפץ, צמח ופריט אשר יכול להפריע לנו בהנחת אבני המדרך. ניתן לנקות את המשטח בעזרת כלי גינון המצויים בכל בית כמו: מעדר, טוריה, את חפירה ומגרפה או לשכור כלי עבודה מקצועיים בחנויות חומרי בניין וכלי עבודה.

שטח ישר ומאוזן

אבני מדרך מנוסרות ישר ואם ננסה להניח אותן על משטח אדמה לא מפולס אז הן לא יהיו יציבות ונוכל להרגיש זאת בעת דריכה. אבנים אשר אינן מונחות על משטח ישר ומאוזן יהיו מפגע בטיחותי ואסתטי. יש להשקיע זמן ביישור האדמה והנחת האבנים באופן נכון לקבלת משטח אחיד ובטיחותי.

אבני מדרך דשא סינטטי

הובלה של אבני מדרך

הובלה של אבנים לגינה תתבצע לרב על ידי מנוף. משקל האבנים יכול להגיע למאות ק"ג ואף טונות לכל משטח ולא נהוג להובילם באמצעות רכבים פרטיים. אם אתם זקוקים למספר מועט של אבנים אז ניתן להוביל את האבנים באמצעות נגרר או רכב פרטי אך חובה לוודא כי המשקל אינו חורג את המשקל המותר לפי החוק.

אם אתם מובילים אבני מדרך באופן עצמאי אז כדאי לחצוץ בין האבנים כאשר מובילים אותן ולנסוע בזהירות יתרה כי אבני מדרך נוטות להישבר ולהיסדק בחבטות וקפיצות. אנו תמיד ממליצים להשתמש בשירות הובלות מקצועי!

מחירון אבני מדרך

מחפשים אבני מדרך? חייגו 077-21-500-31

אבני מדרך - שאלות ותשובות

ניתן לחלק את אבני המדרך לשני סוגים עיקריים: אבני מדרך טבעיות לבנות ואבני מדרך אפורות בזלת – אלו שני סוגי אבני המדרך הנפוצות ביותר בישראל. כמובן שניתן למצוא בתוך משפחות האבנים סוגי אבני מדרך בגדלים, צבעים ומרקמים שונים.

מחיר של אבני מדרך יכולים לנוע מ-50 ש"ח לאבן ועד 150 ש"ח לאבן ואף יותר. המחיר ישתנה לפי סוג האבן, גודלה וארץ מוצאה כאשר אבנים מקומיות יהיו זולות יותר ואבנים מיבוא – ברכישת משטחים סגורים תוכלו לקבל הנחה סיטונאית.

אבני מדרך מיועדות ליצירת ריצוף חוץ, פינות ישיבה, פינות מנגל ושבילים בגינות. ניתן להשתמש באבני מדרך גם כתוחמים, ציפוי קירות וחיפוי שטח לפי הצרכים שלכם כיד הדמיון הטובה.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors