דשא סינטטי לבתי ספר

מאת    טל סוכר, בעלי חברת דשא קבוע |  עודכן לאחרונה:
דשא סינטטי לבתי ספר

מנהלי מוסדות חינוך רבים מנסים לייצר לתלמידיהם סביבת לימודים תומכת, בטוחה ונעימה. האם דשא סינטטי מיועד להתקנה במוסדות חינוך? האם ישאר עמיד לאורך שנים? וכיצד מזג האויר משפיע על דשא סינטטי? התשובות כאן.

שתף\י חבר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin

דשא סינטטי מותקן בישראל במוסדות חינוך רבים כגון: בתי ספר, מכללות, אוניברסיטאות, גני ילדים, מעונות, מועדוני ים, מתנ"סים, חצרות של תנועות נוער ופנימיות. הבצורת, עלויות המים והטיפול הגבוהים הביאו את מנהלי מוסדות החינוך הפרטיים והציבוריים כאחד לייבש את המדשאות הירוקות.

אם נחשב את עלות התחזוקה הממוצעת של גינה פרטית בגודל 50 מ"ר נגלה כי מאות שקלים עלולים להיעלם מכיסנו מדי חודש. תארו לעצמכם כיצד יראה החשבון כשמדובר במאות מטרים ואף דונמים המצויים במוסדות ציבוריים.

דשא סינטטי בבתי ספר - איך זה התחיל?

דשא סינטטי הגיח לראשונה לעולם בשנות השישים של המאה הקודמת במדינת ג'ורג'יה בארצות הברית. הרעיון שעמד לעיני מפתחי מרבד הפלא של קרן פורד היה לרומם את מצב רוחם של תלמידי העיר הגדולה שסבלו מחסך בשטחים ירוקים בבית ספרם. במסגרת הדיונים של חברי הקרן הוחלט על פיתוחו של מרבד דשא מלאכותי שיעניק לילדים תחושה של טבע אך יהיה בעל תכונות מיוחדות.

זמן קצר לאחר מכן, הדשא הסינטטי נולד לעולם. המודל הראשון שלו הותקן תחילה בבתי ספר ובאצטדיון נודע ביוסטון ומאז הוא מכסה שטחים נרחבים בארה"ב, ישראל ושאר העולם.

דשא סינטטי בבתי ספר - מדשאה ירוקה ללא תחזוקה

דשא סינטטי בראש ובראשונה מעניק לנו ולילדנו משטח ירוק לאורך כל השנה. בתי ספר וגני ילדים נדרשים להעניק לתלמידים משטח משחקים בטיחותי – כושלים פעמים רבות במשימה.

דשא סינטטי בניגוד לדשא טבעי אינו נובל ומצהיב, אינו דורש השקיה, לא זקוק לעבודות תחזוקה ומעניק לילדים משטח אחיד ובטיחותי. דשא סינטטי יבלום נפילות ילדים בעת משחק וימנע פציעות העלולות לקרות בעת משחק והשתובבות.

שיטת ייצור חדשנית

דשא מלאכותי מיוצר בזמננו בשיטות ייצור רבות ומגוונות; שיטות אריגה משתנות, סיב קצר וארוך וצפיפות סיבים מגוונת. המפעלים המתקדמים בעולם פרושים לאורך כל הגלובוס; סין, הולנד, גרמניה, ארה"ב וטורקיה. התעשיינים הפכו במהרה את תעשיית הדשא הסינטטי לאחד מהענפים המתקדמים בעולם הן מבחינת שיטות הייצור והן מבחינת טיב הייצור.

דשא סינטטי רך ונעים למגע

דשא סינטטי אידיאלי להתקנה, בבתי ספר וגני ילדים מכיוון שהוא אינו סובל מהמגרעות של אחיו הטבעי. דשא סינטטי אינו מפתח קרחות, אינו נובל ולא דורש תחזוקה כלל. דשא סינטטי מאפשר משטח משחקים רך למגע, ללא שלוליות בוץ, חרקים וטפילים ושומר על מרקמו וצבעו לאורך שנים.

במוסדות חנוך הבטיחות מגיעה לפני הכל וזו הסיבה שדשא סינטטי הוא הבחירה האידיאלית. מרקמו הצפוף ממתן נפילות וחבטות של ילדים ומעניק משטח בטיחותי למשחק וספורט.

דשא סינטטי – עמיד בפני שחיקה ותנאי מזג אויר קיצוניים

דשא סינטטי מהווה כמשטח האידיאלי למוסדות חינוך. תלמידים, סטודנטים וילדים אשר לומדים בבית ספר, מכללה, אוניברסיטה, גן ילדים או פעוטון יכולים ליהנות ממשטח משחקים או סתם שטח ירוק לרביצה ומנוחה בהפסקות בין השיעורים.  דשא סינטטי לא ישחק בעת ריצות, משחקי כדור ושיעורי חינוך גופני. דשא סינטטי לא יגרום לאלרגיות והתגרדויות ויהיה נעים למגע. המשטח יישאר עמיד ואחיד לשנים ארוכות גם בתנאי מזג אויר קיצוניים של חום וקור והוא אינו מושפע כלל מעונות השנה.

לא תבחינו בהבדל- הדשא סינטטי או טבעי?

שיטות הייצור המתקדמות אפשרו ליצרני הדשא הסינטטי לפתח מרבדים ירוקים הנראים ממש כדבר האמיתי. דשא סינטטי מיוצר בשלל צבעים, אורכים ומרקמים.

יש להוסיף ולציין כי דשא סינטטי הינו מוצר החייב לעבור הליך ייצור קפדני ומתקדם – אין מדובר במוצר טקסטיל תעשייתי פשוט. לכן, כניגשים להתקין מרבדי דשא סינטטי במוסדות חינוך למיניהם, יש לבדוק היטב את איכות המוצר בטרם תבצעו החלטות מרחיקות לכת.

לייעוץ מקצועי, להתקנת דשא סינטטי במוסדות חינוך חייגו: 077-21-500-31