התקנת דשא סינטטי בשיטת "עשה זאת בעצמך"?

דשא סינטטי התקנה עצמית
התקנת דשא סינטטי, יכולה להתבצע על ידי מתקין מקצועי או בשיטת עשה זאת בעצמך. רוצים להתקין דשא סינטטי לבד וחוששים שהפרויקט גדול עליכם? אל דאגה, הכנו לכם מדריך מפורט על כל השלבים והדרכים, להפוך את הגינה או המרפסת שלכם לירוקות בכוחות עצמכם.
שתף\י חבר:

תוכן עניינים

אנשים רבים תוהים, האם התקנת דשא סינטטי דורשת מיומנות מיוחדת וניסיון. מאמר זה ינסה לשפוך מעט אור על הנושא ולתת לכם את הכלים להחליט האם זו משימה שאתכם מסוגלים לעמוד בה בגבורה.

התקנת דשא סינטטי לבד – מאיפה מתחילים?

התקנת דשא סינטטי ניתנת על משטחים רבים ומגוונים: אדמה, מרצפות, עץ, בטון ועוד….

התקנת דשא סינטטי על אדמה, דורשת הכנת תשתית רצינית יותר מאשר על משטחים אחרים ,בהם ניתן פשוט לבצע הדבקה ישירה וחיתוך. אם אתם מסוג האנשים שיש להם ידיים טובות ונוהגים לתקן ולשפץ בכוחות עצמכם. סביר להניח כי מלאכת התקנת הדשא הסינטטי לא תהיה קשה מידי עבורכם.

התקנת דשא סינטטי עצמאית - שלב אחר שלב

התקנת דשא סינטטי בכוחות עצמכם בוודאי תוזיל את עלויות ההתקנה – אך השאלה היא בכמה והאם אתם בנויים לעבודה מסוג זו? כאשר חברה מקצועית נותנת הצעת מחיר להתקנת דשא סינטטי לרוב היא מחשבת את המחיר על פי עלות העבודה למטר מרובע לאחר שבחנה את שטח ההתקנה. הצעת המחיר כוללת בתוכה: הובלת החומרים, סבלות, חיתוך המרבדים, תיחום, משאית מנוף המביאה את החצץ לשטח ההתקנה וחומרים כגון: יריעה גיאו- טכנית, רצועות פוליאסטר, חצץ, דבק, מסמרים מגלוונים ועוד….

מומלץ לבדוק את הפרשי העלויות בין התקנה מקצועית לעצמאית. מכיוון שלעיתים ההפרש מתבטא בעשרות שקלים בודדים למ"ר, לאחר חישוב עלויות חומרי הגלם.

חשוב לציין כי עשרות אנשים מדי חודש רוכשים בחברתנו דשא סינטטי ומבצעים את ההתקנה בכוחות עצמם בקלות לאחר שקיבלו הדרכה מקצועית והסבר מפורט – לאלו שאינם בטוחים האם מלאכת העבודה היא בשבילם, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

גם כאשר הינכם בוחרים בחברה שתתקין עבורכם את הדשא הסינטטי, חשוב לבדוק את הניסיון של החברה בתחום ולבקש לראות עבודות קודמות על מנת להתרשם מרמת המקצועיות של המתקינים.

התקנת דשא סינטטי "עשה זאת בעצמך" בגינה ועל משטחי אדמה,טוף וחצץ.

על מנת לתת לכם אינדיקציה על הליך ההתקנה נפרט כעת את השלבים להתקנת דשא סינטטי על אדמה:

ריסוס –  אם וכאשר קיים דשא או עשביה יש לרסס את השטח בקוטל עשבים.

חישוף – אם גובה הריצוף זהה לגובה האדמה אז יש צורך לבצע חישוף (חפירת אדמה). מוציאים אדמה בגובה 5 ס"מ בממוצע, במקרה שיש צורך להשוות בין הגבהים של המשטח ממנו יוצאים לגינה (ריצוף, דק וכו'…) לבין האזור בו יונח הדשא הסינטטי. בכל התקנה מידת החישוף משתנה בהתאם לסוג הדשא הסינטטי אשר מותקן במקום ותוואי השטח של הגינה.

תחימת השטח – יוצרים מסגרת לגינה על מנת שלא תהיה זליגת חצץ. ניתן להתקין תוחמים מחומרים רבים ומגוונים כגון: תוחם פלסטיק אמריקאי, תוחם קשת, אדני רכבת, אבני גינה ועוד…

התקנה עצמית דשא סינטטי
הכנסת חצץ לשטח הגינה עם משאית מנוף

חצץ שומשום – מפזרים לאורך המשטח שכבה של 5 ס"מ חצץ שומשום (חצץ דק). יוצרים שיפוע של 3 מעלות לחלק החיצוני של הגינה לעבר נקודות הניקוז. מומלץ להשתמש בחצץ שומשום ולא במצע מכיוון שהמצע הופך להיות גוש מוצק בשלב מסוים אשר לא מאפשר חלחול מים.

הידוק החצץ – מהדקים את כל המשטח באמצעות ג'בקה מהדקת ממונעת מקצועית. השכרת ג'בקה וכלי התקנה וגינון מקצועיים מומלץ לבצע דרך אתר Rent – כל הוראות ההתקנה והטיפים להתקנה עצמית כמו המקצוענים באתר דשא קבוע.

דשא סינטטי התקנה
הידוק תשתית חצץ שומשום

יריעה גיאו-טכנית – פרישת יריעה גיאו-טכנית על השטח כולו, יריעה גיאו-טכנית הינה יריעה שחורה אוורירית חדירה למים אשר מיועדת לתת שכבה הגנה נוספת לדשא הסינטטי ולהחשיך את האזור טוב יותר מפני צמיחת עשבים.

פרישת הדשא הסינטטי – פורשים את יריעות הדשא הסינטטי כאשר הסיבים פונים לאותו כיוון לאורך כל המשטח. מומלץ לתכנן את הפרישה בצורה כזאת שיהיו מספר מועט של חיבורים. מרבדי הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע מגיעים ברוחב 2 מטרים ו- 4 מטרים. על מנת שיהיה ניתן לנצל באופן מרבי את מרבדי הדשא הסינטטי בהתאם לתוואי השטח.

חיתוך – חותכים את הדשא הסינטטי, באמצעות סכין חיתוך מקצועית על להב משונן. החיתוך יתבצע לרב לאורך התפרים וכך יאפשר לכם לחתוך את הדשא הסינטטי ישר. אם החיתוך צריך להתבצע בניגוד לכיוון התפר אז חתכו את הדשא הסינטטי לאורך הקיר, התוחם או הריצוף החופפים לסיומת של הדשא הסינטטי.

דשא סינטטי התקנה
חיתוך דשא סינטטי

התאמה – אם יש צורך לחבר בין שתי יריעות דשא סינטטי, יש לחתוך בין התפרים באמצעות סכין יפנית כך שהיריעות יהיו חופפות בניהן – חשוב להימנע ממצבים בהם יריעות דשא סינטטי עולות אחת על השנייה או ממצבים של רווחים גדולים מדי.

הדבקה – מחברים בין יריעות הדשא הסינטטי: מקפלים את שולי היריעות ופורשים רצועת פוליאסטר לאורך השטח אותו מעוניינים לחבר. יש לקבע את רצועת הפוליאסטר לקרקע ולמרוח עליו שכבת דבק דו קומפוננטי באמצעות שפכטל. לאחר ההדבקה יש להדק את שני צידי יריעות הדשא הסינטטי ולדרוך בעדינות על השטח המודבק. הדבק יתייבש בממוצע כעבור 20 דקות – אין להרטיב את השטח המודבק בשעות הראשונות להתקנה.

מסמור הדשא לאדמה – ממסמרים את הדשא הסינטטי לאדמה בשטח העוקף באמצעות מסמרים מגלוונים במרחק של 15-20 ס"מ.

דשא סינטטי ואביזרי התקנה מהיבואן!

רוצים להתקין דשא סינטטי עצמאית? כל החומרים ואביזרי ההתקנה במחיר ישיר ממחסני היבואן של דשא קבוע! 

בחנות האונליין תוכלו לרכוש דשא סינטטי איכותי, מסמרים מגלוונים, תוחמים, יריעות, פסי הדבקה, סכין חיתוך, תשתיות חצץ ומוצרים לגינה. כל החומרים הדרושים לכם במקום אחד!

צפו בסרטון התקנת דשא סינטטי

מילוי חול סיליקט – מפזרים חול סיליקט על סיבי הדשא הסינטטי ומברישים אותם עד אשר החול נספג בקרקעית. בדגמים המתקדמים בשוק אין צורך במילוי חול סיליקט או פתיתי גומי. דגמי הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע חוסכים בעלויות טיפול ואחזקה לאורך השנים. 

שימו לב ! אין להשתמש בפתיתי גומי גרוס, כדוריות הגומי (המכונות בשפה המקצועית SBR) מיוצרות משאריות של צמיגים ממוחזרים.  המחקרים האחרונים מצביעים על פליטות חומרים רעילים והתחממות מאסיבית של המשטח עד 10 מעלות מסביבתו הטבעית.

הברשה – מברישים את סיבי הדשא הסינטטי, בהתקנה מקצועית משתמשים במסרקת חשמלית אך ניתן להשתמש במטאטא כביש או מברשת והתוצאות יהיו זהות.

התקנת דשא סינטטי "עשו זאת בעצמכם" במרפסת ועל ריצוף, בטון ויריעות ביטומניות

כפי שציינו בתחילת המאמר, התקנת דשא סינטטי יכולה להתבצע כמעט על כל משטח; יריעות ביטומניות, דקים, ריצוף, בטון, אספלט ועוד…. זו הסיבה שדשא סינטטי הפך להיות מוצר מבוקש בהתקנה על מרפסות, גגות, שטחי פנים, משרדים, עסקים וכמעט כל מקום ואתר בו תרצו להפוך משטח אפרורי לירוק.

התקנה עצמאית על משטחים קשים למיניהם אינם דורשים הכנה מיוחדת מלבד מיומנות חיתוך והדבקה של המרבדים. התקנה של דשא סינטטי על משטחים מסוג זה יהיו לרב מלאכה קלה יותר למתקין החובב:

ניקוי השטח – יש לנקות את המשטח מעצמים לא רצויים אבק ולכלוך. תחילת העבודה תבוצע על משטח יבש בלבד.

פרישת מרבדי הדשא – נפרוש את מרבדי הדשא על פי תוואי השטח כאשר הסיבים פונים לאותו כיוון.

חיתוך – נחתוך בזהירות את מרבדי הדשא הסינטטי באמצעות סכין יפנית בהתאם למבנה השטח.

דשא סינטטי התקנה עצמית
התקנה דשא סינטטי על מרפסת או גג - כל השלבים!

התאמה – אם יש צורך לחבר בין שתי יריעות דשא סינטטי, יש לחברן כך שהיריעות יהיו חופפות בניהן – חשוב להימנע ממצבים בהם יריעות דשא סינטטי עולות אחת על השנייה או ממצבים של רווחים גדולים מדי.

הדבקה – מחברים בין יריעות הדשא הסינטטי: מקפלים את שולי היריעות ופורשים רצועת פוליאסטר לאורך השטח אותו מעוניינים לחבר. יש לקבע את רצועת הפוליאסטר לקרקע ולמרוח עליו שכבת דבק דו קומפוננטי באמצעות שפכטל. לאחר ההדבקה יש להדק את שני צידי יריעות הדשא הסינטטי ולדרוך בעדינות על השטח המודבק. הדבק יתייבש בממוצע כעבור 20 דקות – אין להרטיב את השטח המודבק בשעות הראשונות להתקנה.

סרוק הסיבים – יש לסרק את סיבי הדשא הסינטטי באמצעות מטאטא כביש או מברשת.

♥ שימו לב, יש לדאוג כי במקום ההתקנה ישנם פתחי ניקוז לפני התקנת הדשא הסינטטי.

לסיכום, התקנת דשא סינטטי יכולה להיות פשוטה ואף מהנה. משפחות רבות בישראל,מתקינות דשא סינטטי בבתיהן בכוחות עצמן וחוסכות את עלות ההתקנה – עם זאת, מדובר במלאכה הדורשת מיומנות, זמן וסובלנות.

חברת דשא קבוע תשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם הדרכה מקצועית להתקנת דשא סינטטי גם כאשר תבחרו לבצע את ההתקנה בעצמכם.

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו: 077-21-500-31

תשובות לשאלות ששאלתם אותנו:

אם אתם מתקינים דשא סינטטי בגינה אז תצטרכו: מסמרים מגולוונים, יריעה גיאוטכנית למניעת צמחית עשבים, יריעות הדבק ודבק חד רכיבי, סכין חיתוך, תוחם וחצץ שומשום. בהתקנת דשא סינטטי במרפסת נצטרך סכין חיתוך, פסי הדבקה ודבק בלבד.

באתר דשא קבוע תמצאו את כל החומרים ואביזרי ההתקנה שתצטרכו להתקנת דשא סינטטי מקצועית; תוחמים, אבנים, יריעות, מסמרים, פסי הדבקה, סכין חיתוך וגוון רחב של דשא סינטטי במחיר היבואן!

דשא סינטטי מיוצר ברוחב של 2 \ 3 ו-4 מטר לפי בחירתכם. המרבדים מגיעים מהמפעלים, באורך של 25 מטר רץ וניתן לבקשת חיתוך לפי מידה. 

הובלה של דשא סינטטי וחצץ שומשום מבצעים באמצעות מנוף זרוע אשר מכניס את כל החומרים לשטח. ניתן להוביל דשא סינטטי גם על ידי משאית ואם מדובר במרבדים קטנים של דשא סינטטי אז אף ניתן לבצע הובלה עצמאית ברכב פרטי.

דשא סינטטי כולל התקנה תקנית יעלה לרב בין 150 ועד 250 ש"ח למ"ר בהתאם לגודל השטח, סוג הדשא הסינטטי, כמות החומרים הנדרשים והיקף העבודה. להצעת מחיר ממוקדת צרו איתנו קשר וקבלו הצעת מחיר עוד היום!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors