האם עמודי תאורה לגינה מתאימים לדשא סינטטי?

תאורה לדשא סינטטי
הגינה היא שכיית החמדה של הבית והמקום בה נחים, אוכלים, מארחים. בשנים האחרונות הגינות עוברות מהפכה עם מגוון חומרים המחקים את חיק הטבע בצורה אותנטית ועם זאת, קלים מאוד לניקוי ותחזוקה כמו למשל, דשא סינטטי המביא יתרונות רבים מבלי להתפשר על יופי.
שתף\י חבר:

חלק בלתי נפרד מתכנון מעיצוב הגינה קשור לשילוב תאורה במרחב. האור מאפשר להאריך את השהות בחצר אל תוך החשיכה והלילה ולהמשיך ליהנות ממנה גם לאחר שקיעת השמש. חשוב להחליט היכן למקם את גופי התאורה ובאילו גופי תאורה לבחור כדי להשיג אור שתורם לאווירה והוא גם פונקציונאלי. כמו כן, לגופים עצמם יש נוכחות מעניינת והם תורמים בחזותם לאסתטיקה של החצר. קיימות אופציות שונות כמו גופי תאורה לתלייה על הקירות החיצוניים המשיקים למרפסת או לגינה או גופים ניצבים למיניהם כשחשוב שהחומרים יהיו עמידים בתנאי מזג האוויר.

עמוד תאורה מעוצב לגינה יפה ומוארת

אלטרנטיבה נהדרת להארת החצר או המרפסת המתאימה גם מאוד לדשא סינטטי מבלי לפגוע בו אך להחמיא למראהו השופע היא עמודי תאורה לגינה. מדובר בפריט דקורטיבי ומאיר שקל מאוד להתקין בחצר לאחר שהוחלט היכן הוא יעמוד.

כך למשל, בגינות רחבות ידיים ניתן להציב עמודי תאורה לאורך שביל הגישה או במרחקים קבועים זה מזה לתיחום המרחב של החצר. בגינות קטנות יותר או בהן זקוקים לתאורה תומכת אפשר לבחור עמוד או שניים שיעניקו את האפקט המאיר המבוקש.

עמודי התאורה מגיעים בשלל עיצובים רטרו או מודרני, כך שניתן להתאים אותם לסגנון השולט בחצר. כמו כן, הם מגיעים בשלל מידות לפי הגודל המועדף מבחינת נוכחות הגוף במרחב הנתון.

שימו דגש על אלמנטים כמו החומרים מהם עשויים הגופים כמו אלמנטים מתכתיים הנחשבים לעמידים מאוד בתנאי חוץ כמו לחות, גשם, רוח, שמש חזקה וקל יותר לנקות ולתחזק אותם כחלק מהתחזוקה הכוללת והשוטפת של הגינה. לרוב מדובר בנורת LED מוגנת בחומר או ציפוי עמיד במים.

עמודים מאירים המשתלבים עם דשא מלאכותי

התייחסו למידות וכן להספק התאורה מבחינה צריכת אנרגטית כך שתדעו להתכונן לעלות המשוערת של הדלקת העמוד במיוחד אם אתם מתכננים להשאיר אותו דולק למשך הלילה.
בדקו כיצד להתקין אותו בדרך הטובה ביותר כך שהוא יאיר את הדשא המלאכותי בצורה אטרקטיבית. יש גוון אור לבן או כהה יותר ואפשר לתכנן כך את הגוון האור המבוקש.

הצורניות של עמוד התאורה לגינה אף היא משחקת תפקיד חשוב כאשר אפשר למצוא עמודים בקווים ישרים בצביון מינימליסטי בעוד אחרים בעלי צורניות מעוגלת וזורמת יותר ש"שוברת" את המרחב המרובע. בדקו שהעמוד בטיחותי מבחינת הצבה והתקנה ומבחינת אינטראקציה עמו במיוחד אם מדובר בגינה של בית עם ילדים שרצים ומשתובבים בחצר, כך שלא יתקעו בו נסו למקם אותו במקום בו הוא יתפקד כמעין אלמנט מפריד וחוצץ אך לא חוסם וכזה המפריע למרחב התנועה.

 

שילוב נכון של דשא סינטטי ועמודי תאורה

לאחר שהנחתם דשא סינטטי חשבו על צורת וסוגי העמודים שתרצו לשלב. אל תתפשרו על איכות ועמידות לאורך זמן. מומלץ לרכוש עמוד תאורה לחצר מחברה מובילה כמו רשת עם סניפים ויועצי תאורה, שיוכלו לסייע לכם בצורה מקצועית בתהליך בחירת העמוד לפי תנאי השטח וסביבת החיים שלכם, גודל הגינה, סוג הדשא ויתר אלמנטים המשפיעים מבחינה פרקטית ועיצובית בתהליך רכישת העמוד.

כמו למשל, גופי תאורה נוספים שכבר קיימים בגינה. בחרו עמודי תאורה בעלי תפקוד מרשים ותוחלת חיים ארוכה ובדקו גם אם מדובר בגוף שמגיע עם אחריות ומהי כוללת ולכמה זמן האחריות הזו תקפה.

להצעת מחיר לדשא סינטטי חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors