הגינה הירוקה החדשה שלכם עם דשא סינטטי

אם חשבתם להתקין דשא סינטטי בגינה אז בוודאי יש לכם המון שאלות בשבילנו. איך מתקינים דשא סינטטי בגינה? מה תוחלת החיים של דשא סינטטי? מה תקופת האחריות? ולאן מתנקזים מי הגשמים? במאמר הבא ננסה לתת לכם מידע מקיף על בחירת דשא סינטטי, התקנתנו והשימושים המגוונים שלו. כל התשובות לשאלותיכם כאן!
שתף\י חבר:

הגל הירוק ששוטף את ישראל בשנים האחרונות עם דשא סינטטי נמצא בעיצומו וזאת בגלל היתרונות הגלומים במרבד הפלא הירוק. דשא סינטטי מאפשר לנו לצבוע כל משטח אפרורי בגוונים ירוקים טבעיים בתוך מספר שעות וללא צורך בהתחשבות בגורמי הסביבה והטבע.

דשא סינטטי החל את דרכו בשנות השישים בארה"ב ופותח לראשונה לשימוש במגרשי ספורט מקצועיים ורק בעשורים האחרונים חדר לתחום הגינון ואדריכלות הנוף.

אם נסתכל על היתרונות הגלומים בהתקנת דשא סינטטי נבחין כי נוכל להיפרד מעלות התחזוקה והטיפול לשלום. דשא טבעי דורש כיסוח, שזרוע, הדברה, דשן שירותי גינון וכלי עבודה יקרים כמו: מכסחות, מזמרות, מפוחים וחרמש.

בעוד דשא סינטטי ישמש אתכם 365 ימים בשנה ללא צורך בטיפול כלל דשא טבעי דורש מאיתנו הוצאות שוטפות לא מבוטלות שיכולות להגיע לאלפי שקלים מידי שנה.

אז מה משתלם וכלכלי יותר?

תלוי באיזו פרספקטיבה מסתכלים. אם נקח את עלויות הקמת מדשאה סינטטית נבחין כי העלות למ"ר גבוהה משמעותית מהקמת מדשאה טבעית.

התקנת דשא סינטטי תעלה לרב בממוצע ב-200 ₪ למ"ר כמעט פי 4 ממדאה טבעית אבל אם אתם מהאנשים שרצים למרחקים אז תבינו כי ההשקעה הכספית הראשונית חוזרת במהרה ותוך כשנתיים – שלוש אתם תחזירו את ההשקה הראשונית ותתחילו לחסוך כסף.

דשא סינטטי | דשא קבוע

איך נבחר דשא סינטטי?

דשא סינטטי נבחר לפי השימוש שלנו ולפי טעמנו האישי. אם אתם מתקינים דשא סינטטי באזור משחק לילדים, מקום עם שימוש רב של אנשים כמו בית עסק או שטח ציבורי אז עליכם לבחור בדשא סינטטי איכותי וצפוף.

אם תבחרו להתקין דשא סינטטי באזור נוי או לתקופה קצרה אז ניתן לבחור גם בדגמים זולים יותר ובסיסיים. אנחנו תמיד נמליץ לקחת מוצר איכותי וצפוף שיחזיק לאורך שנים וישמש אתכם נאמנה לתקופה ארוכה.

התקנה עצמית או מקצועית?

אם אתם אנשים עם ידי זהב שבונים ומרכיבים כל דבר בכוחות עצמכם אז בוודאי לא תהיה לכם בעיה להתקין דשא סינטטי עצמאית. אם אתם אנשים שנרתעים מעבודה פיזית וטכנית אז מומלץ לשקול לקחת איש מקצוע מנוסה.

בסופו של דבר, התקנת דשא סינטטי דורשת ידע טכני, חומרים וכלי עבודה וזו הסיבה שאנו תמיד נמליץ לרכוש דשא סינטטי עם התקנה מקצועית שתאפשר לנו ליהנות מהמוצר לאורך שנים.

אם אתם בוחרים להתקין דשא סינטטי בכוחות עצמכם אז מומלץ תמיד לפנות לחברה מנוסה שתדע לתת לכם שירות הובלות, חומרים והדרכה מקצועית. ניתן כמובן גם להגיע להדרכה מקצועית במשרדי החברה.

כמה עולה התקנת דשא סינטטי?

מתקינים מקצועיים מתמחרים התקנה כמו רצפים או בוני דקים לפי מ"ר ומחיר ההתקנה משתנה לפי היקף העבודה והחומרים. אם נלך על עלות ממוצעת של דשא סינטטי כולל התקנה התמחור יהיה בוודאי כ-180-250 ₪ ₪ למ"ר אך בשביל לקבל הצעת מחיר מפורטת ועדכנית לפרויקט שלכם אז מומלץ לשלוח מספר תמונות ושרטוט של השטח למשרדי החברה בוואטסאפ 077-21-500-31 או בדוא"ל [email protected] ואז נוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת ומפורטת.

לאן מתנקזים מי הגשמים לאחר התקנת דשא סינטטי?

לדשא הסינטטי יש חורי ניקוז ייעודיים המאפשרים חלחול מירבי של מים בקצב של 60 ליטרים לדקה לכל מ"ר. בנוסף ברגע שניצור תשתיות חצץ לדשא הסינטטי אז שכבת החצץ תהווה משטח ספיגה מעולה למי הגשמים ותאפשר ספיגה גבוהה גם בימים גשומים במיוחד.

האם דשא סינטטי נשכב בקלות?

המשוואה תמיד עומדת ביחס של צפיפות המרבד לכמות הדריכות הממוצעות ביום. אם אתם מתקינים דשא סינטטי באזורי משחק, שטחים ציבוריים או מקומות עם דריכה ותנועה גבוהה אז בחרו בדשא סינטטי צפוף ואז הוא יישאר זקוף לאורך זמן.

כמובן שניתן להבריש ולרענן את הסיבים מיד תקופה ולהחזיר את המרבד למראהו הרענן. ההמלצה שלנו היא תמיד לבחור את סוג הדשא הסינטטי לפי השימוש שלכם ואז אין סיבה שמראה הדשא הסינטטי לא יישמר לאורך זמן.

מה תוחלת החיים של דשא סינטטי?

קשה מאוד להגיד כי תוחלת החיים של דשא סינטטי תושפע מאוד מאופן השימוש במשטח ותנאי הסביבה אך לרב דשא סינטטי יחזיק מעמד בין 7-12 שנים עד שיהיה צורך להחליפו. סוגי דשא סינטטי זולים יותר או שטחים ציבוריים ובעלי תנאי סביבה קיצוניים יכולים גם לקצר את תוחלת החיים של המשטח משמעותית.

איפה לרכוש דשא סינטטי?

תמיד כדאי ללכת למקור ולא להסתמך על משווקים מיד שנייה או שלישית. דשא קבוע מייבאת דשא סינטטי איכותי לישראל כבר משנת 2000 ומספקת שירות הובלות והתקנות מקצועיים בכל רחבי המדינה. אתם מוזמנים להגיע אלינו ולהתרשם מהמגוון הגדול ביותר בישראל.

דשא סינטטי יצרן יבואן

שאלות ותשובות לממהרים

דשא סינטטי, המכונה גם דשא מלאכותי או דשא מזויף, הוא משטח מעשה ידי אדם המיוצר לרב מחומרים פלסטיים והוא נועד להידמות לדשא טבעי.

דשא סינטטי מיוצר באמצעות שילוב של סיבים סינתטיים, העשויים בדרך כלל מפוליאתילן או פוליפרופילן, וחומר גיבוי המיוצר מלטקס תלת שכבתי המחזיק את הסיבים במקומם.

דשא סינטטי משמש כחלופה לדשא טבעי ביישומים שונים, כגון מדשאות בגינות ביתיות, מגרשי ספורט ושטחים מסחריים, מכיוון שהוא דורש פחות תחזוקה ומים ונשאר ירוק כל השנה ללא השפעה מתנאי הסביבה.

היתרונות המובילים של דשא סינטטי כוללים שימוש מופחת במים, דרישות תחזוקה נמוכות, עמידות ויכולת לעמוד בתנועה כבדה ושחיקה גבוהה.

כן, דשא סינטטי בטוח לילדים וחיות מחמד. דשא סינטטי עובד בדיקות אי רעילות וחוסך שימוש בכימיקלים ודשנים בניגוד לדשא טבעי. בנוסף הוא אינו מושך חרקים ומזיקים. עם זאת, חשוב לבחור מוצר איכותי מיצרן בעל מוניטין בתעשייה.

דשא סינטטי אינו דורש השקיה כמו דשא טבעי. עם זאת, מומלץ לשטוף מדי פעם במים כדי להסיר אבק ולשמור על ניקיון המשטח.


אורך החיים של הדשא הסינטטי משתנה בהתאם לאיכות המוצר ולכמות התנועה הרגלית שהוא מקבל. בממוצע, דשא סינטטי יכול להחזיק מעמד בממוצע 7-12 שנים ויש דגמים שבתנאי סביבה מסוימים יגיעו גם לתוחלת חיים של עד 15 שנים עם טיפול נאות.

כן, ניתן למחזר דשא סינטטי. יצרנים רבים מציעים תוכניות מחזור עבור דשא סינטטי ויש תעשיות רבות מתחום הבנייה המשתמשות בדשא סינטטי על מנת לחזק יסודות ותערובות בטון.

דשא סינטטי איכותי נועד לעמוד בפני דהייה הנגרמת מקרני ה-UV של השמש. הוא אמור לשמור על צבעו ומראהו לאורך שנים רבות.

ניתן להתקין דשא סינטטי על משטחים שונים, לרבות אדמה, בטון, אספלט ודק. טכניקות הכנה של השטח והתקנה נכונה חשובות על מנת להבטיח שהמשטח יהיה  יציב ועמיד לאורך זמן.


דשא סינטטי נועד לעמוד במגוון רחב של אקלים, כולל טמפרטורות חמות וקרות. המרבד יכול להתמודד עם תנאי טמפרטורה קיצוניים כמו שלג וחמסין.

יש לכם שאלות נוספות? חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors