דשא סינטטי – ככה משחקים היום כדורגל

דשא סינטטי כדורגל
דשא סינטטי הצליח לשנות את פני המשחק בענפי הספורט בכלל וענף הכדורגל בפרט. דשא סינטטי אינו דורש תחזוקה, בולם נפילות ומונע פציעות של ספורטאים. כל מה שרציתם לדעת על כדורגל ודשא סינטטי במאמר הבא.
שתף\י חבר:

דשא סינטטי למגרשי כדורגל עשה את צעדיו הראשונים כבר בשנות השישים של המאה הקודמת בבתי ספר, מגרשי ספורט ומוסדות חינוך ציבוריים. שני מהנדסים מענף החקלאות מג'ורג'יה, בארה"ב ניסו לפתח דשא שלא ידרוש תחזוקה ומים. חמש שנים מאוחר יותר, לאחר התקנת דשא סינטטי באצטדיון הבייסבול הנודע, "יוסטון אסתרום", הפכו מרבדי הדשא הסינטטי למבוקשים ברחבי ארה"ב ובעולם. ב-1966 הותקן דשא סינטטי בפעם הראשונה בהיכל הספורט של טקסס. התגובות החיוביות ביססו את מעמדו של מרבד הפלא ולאחר שעיתון הניו יורק טיימס תיאר אותו כ"ניצחון הכימיה" ידעו כולם שהדשא הסינטטי כאן כדי להישאר.

כיום, שישים שנה לאחר מכן, מצויים משטחי דשא סינטטי במיטב מגרשי הספורט בעולם. הדשא הסינטטי לא פסח על אף ענף ספורט; בייסבול, טניס, גולף כדורגל, פוטבול ורבים נוספים. דשא סינטטי שינה את פני המשחק, הוא מאפשר לנהל אימונים ומשחקים אינטנסיביים ללא חשש מפגיעה במרקמו ואחידותו וללא הצורך בתחזוקה כלל.

דשא סינטטי לכדורגל ישירות מהיבואן!

אם אתם מחפשים דשא סינטטי למגרשי כדורגל או מגרשי קט רגל אתם במקום הנכון! דשא קבוע מייבאת בלעדית של סדרת דשא סינטטי אקסטרים לשימוש במגרשי כדורגל מקצועיים וחובבים.

בחנות ה- ONLINE שלנו תוכלו להזמין דשא סינטטי איכותי לכל ענפי הספורט; כדורגל, כדורעף, טניס, מזחלות, אימוני כוח, יוגה, פילאטיס, פוטבול, אזורי אימון חדרי כושר במחיר ישיר מהיבואן לצרכן עם שירות הובלות והתקנות מקצועי!

דשא סינטטי למגרשי כדורגל

דשא סינטטי לכדורגל – יתרונות מובהקים על המגרש!

לדשא סינטטי יתרונות רבים ומובהקים על אחיו הדשא הטבעי, לא לחינם החליטו בפיפ"א, (התאחדות הכדורגל העולמית), להתחיל במגמה להעביר את משחקי המונדיאל למשחק על משטחי דשא סינטטי. יושב ראש פיפ"א, סף בלטר, הציג בראשית המילניום את החזון הגדול שלו. למרות שנתקל במעט קשיים בדרך מול מעצמות הכדורגל המסורתיות. בראיון שנערך סיפר כי לא נטש את חזונו והוא מאמין שהוא יתרחש מהר יותר ממה שכולם חושבים.

עמידותו של דשא סינטטי איכותי הפכה אותו למוצר מוביל בתעשיית הספורט העולמית ונתקלים בו יותר ויותר באצטדיוני כדורגל וספורט במדינות מתפתחות ומפותחות כאחד. באלטר מחזק את טענתו ואומר כי בניגוד לדשא הטבעי הסובל מנשירה, קרחות ותחלואות שונות, דשא סינטטי מוכיח עצמו בכל המישורים, הוא עמיד בפני שחיקה, נשאר איתן גם בתנאי מזג אוויר קשים במיוחד. וכמובן חוסך כסף רב בטיפול ותחזוקה. לדעתו של נשיא פיפ"א דשא סינטטי יפחית משמעותית את השחקנים ויגן עליהם בפני חבטות ונפילות.

זמן משחק = כסף

דשא טבעי ישחק לרב, אם נשחק עליו במשך יותר מ-12 שעות שבועיות. לעומת זאת, דשא סינטטי ניתן לשימוש גם במשך 12 שעות ביממה. זמן משחק, שווה לנו בסופו של יום הרבה כסף. במיוחד במגרשי אימונים של קבוצות מקצועיות וחברות שמשכירות מגרשי כדורגל לקבוצות חובבים לפי שעה. כמובן שדשא סינטטי גם חוסך לנו את עלויות התחזוקה הרבות הן מבחינת כוח אדם והן מבחינת חומרים וכלי עבודה.

84 שעות שבועיות משחק בדשא סינטטי, לעומת 12 שעות בדשא טבעי!
0

דשא סינטטי בכדורגל פוגע בטיב המשחק או שזה רק מחסום פסיכולוגי?

מנהיגי נבחרות ספורט מובילות סביב הגלובס הלינו לא פעם כי דשא סינטטי מעניק יתרון בלתי ספורטיבי לטובת הקבוצות המארחות. התפיסות הרווחות היו כי קבוצת החוץ המתארחת אינה רגילה לנהל משחק ספורט על משטח דשא סינטטי ונמצאת בעמדת נחיתות טרם נשמעה שריקת ההתחלה.

הנושא הגיע לכותרות בתקשורת הישראלית לקראת משחקה של מכבי חיפה במוקדמות ליגת האלופות, שהיה עתיד להיערך באצטדיון רד בול זלצבורג באוסטריה, מגרש כדורגל מפואר המכוסה דשא סינטטי. שחקני קבוצת מכבי חיפה טענו כי מרבד הדשא הסינטטי, יכשיל את סיכוייהם וכי הם נמצאים בעמדה נחותה מול הקבוצה המארחת. טענות דומות נשמעו על ידי נבחרת הכדורגל של גרמניה בבואה לשחק נגד נבחרת רוסיה במוסקבה במסגרת מוקדמות המונדיאל. האם מדובר בטענה מבוססת או רק במחסום פסיכולוגי?

דשא סינטטי לכדורגל ילדים

המחקרים מעלים נתונים מעניינים

מחקרים רבים שנערכו קבעו באופן שאינו מתפרש לשני פנים, טענותיו של נשיא פיפ"א, לגבי שוויון מוחלט ברמת המשחק בין דשא סינטטי לדשא טבעי, לא היו לשווא. במסגרת המחקר נבדקו כמאה התמודדויות אשר נוהלו על דשא סינטטי; ליגת האלופות, אליפות העולם עד גילאי עשרים, הליגה ההולנדית הראשונה וגביע אופ"א.

תוצאות המחקר של פיפ"א לגבי הדשא המלאכותי היו ללא ערעורין. מבחינת מספר הגולים שהובקעו, נמצא כי הנתונים היו דומים לחלוטין –  1.19 על דשא סינטטי לעומת 1.20 על דשא טבעי. נתונים בנוגע למספר הבעיטות לשער ביססו את הטענה אף יותר – כ-14.4 בעיטות על דשא אורגני לעומת 14.7 על דשא סינטטי.

המחקרים לא התעלמו מחוליית הקישור והוכח כי במשחקים אשר התנהלו על  מרבד דשא סינטטי בוצעו כ-296 מסירות בממוצע, לעומת 282 מסירות על מגרשי דשא טבעי בכל משחק. המסירות הללו הגיעו ליעדן ב-78 אחוזים מהפעמים, באופן דומה לחלוטין בין דשא סינטטי לדשא טבעי.

דשא סינטטי למגרשי כדורגל

המגמה העולמית מתפשטת - ענף הכדורגל עובר לדשא סינטטי!

כמובן שלכולם ידוע כבר כי גם נבחרת גרמניה וגם מכבי חיפה עמדו במשימתן ועלו לשלבים הבאים, למרות מפגשם עם מרבד הדשא הסינטטי.

למה פיפ"א מעוניינת להחליף לצמיתות את הדשא הטבעי בדשא סינטטי? השיקול העיקרי הוא כלכלי. העלות הראשונית של התקנת דשא סינטטי אמנם יקרה יותר מזריעת דשא טבעי, אך בטווח הארוך מאזן הכוחות הכלכלי משתנה ובמהרה.

דשא סינטטי אינו דורש טיפולי תחזוקה כלל מלבד ניקוי בסיסי והחלפה אחת לכל 15 שנים. דשא סינטטי מסוגל להתמודד עם שחיקת רגלי השחקנים ומאפשר אימונים רבים בשבוע, בעוד שמגרש כדורגל של דשא טבעי לא ניתן לנהל יותר משלושה אימונים בשבוע, דשא סינטטי לא מגביל את כמות המשחקים והאימונים – כלומר ניצול מרבי של מגרש המשחקים.

לסיכום, אם נבחן את הנתונים הכלכליים נגלה כי דשא טבעי בניגוד לדשא סינטטי דורש טיפולי תחזוקה של עד 500 אלף שקלים בשנה לכל מגרש כדורגל.

דשא סינטטי לכדורגל בישראל

בישראל כמו בשאר העולם, הבינו את היתרונות הגדולים במעבר לדשא סינטטי וניתן לראות כי עיריות ומועצות רבות ברחבי המדינה הקימו מגרשי משחק ומתחמי אימונים עם מרבד הפלא הירוק.

בנוסף, דשא סינטטי החל להופיע במתחמי אימונים פרטיים שנפתחו על ידי אנשי עסקים ומשכירים אותם לפי שעה. המיזמים הללו העניקו לחובבי הכדורגל את האפשרות ליהנות ממתקני משחק מקצועיים במחירים שווים לכל כיס.

שאלות ותשובות על דשא סינטטי לכדורגל:

דשא סינטטי לכדורגל בוחרי לפי אופן השימוש והאזור בו אתם מייעדים ליצור מגרש ספורט. אם אתם רוצים להקים מגרש כדורגל ביתי לילדים אז ניתן לבחור בדגמי דשא סינטטי לחובבים. רוצים להקים מגרש כדורגל מקצועי? עליכם לבחור דשא סינטטי עם מפרט גבוה שיהיה עמיד בפני שחיקה. למדריך המלא כנסו לאתר דשא קבוע.

למגרשי קט רגל ומיני פיץ' לחובבים, ניתן לבחור בדשא סינטטי קצר ועבה עם גובה סיבים של 27 מ"מ. אם אתם מקימים, מגרש כדורגל למשחק מקצועי אז עליכם לבחור בגובה סיבים של 50-60 מ"מ. חשוב לוודא כי המפרט והצפיפות גבוהים במיוחד על מנת שיהיו עמידים בפני שחיקה גבוהה. כנסו לקטלוג שלנו והתרשמו מסוגי הדשא הסינטטי השונים!

פסי סימון לבנים, מיוצרים בנפרד ממרבדי הדשא הסינטטי הירוקים ופשוט מטמיעים אותם במרבדים המרכזיים על ידי חיתוך וקיבוע. ניתן לייצר צורות שונות ומגוונות, לפי הצורך שלכם. באתר דשא קבוע, תמצאו את כל האביזרים הדרושים, להתקנת דשא סינטטי למגרשי כדורגל לחובבים ולמקצוענים.

מחיר דשא סינטטי למגרשי כדורגל חובבים, ינוע לרב בין 55 ועד 75 ש"ח למ"ר. דגמים של דשא סינטטי למגרשי כדורגל מקצועי יתחילו לרב מ-80 ש"ח למ"ר ויגיעו אף למחירים של 120 ש"ח ויותר בהתאם למפרט הדשא הסינטטי והתקנים של המוצר.

צבעי דשא סינטטי למגרשי כדורגל, לרב יהיו בצבעי ירוק כהה משולבים עם פסי סימון לבנים. כיום שתעשיית הדשא הסינטטי התפתחה והשתכללה רבות אז ניתן להזמין דשא סינטטי במגוון רחב של צבעים ירוקים ולעיתים אף לשלב דשא סינטטי בצבעים מפתיעים כמו: צהוב, אדום, שחור ואפור. אתם מוזמנים להתרשם ממגוון רחב של צבעי דשא סינטטי באתר דשא קבוע.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors