איך מייצרים דשא סינטטי?

דשא סינטטי מפעל
אלו חומרים דשא סינטטי מכיל? באלו מדינות דשא סינטטי מיוצר והאם למדינת המוצא יש השפעה על טיבו? מה חייבים לבדוק לפני שרוכשים דשא סינטטי? הכל על הליך ייצור דשא סינטטי במאמר הבא.
שתף\י חבר:

דשא סינטטי הפך למוצר מבוקש בשנים האחרונות בקרב כלל האוכלוסייה בישראל. אף על פי כי מדובר במוצר ותיק יחסית בשוק העולמי, בארצנו מוצרי דשא סינטטי צברו פופולאריות רק בעשור האחרון.

המגמה הירוקה ששטפה את העולם בעשורים האחרונים, הביאה עמה בשורה של מוצרים אקולוגיים המאפשרים לנו לחסוך בצריכת משאבי טבע יקרים. דשא סינטטי אומנם החל את דרכו במגרשי הספורט, אך כיום ניתן למצוא אותו כמעט בכל גינה ביתית, פארק ציבורי ובית עסק.

דשא סינטטי – שיטות ייצור מתקדמות

שיטות הייצור של דשא סינטטי התקדמו והשתכללו בשנים האחרונות והיצרנים המובילים בעולם שקדו רבות על פיתוח מרבד הדשא הסינטטי האולטימטיבי – דשא סינטטי בעל מראה טבעי, בעל עמידות גבוה בפני שחיקה ושינויי מזג האוויר, ושאינו דורש תחזוקה!

דגמי דשא סינטטי החלו להופיע תחילה במגרשי ספורט אך כיום ישנם דגמים רבים ומגוונים המיוצרים לשימוש בענפים רבים ומגוונים. למשל דגמי דשא סינטטי המיועדים לענף הספורט, גני משחקים, מוסדות ציבור, עסקים, גגות ומרפסות וגינון ביתי. לכל דגם יש תכונות מפרט ייחודי משל עצמו  לעמידות מרבית לכל שימוש ומטרה.

 

דשא סינטטי – הכל מתחיל בסיבים

סיבי דשא סינטטי לא רק יקבעו את מראהו של המרבד, אלא גם יקבעו את איכותו. זו הסיבה שהיצרנים משקיעים זמן וכסף רב בפיתוח סיבי דשא סינטטי במעבדות המובילות בעולם.

בהליך הייצור של סיבי דשא סינטטי מוטמעים חומרים מעכבי בעירה למניעת שריפות, מגני UV המבטיחים את עמידות הצבע של סיבי הדשא הסינטטי מול השמש, חומרים מחשלים למניעת שחיקה בעת דריכה ונוגדי חמצון.

החוק הראשון בבחירת דשא סינטטי הוא להבין שטיב הסיבים וצפיפות הסיבים (כמה סיבים שזרו בכל מ”ר) הם הפונקציות שיקבעו את איכות הדשא הסינטטי ועמידותו לאורך שנים.

מאלו חומרים דשא סינטטי מיוצר?

דשא סינטטי מיוצר מפולימרים (חומרים פלסטיים) המצויים בכל בית. פולימרים סינטטיים משמשים תעשיות רבות ומגוונות כגון: מוצרי חשמל, רכב, מחשבים, כלי בישול ועוד…

הפולימרים בדשא סינטטי פותחו במיוחד עבור תנאי חוץ והם עמידים בפני קרינת השמש, טמפרטורות חום וקור קיצוניים, שחיקה ובלאי. כמובן שבענף הדשא הסינטטי ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים, חלקם איכותיים יותר וחלקם פחות ולכן חשוב לבדוק לפני הרכישה שהדשא הסינטטי העומד לפניכם עבר את כל הליכי הייצור הדרושים.

מוצרי הדשא הסינטטי של דשא קבוע עברו בדיקות מעבדה מחמירות אשר יבטיחו את עמידותם לשנים ארוכות. לכל סוגי הדשא הסינטטי שלנו תקני איכות בינלאומיים ואישור של מכון התקנים הישראלי 755.

דשא סינטטי | דשא קבוע

האם לקנות דשא סינטטי סיני או הולנדי?

מרבד הדשא הסינטטי הראשון יוצר בארה”ב בשנות השישים לשימוש באצטדיון הבייסבול הנודע יוסטון טקסס. לאחר שהאמריקניים הבינו את היתרונות הגלומים במרבד הפלא הירוק, החלו לייצר אותו לתעשיות שונות ולבסוף גם למשקי הבית.

מאז, תעשיית הדשא הסינטטי הפכה לתעשייה עולמית ענפה וכיום ישנם מפעלים המתמחים בייצור סיבי דשא סינטטי, מפעלים שתפקידם לייצר את יריעת הבסיס ומפעלים שמבצעים את הליך התפירה והשזירה.

פעמים רבות כשאנו רוכשים דשא סינטטי, ייתכן מאוד שהסיבים שלו יוצרו בהולנד, יריעת הבסיס בגרמניה והתפירה הסופית שלו בוצעה בסין. לכן, לארץ המוצא של הדשא הסינטטי אין משמעות רבה כיום, אך יש מספר דברים שחשוב לוודא לפני שאתם בוחרים את המוצר.

מה חייבים לבדוק לפני רכישת דשא סינטטי?

קודם כל עליכם לוודא כי הדשא הסינטטי מיוצר במפעלים המחויבים לפיתוח ומחקר בתחום והם בעלי תקן ISO. שנית, בדקו אם הדשא הסינטטי עבר בדיקות מעבדה המעידות על טיב החומרים, מגן UV ותקן אי רעילות. ולבסוף כמה שנות אחריות יצרן מבטיחים לכם על המוצר? בחרו תמיד בדשא סינטטי בעל 5 שנות אחריות לפחות.

לסיכום, ייצור דשא סינטטי הינו הליך מורכב אשר דורש שימוש בחומרי גלם איכותיים, מחקר ופיתוח בתחום. השכילו לרכוש דשא סינטטי אשר עבר את כל הליכי הייצור הדרושים ומיוצר במפעלים מורשים בעלי תקן איכות. דשא סינטטי איכותי ישרת אתכם נאמנה לשנים ארוכות של הנאה ויהיה עמיד בפני נזקי מזג האוויר ושחיקה ממושכת.

דשא סינטטי - דשא מלאכותי מהיבואן לצרכן מראה טבעי דשא סינטטי
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors