עיצוב גינות עם דשא סינטטי

מאת    טל סוכר, בעלי חברת דשא קבוע |  עודכן לאחרונה:
עיצוב גינות עם דשא סינטטי

דשא סינטטי הפך למוצר נחשק בקרב עולם העיצוב. אדריכלים, מעצבים וקבלנים מרבים להתקין דשא סינטטי בפרויקטים מגוונים מתוך הבנה כי לדשא סינטטי יתרונות עצומים הן מהפן הדקורטיבי והן מהפן הפרקטי. מה היתרונות בהתקנת דשא סינטטי? מדוע מעצבים ואדריכלי נוף ממליצים עליו? וכיצד לבחור דשא סינטטי איכותי לכל פרויקט? כל התשובות כאן.

שתף\י חבר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin

עולם העיצוב קיבל בעשורים האחרונים בברכה את הדשא הסינטטי. מעצבי חוץ ופנים, ואדריכלי נוף רבים, משתמשים בעיצוביהם ועבודתם במרבדי דשא סינטטי ולא בכדי.

דשא סינטטי משווק כיום בישראל, בקשת רחבה ביותר של גוונים, צבעים, צפיפות ואורכים. התקנתו אפשרית על משטחים קשיחים וטבעיים כאחד, והוא מותקן גם תחת קורת גג ובאזורים בהם זריעת דשא טבעי הינה בלתי אפשרית.

הדשא הסינטטי נארג במעבדות מתקדמות, הוא שומר על צבעו ואיכותו לאורך שנים, וזאת במינימום פעולות אחזקה.

איפה ניתן להתקין דשא סינטטי?

עיצוב גינות היה מאז ומעולם מוקד משיכה ללקוחות פרטיים ועסקיים. מבחינת הצרכן הפרטי, מדובר בהזדמנות להעניק לגינה מראה ירוק ורענן לאורך כל עונות השנה.

מנקודת מבטו של בעל העסק, דשא סינטטי מעניק למקום מראה יוקרתי ומרהיב ומאפשר ללקוחות ליהנות מגינת ירק גם באזורים אורבניים. דשא סינטטי מותקן גם במתחמים ציבוריים, אולמות אירועים, בריכות ציבוריות ובתי עסק וזאת כחלק מהעיצוב העירוני.

כידוע, דשא סינטטי אינו תלוי בתנאי הסביבה וזו הסיבה שניתן להתקינו גם באזורים לא קונבנציונליים כמו: גגות, מרפסות, חדרי ילדים, מגרשי ספורט ושטחי פנים.

עיצוב גינה באמצעות דשא סינטטי, איך?

עיצוב גינה, בדומה לעיצוב בית, הינו עניין מורכב אשר מומלץ להניחו בידי אנשי מקצוע העוסקים בענף זה. מדובר בעיצוב דינאמי ומשתנה, אשר משלב צמחיה חיה ואובייקטים דוממים (פסלים, שבילים, אבנים וכדומה).

אין גינה הדומה לרעותה ואין שני לקוחות זהים. לכן, דשא סינטטי משווק כיום במגוון עצום של אורכים וצבעים, וזאת על מנת להתאים לרצונותיהם של הצרכנים השונים. דשא סינטטי ניתן לשלב גם עם צמחיה טבעית, וגם עם אלמנטים נוספים כגון פסלי שיש, גדר חיה, בריכה, פינת ישיבה וכדומה.

יתרונות דשא סינטטי מול דשא טבעי

כאשר מדובר בדשא טבעי, העיצוב עימו הינו בעייתי ודורש דאגה שוטפת ופעולות אחזקה שגרתיות. דשא אורגני דורש טיפוח, כיסוח, דישון, השקיה, הדברה וכדומה. כמו כן, לא ניתן לזרוע דשא טבעי בכל שטח ושטח, והוא מושפע גם מתנאי האקלים וכמות המשקעים השנתית.

דשא סינטטי, לעומת זאת, איננו זקוק לתנאים מקדימים כלל. הדשא הסינטטי מעצב גינות וחדרים, בכל מקום ברחבי הארץ, ובכל מזג אוויר. לאחר התקנתו הראשונית, אין צורך לדאוג לגינון או כיסוח, שכן סיביו של הדשא הסינטטי שומרים על צורתם כמו ביום הקניה, ולאורך שנים ארוכות.

דשא סינטטי משתלב היטב עם הצמחייה מסביבו. לדוגמא, בעלי גינות יודעים כי כאשר משלבים בין דשא טבעי לבין עצים, סובל הדשא מתחת לצילו של העץ, בשל המחסור באור השמש, מדלילות וקרחות.

דשא סינטטי בניגוד מוחלט לתפיסתנו הישנה, אינו זקוק לאור והוא מעניק לנו משטח צפוף ונעים גם באזורים חשופים פחות לשמש. תכונות אלו של הדשא הסינטטי מתאימות בעיקר לעיצוב גינות בישראל, וזאת בשל שינוי מזג האוויר הקיצוניים באזור (שנים שחונות במיוחד לצד חורפים קשים).

ניתן להתקנה בכל מקום

היתרון המשמעותי ביותר של הדשא הסינטטי מבחינת עולם העיצוב הוא היכולת להתקין אותו גם במקומות בהם זריעת דשא טבעי איננה אפשרית כלל. דשא סינטטי איננו זקוק לאדמה והוא יכול להיות מותקן על מגוון עצום של משטחים קשיחים דוגמת אספלט, שיש, חול, עץ וכדומה. לכן, עיצוב בית עם דשא סינטטי משרה יופי ואווירה של טבע בתוך הבית וגם פרקטי וניתן להתקנה בחדרים סגורים, גגות, מרפסות, משרדים, פינות ישיבה, איי תנועה בכבישים, ככרות עירוניות ועוד.

להקמת גינה מעוצבת עם דשא סינטטי חייגו: 077-21-500-31