איך נשמור על דשא סינטטי עם ריהוט כבד?

דשא סינטטי אירועים מעוצב
יותר ויותר בעלי בתים פרטיים או דירות גן, מגלים את נפלאות הדשא הסינטטי והתרומה שלו לעיצוב החצר. לדשא מלאכותי שלל יתרונות, בכל הנוגע למראה וכן לתחזוקה. איך נשמור על דשא סינטטי, כאשר מונח עליו ריהוט כבד? האם חפצים כבדים, עלולים להרוס דשא סינטטי? כל התשובות כאן.
שתף\י חבר:

בבואכם לבחור דשא סינטטי, תוכלו להחליט על הסגנון, הגוון והגובה המועדפים אשר משתלבים עם אלמנטים שונים בגינה. כמו למשל, ריהוט לאירוח, ריהוט גינה או אביזרי נוי. חלק בלתי נפרד מהגינה הוא הריהוט לישיבה, סעודות, אתנחתא. בין אם מדובר במרבצים למיניהם, ספות יפות, כורסאות אלגנטיות, שולחנות קפה או שולחנות צד, ערסלים, מיטות שיזוף ועוד.

הוא לא צובר בוץ, הוא עמיד בפני מים ומזהמים ובפני תנאי מזג האוויר המשתנים, הוא לא דורש טיפול מיוחד כמו שדורש דשא טבעי בפני מזיקים או עשבים שוטים, לא צריך לכסח אותו והוא לא משנה את צורתו אלא נשמר אטרקטיבי ואסתטי לאורך השנים. כלומר, מדובר בהשקעה מצוינת לטווח הארוך מבלי להתפשר על עמידות ומראה. 

כיצד משלבים בין ריהוט לדשא מלאכותי

כמובן שאין גבול לשילובים האפשריים וניתן לבחור ריהוט, שיתמזג מבחינה הרמונית עם העיצוב של הגינה. כמו למשל, סגנון רטרו, פרובנס, איטלקי וכדומה וכן גוונים וחומרים, להחליט היכן ברחבי הגינה, למקם את מערכת הישיבה וכיצד יתבצע השילוב ביניהן.
אבל בבחירת מערכות ישיבה לגינה, כדאי לקחת בחשבון את נושא העמידות של החומרים, מהקונסטרוקציה ועד הבדים, כך שיהיו נוחים וקלים לרחיצה במידת הצורך.

היבטים חשובים בהתאמה בין דשא סינטטי לרהיטים

נקודה נוספת למחשבה, היא הגנה על הדשא מפני הריהוט, כך שהריהוט על אחת כמה וכמה אם הוא כבד יחסית, הוא עשוי לרמוס ולשטח את הדשא. באופן כללי, כדאי להימנע מרהיטים בעלי קצוות חדים בצדדים, ולהעדיף רהיטים עם שוליים רכים או כאלה שעומדים על רגליות. 

אופציה אחרת היא, לחפות את האלמנטים החדים, בשרוולים מיוחדים לכיסוי. כדי להימנע מהשארת סימנים מיותרים מהרהיטים על הדשא, אפשר לפרוס שטיח מתחת לרהיט, כך שיהווה חיץ בין הפריטים המאסיביים לדשא או להקפיד על הזזה יזומה של הרהיט, פעם בתקופה כדי שהסימן לא יעמיק.

סוגים של דשא סינטטי ועמידותם

קיימים סוגים שונים של דשא סינטטי כמו גם דגמים המאופיינים בעובי שונה, כך שאם ידוע לכם מראש שבכוונתכם להציב ריהוט כבד ודומיננטי יחסית על מרבדי הדשא יתכן שתעדיפו דשא מלאכותי עמיד במיוחד ועבה יותר שיוכל לעמוד תחת העומס והמשקל של הפריט.

לתשתית אליה מצמידים את מרבדי הדשא המלאכותי, יש חשיבות במניעת נזק וכן בעמידות גבוהה במיוחד. כאשר מצמידים דשא מלאכותי לאספלט או סיפון קשיח במיוחד, יש פחות סיכוי שהדשא ישקע, והרהיט יפעיל לחץ בכובד משקלו על הדשא ולכן, יש לבחון את תנאי השטח המקדימים לפני שמצמידים דשא בהתאם לגודל הרהיט.

אם מזיזים מעת לעת את הפריטים ממקומם, כדי לאוורר את השטח, ניתן להבריש את הדשא כך שהוא יחזור להראות רענן, גם אם היה מתחת למשאם הכבד של הרהיטים למשך תקופה. בכל מקרה, היו זהירים כשאתם מרימים את הריהוט, כדי שהוא לא יחליק בצורה מסוימת שעשויה לפגוע בדשא.

לא מתפשרים! בוחרים בריהוט ודשא סינטטי איכותיים!

חשבו על פתרונות נוספים, כדי שהריהוט לא יסב נזק למשטח של הדשא, כמו כשניתן תמיד להתייעץ עם המומחים וגם לבחון מה ניתן לעשות במידה ובדיעבד נגרם נזק לדשא בעקבות הצבת או גרירת רהיטים כבדים.

אל תתפשרו לא מבחינת ריהוט ולא מבחינת מצע. חשוב להבין שכאשר בוחרים ריהוט איטלקי איכותי ומקפידים על בחירת דשא סינטטי שעומד בקריטריונים מחמירים של איכות, ניתן ליהנות ממראה של גינה נהדרת ללא דאגות.

דשא סינטטי קונים ישירות מהיבואן! חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors