דשא סינטטי – היסטוריה של המצאות טכנולוגיות

דשא סינטטי מחירים
בניגוד לדעה הרווחת, דשא סינטטי אינו מוצר חדש בתעשייה העולמית. פיתוחו התחיל כבר בשנות השישים בארה"ב ומאז הפעם הראשונה שהגיח לעולם שינה את פניו ללא היכר. הכל על הליך ההתפתחות של הדשא הסינטטי במאמר הבא.
שתף\י חבר:

ההתחממות הגלובלית, משבר המים בישראל והביקוש הרב למוצרים ידידותיים לסביבה – חסכוניים במים, הביאו חברות רבות וגופים עסקיים לפתח מוצרי דשא סינטטי המאפשרים לנו ליהנות מגינה ירוקה, ללא צורך בבזבוז משאבים טבעיים וזיהום הסביבה.

מוצרי דשא סינטטי נראו לראשונה בשנות ה-90 המוקדמות בישראל, אך בעולם הוא מוכר כבר משנות השישים של המאה הקודמת. מרבדי דשא סינטטי עשו את צעדיהם הראשונים במגרשי הספורט ומאז ועד היום ניתן לראותם במקומות רבים ומגוונים; משטחים ציבוריים, מוסדות חינוך, בתים פרטיים, עסקים ועוד…

דשא סינטטי בשיטת ייצור מתקדמת!

דשא קבוע מייבאת דשא סינטטי המיוצר בשיטת הסיב הכפול – שיטת הייצור המתקדמת ביותר בעולם.

לכל הדגמים שלנו תקני איכות בינלאומיים: אישור מעכבי בעירה של מכון התקנים הישראלי 755, הגנת UV ותקן אי רעילות.

דשא סינטטי

 

דשא סינטטי מותאם לאקלים הישראלי

הבצורת בישראל איננה נושא חדש, והמודעות הסביבתית והצורך לחסכון במים עלה באופן מתמיד בשנים האחרונות. ארצנו, אשר מרבית שטחה מתאפיין כשטח מדברי וארבעת מקורות המים הגדולים שלה; הכינרת, אקוויפר החוף, אקוויפר ההר, ואקוויפר החרמון מתרוקנים מידי שנה, זקוקה באופן נואש למשמעת מים.

על פי הנתונים שפרסם אגף הכנרת של רשות המים, בחמש השנים האחרונות ירדו בישראל מעט משקעים מהממוצע. בשנים 2007 עד 2009, חזינו במחסור מים קיצוני בישראל, רצף של שנתיים שחונות לא אירע בארצנו מאז הבצורת הידועה ב- 1953 – סיכוייו הסטטיסטיים להתרחש עומדים על שני אחוזים בלבד. בשנים הראשונות הובאו לישראל סוגי דשא סינטטי פשוטים אשר לא הותאמו לתנאי הסביבה והאקלים הישראלי.

כיום, לאחר שנים של מחקר ופיתוחים טכנולוגיים, משטחי הדשא הסינטטי מיוצרים בתנאים הקפדניים ביותר בעולם, אשר מותאמים במיוחד עבור האקלים ותנאי השטח הקשים של ישראל. חומרי הגלם נבחרים בקפידה, שיטת הייצור שוכללה ומבנה הסיבים וצפיפותם שופרו פלאים. לא לחינם ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בענף הדשא הסינטטי.

דשא סינטטי וקצת היסטוריה

דשא סינטטי פותח לראשונה בשנות השישים ומקורו במדינת ג'ורג'יה, ארה"ב. הרעיון לפתח דשא סינטטי עלה לראשונה במסמך שפורסם על ידי קרן פורד ב- 1961. חברי הדירקטוריון בחנו כיצד ניתן לרומם את מצבם רוחם של התלמידים העירוניים, שסבלו ממחסור בשטחים ירוקים באזור בתי הספר ומוסדות החינוך בעירם.

במסגרת המסקנות שפורסמו על ידי הדירקטוריון הוחלט על פיתוח מרבד דשא סינטטי, שיזכיר לתלמידים דשא טבעי ויהיה בעל סגולות מיוחדות. אחד מהחברים תיאר את מרבד הדשא הסינטטי האולטימטיבי כנגד עיניו: "קשה להקפצת כדור ורך לבלימת נפילות ילדים". רוברט רייט וג'יימס פריה, מהנדסי חקלאות נודעים, הרימו את הכפפה, ועבדו נמרצות על פיתוח המודל הראשון של דשא סינטטי.

דשא סינטטי ונצחון הכימיה!

דשא סינטטי, תוצרת המהנדסים החרוצים, הותקן לראשונה בבית הספר בעיר פרובדניס, רוד איילנד. התגובות הנלהבות לא איחרו לבוא והתקנת הדשא הסינטטי הראשון הפכה בין לילה להצלחה אדירה, שמה של הטכנולוגיה החדשנית יצא למרחוק. זמן לא רב עבר ומרבדי דשא סינטטי הותקנו בשיטה זהה באצטדיון "יוסטון אסתרום". שחיקת מרבד הדשא הטבעי באצטדיון הביאה לא פעם את השחקנים לשחק על משטח דשא הסובל מנבילה וקרחות.

לאחר התקנת הדשא הסינטטי ופתיחת עונת המשחקים הראשונה היה ידוע לכולם שהמשטח הירוק כאן בכדי להישאר. ב- 1966 דיווח עיתון הניו יורק טיימס על המשחק הראשון שהתנהל על מרבד דשא סינטטי באסתרום וכינה זאת "ניצחון הכימיה".

איך דשא סינטטי משתלב בישראל?

דשא סינטטי נראה לראשונה בישראל בתחילת שנות התשעים, לאחר מספר שנים מועטות צבר פופולריות רבה והוא נחשב למוצר נחשק בענף החקלאות, הבנייה ואדריכלות הנוף. כיום, ניתן לחזות במרבד הפלא מותקן ב מגרשים ספורט, בתי עסק, שטחים ציבוריים ובתים פרטיים.

שיטות ייצור מתקדמות של דשא סינטטי

מרבדי דשא סינטטי מיוצרים כיום בשלל שיטות ייצור; סיב פציל, סיב מונפילמנט, סיבים קצרים או ארוכים וצפיפות סיבים משתנה. שיטות הייצור משתנות ממפעל למפעל והפיתוחים הטכנולוגיים בתחום הגיעו לרמה כזאת שניתן להתבלבל בקלות ולחשוב כי מדובר בדשא טבעי לחלוטין.

חשוב לציין כי דשא סינטטי הינו מוצר טכנולוגי מתקדם ולא מוצר טקסטיל פשוט. לכן, כאשר את ניגשים לרכוש דשא סינטטי, בדקו היטב את טיב המשטח והתייעצו עם מומחים בתחום בטרם תקבלו החלטות.

שימו לב, דשא סינטטי שלא עבר את שיטת הייצור הנדרשת עלול לסבול מנשירת סיבים, בלאי גבוה, שינוי צבע ופרימת תפרים. כמובן, אם תרכשו מרבד דשא סינטטי איכותי בעל אחריות יצרן ארוכת טווח, הוא יחזיק לכם לשנים ארוכות ואינו ידרוש מכם דבר מלבד ניקוי בסיסי מידי לתקופה.

דשא סינטטי - ניתן להתקנה בכל מקום!

לדשא מלאכותי יש יתרונות רבים ומובהקים והוא ניתן להרכבה על משטחים מגוונים; אדמה, בטון, אספלט, משטחי עץ ועוד… דשא סינטטי אינו זקוק למים, טיפולי תחזוקה, הדברה או דישון. אי לכך, בהשוואה לדשא טבעי, תחזקתו תחשב לחסכונית בהרבה הן בכח העבודה והן בעלות הכספית.

ייצור קפדני ויתרונות מובהקים!

בהליך הייצור של דשא סינטטי, מוטמעים בסיביו חומרי מגן UV, וצבעו נשמר לאורך שנים גם בשמש הישראלית הקופחת. כמו כן, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרות ליצרנים לפתח משטחי דשא סינטטי הנראים שעתוק מדויק כמעט לחלוטין לדשא טבעי. דשא סינטטי מומלץ לשימוש בבתי ספר, שטחים ציבוריים, עסקים ובתים פרטיים, שכן הוא ידידותי לסביבה ולילדים, ומגן עליהם מפני נפילות, אלרגיות, לכלוך וטפילים.

המהפכה הירוקה כבר כאן!

התקנת דשא סינטטי הופכת מיום ליום לנפוצה יותר בארצנו ובעולם. אנשים רבים מתקינים כיום דשא סינטטי ונהנים מיתרונותיו הרבים. מומחים בענף יכולים להמליץ לכם על סוג הדשא הסינטטי שישרת אתכם נאמנה. בבואכם לבחור את סוג הדשא הסינטטי, אל תקלו ראש בבחירתכם, בצעו סקר שוק נרחב והבינו את ההבדלים השונים בין החברות והדגמים. מדובר במוצר טכנולוגי שישרת אתכם לשנים ארוכות – אילו רק תבצעו את בחירתכם נכונה.

להצעת מחיר עוד היום! חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors