התקנת גדר במבוק – המדריך המקיף

התקנת גדרות במבוק
איך מתקינים גדרות במבוק בגינה או במרפסת? האם חייבים לבנות שלד מיוחד? האם ניתן להתקין גדרות במבוק על חומה או גדר? אילו חומרים צריך לרכוש? ואיזה במבוק כדאי לבחור כגדר או סכך? כל התשובות במדריך המלא שהכנו עבורכם.
שתף\י חבר:

התקנת גדרות במבוק אינה משימה קשה לרב וזו הסיבה שרב האנשים יבחרו לבצע את המשימה בכוחות עצמם. אם אתם חושבים שאתם רואים גדרות במבוק בכל מקום אז אתם לא טועים. גדרות במבוק הפכו להיות מוצר מבוקש במיוחד בקרב הקהל הישראלי ובכלל מסביב לעולם.

מחירו האטרקטיבי לצד חוזקו ואיכות קניו, מאפשרים לנו ליצור גדרות וסככות במחיר משתלם במיוחד – מבלי שנצטרך לבנות קונסטרוקציה יקרה או להשתמש בשירותם של אנשי מקצוע. במדריך זה, נסביר כיצד להתקין גדרות במבוק בשיטת "עשה זאת בעצמך", נסביר אילו סוגים מומלץ לבחור, וכמה תעלה לנו גדר במבוק עם התקנה וללא התקנה. כל המידע המקיף ביותר במדריך הבא.

לרכישת במבוק עם משלוח עד הבית

גדרות במבוק להתקנה עצמית עם משלוח עד הבית – רוכשים ישירות ממחסני היבואן של דשא קבוע.

באתר שלנו תמצאו מגוון של מידות, גדלים ומחירים של גדרות במבוק במחיר ישיר מהיבואן לצרכן. בצעו רכישה מאובטחת אונליין עם משלוח מהיר עד הבית וקבלו הדרכה להתקנה עצמית עוד היום!

איפה ניתן להתקין גדרות במבוק?

גדרות במבוק ניתנות להתקנה כמעט בכל מקום שנרצה; מרפסות, גגות, פרגולות, סככות, גינות ואף שטחי פנים. לפני שניגש למלאכת ההתקנה, עלינו לוודא שהשלד שעליו נתמוך את גדר הבמבוק היא מספיק יציבה וחזקה למשימה אם לא אז נצטרך פשוט לבנות אחת. 

התקנת גדר במבוק על תשתית קיימת

אם יש לכם גדר ברזל בגינה, מעקה במרפסת, חומה יציבה או מוטות ברזל אז אתם יכולים להשתמש בהם כשלד להקמת גדר הבמבוק שלכם. בסופו של דבר, מדובר בהתקנה פשוטה וקלה. לוקחים את גליל הבמבוק המושחל ופורשים אותו לאורך השלד הקיים. לאחר מכן מותחים את גליל הבמבוק ומוודאים שהוא פרוש באופן אחיד ושווה לכל אורכו ומקבעים אותו בקשירה לשלד על חוטי ברזל מגולוונים. מומלץ להימנע משימוש באזיקונים מכיוון שהם נמסים ונשברים לאחר מספר חודשים מול השמש היוקדת.

גדר במבוק

מה הם השלבים להתקנת גדר במבוק עם שלד קיים?

מדידת הגדר

מתחילים במדידת השלד, לוקחים סרט מדידה ומוודאים כי המידות הנחוצות לנו תואמות את גלילי הבמבוק. במבוק מושחל מיוצר לרב במידות של 5 מטר אורך וגובה משתנה: 1 מטר גובה \ 1.5 מטר גובה \ 2 מטר גובה. 

שלד הגדר

מוודאים כי השלד בגינה או במרפסת מספיק יציבים כדי לתמוך בגדר הבמבוק. ניתן לקבע גדר במבוק על חומה, גדר רשת, גדר ברזל, גדר עץ, מוטות ברזל, בזנטים וכו'…

חותכים ומתאימים

במבוק מושחל ניתן לחיתוך ולהתאמה בקלות, למידת האורך הנחוצה לכם. באמצעות קאטר או פלייר, פשוט נחתוך את חוט הברזל במקום הרצוי ונקשור אותם בסוף כדי שהמוטות לא ייפרדו אחד מהשני. אם צריך להתאים את גדר הבמבוק גם בגובה אז ניתן להשתמש בדיסק או מסור ידני ולאחר מכן לשייף את הקנים בקצה ליצירת גימור אחיד.

קיבוע וקשירה

נחבר את הבמבוק לשלד באמצעות חוטי ברזל מגולוונים (שאינם מחלידים במרוצת השנים), עלינו לוודא כי הם קשורים היטב בשניים או שלושה מקומות במקטעים של חצי מטר – מטר לפי הצורך. מומלץ לא להשתמש באזיקונים כי הבלאי שלהם גבוה יותר והם בדרך כלל מתפוררים ונשחקים מול השמש הישראלית החמה. 

התקנת גדר במבוק - כולל תשתיות ושלד מההתחלה

אם התקנת גדר במבוק על שלד קיים נחשבת יחסית פשוטה וקלה. בניית גדר במבוק מההתחלה כולל תשתיות ושלד דורשות ידע מקצועי וניסיון. זה לא אומר שלא ניתן לבצע את העבודה עצמאית אך לרב מומלץ להשתמש בשירותיו של איש מקצוע מנוסה שיוכל לתת לכם את התוצאה הבטוחה והאיכותית ביותר.

הכנת השטח

מומלץ לנקות את המשטח מפסולת, צמחים ושורשים. אם אתם יודעים כי בתוואי השטח שהגדר אמורה להיות מותקנת יש מכשולים או עצמים בלתי רצויים אז דאגו לסילוקם מבעוד מועד.

מדידת האזור

נבצע מדידה של האזור בו יותקן הבמבוק – יש לבדוק את אורך הגדר וגובה הגדר. מומלץ להתחשב בגדלים של הגלילים המיוצרים באורך של 5 מטרים וגובה משתנה: 1 מטר או 1.5 מטר או 2 מטר גובה.

יצירת השלד

רוכשים בזנטים ותוקעים אותם באדמה בכל חצי מטר – מטר בממוצע. מקבעים את המוטות עמוק באדמה ומחזקים אותם עם תערובת של בטון. בין הבזנטים מותחים חוטי ברזל שישמשו כקושרות בין המוטות. יש לוודא כי יש מספיק קושרות על מנת שהבמבוק יהיה יציב בין 2-4 תלוי בגובה הגדר.

מסגרות ברזל

אופציה נוספת, במקום שמוש בבזנטים היא הכנת מסגרות ברזל וקיבוען על חומה קיימת או על משטחי אדמה. ניתן לבקש ממחסן ברזל ליצור לכם את המסגרות מראש לפי המידות הנחוצות או להכינם בשטח אם יש לכם את הציוד המתאים. לרב נבחר באופציה זו אם נרצה להגביה חומה קיימת.

מתיחה וחיתוך

נפרוש את גליל הבמבוק המושחל לאורך השלד, נמתח אותו ונקבע עם קשירת חוטי ברזל מגולוונים בין מוטות הבמבוק לשלד שבנינו. יש לבצע קשירה בשניים – ארבעה מקטעים לאורך הקנה בכל מטר –  חצי מטר בממוצע עד שנוודא כי הבמבוק יציב וקשור בחוזקה לשלד.

שימון וצביעה

מומלץ בתום ההתקנה לשמן או לצבוע את קני הבמבוק על מנת שיהיו עמידים יותר בפגעי מזג האוויר לאורך זמן. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בבחירת סוג השמן או הצבע ולוודא שהם מתאימים לקני במבוק ולא לייעוד או שימוש אחר.

התקנת גדר במבוק אצל לקוח

מחיר התקנת גדר במבוק

שימו לב, כאשר מדובר בשטחים קטנים מ-40 מ"ר אז המחיר יכול להיות גבוה יותר מכיוון שיש מינימום להוצאת צוות התקנה ליום עבודה. המחירון נועד כדי לתת אינדיקציה ואינו מחייב מכיוון שכל שטח דורש היקף עבודה וחומרים משתנים. מומלץ ליצור עמנו קשר לתמחור סופי של הפרויקט.

איך לבחור גדר במבוק שתתאים עבורנו?

במבוק מושחל או מלופף?

במבוק מושחל נחשב לבמבוק האיכותי ביותר ומומלץ תמיד להעדיף אותו על פני במבוק מלופף. במבוק מושחל הוא בעצם קני במבוק עבים בטווח של 14-35 מ"מ שמשחילים בניהם חוט ברזל מגולוון במספר נקודות ובכך יוצרים גליל של במבוק המאגד את כל הקנים יחדיו.

במבוק מלופף הוא בעצם קנים של במבוק (דקים לרב) שלא ניתן להשחיל בתוכם חוט ברזל ולכן קושרים את הבמבוק ומאגדים אותו אחד לשני על ידי ליפוף חבל או חוט ברזל דק. מדובר לרב בבמבוקים דקים שאינם עמידים לאורך זמן. זו הסיבה שמומלץ להימנע מרכישתם והתקנתם מנסיוננו המקצועי.

במבוק עבה או דק?

לא תמיד חייבים לבחור בבמבוק הכי עבה אך לא מומלץ לבחור בקנים דקים שלא יהיו עמידים בתנאי חוץ. במבוקים מגיעים במגוון קוטרים כמו: 14-16 מ"מ \ 16-18 מ"מ \ 22-24 מ"מ \ 30-35 מ"מ.

אנחנו ממליצים ללכת על האמצע, גדרות במבוק בקוטר של 22-24 מ"מ הם חזקים ומרשימים מבחינת המראה שלהם ומחירם אינו יקר משמעותית מהבמבוקים הדקים – כך שניתן ליהנות מכל העולמות. במבוק איכותי ועמיד ובמחיר שווה לכל נפש.

במבוק זהוב או חום?

במבוק בטבע הוא ירוק ולאחר עיבוד וייבוש הוא מקבל גוון צהוב – זהוב. רב הבמבוקים המיובאים לישראל הם בגוון הזה אך ישנם יצרנים שמספקים גם במבוקים מושחרים או צבועים מראש במפעלים. מהליך הצביעה והעיבוד הנוספים בדרך כלל מייקרים את מחיר המוצר וללא הצדקה.

במבוק ניתן לצביעה ממש כמו עץ בצבעים שניתן למצוא בכל חנות חומרי בניין. אם אתם רוצים לצבוע את הבמבוק בגוונים חומים, ירוקים או סגולים 🙂 אז ניתן לבצע את הצביעה בקלות עצמאית למרות שלדעתנו הצבע היפה ביותר והמרשים ביותר הוא צבעו הטבעי.

שלחו לנו הודעה בוואטסאפ העסקי 077-21-500-31

מומלץ וכדאי לשלוח לנו בוואטסאפ העסקי בטלפון 077-21-500-31 מספר תמונות ומידות של הגדר וכך נוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת להתקנת גדר במבוק עוד היום! נשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה או בקשה.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors