הכנות לפני התקנת דשא סינטטי

מה ההכנות שצריך לבצע לפני שמתקינים דשא סינטטי? כריתת עצים? ניקוי השטח? חפירה? מילוי תשתיות חצץ? התקנת דשא סינטטי אינה משימה קלה אך התוצאה הסופית שווה את כל ההליך. לפניכם מאמר שיסביר לכם מה הליכי ההכנה שעליכם לבצע לפני התקנת מרבד הפלא הירוק.
שתף\י חבר:

התקנת דשא סינטטי דורשת מקצועיות ומיומנות אך גם אנשים עם ידיים טובות וידע טכני יוכלו להתקין דשא סינטטי באופן מקצועי גם אם לא עשו זאת מעולם. במאמר זה נדבר על ההכנות הדרושות לשטח לפני התקנת הדשא הסינטטי – כל הטיפים המקצועיים כאן.

ניקוי השטח

לפני שניגש לעבודת ההתקנה חשוב כי השטח יהיה נקי מחפצים ועצמים לא רצויים. בשלב הניקיון עלינו לוודא כי אין אבנים, חפצים, פסולת בניין או כל חפץ ועצם שיכולים להפריע לנו ליצירת התשתיות בגינה. ניקוי השטח יכול להתבצע ידנית באמצעות כלי גינון כמו מעדר, טוריה ומקוש ואף באמצעות כלים כבדים כמו מיני מחפרון, בובקט, טרקטור או מתחחת.

ניקוי השטח יאפשר לנו ליצור משטח ישר, מהודק ובעל שיפועים נכונים יותר מבלי שיהיו לנו מכשולים ועצמים לא רצויים תחת משטח הדשא הסינטטי.

כריתת עצים וניקוש עשבים

עצים וצמחייה משתלבים היטב עם דשא סינטטי ואנו ממליצים תמיד לא לוותר על הצמחייה הטבעית בגינה. צמחיה מעניקה לדשא הסינטטי מראה טבעי ומייצרת גינה ושטח הרמוניים יותר בכל חלקי המשטח.

אם החלטתם שיש עצים או צמחים שאינם משתלבים בגינתכם ומהווים מטרד אז מומלץ לנקות את השטח מבעוד מועד – גזעים של עצים, שורשים ועשבים שוטים יקשו עלינו לבצע התקנה מקצועית.

כריתת עצים וגיזום צמחייה דורשים ידע וציוד מקצועי ולכן מומלץ לרב להשתמש בשירותיו של כורת עצים מקצועי. אם מדובר בניקוש עשבייה או גיזום ענפים אז בוודאי שנוכל לבצע גם את העבודה עצמאית.

כמובן שמומלץ לוודא עם הרשויות ולבדוק מה רשימת החוקים בנושא כריתת עצים – החוק הישראלי דורש אישורים לכריתה של עצים ועלינו לוודא איזה סוגים של עצים מותר לנו לכרות ובאילו נסיבות ומצבים.

חפירת אדמה

החוק היבש אומר כי עלינו לחפור מינימום 5 ס”מ של אדמה במקרים בהם הריצוף וגובה האדמה זהים – כלומר גובה אפס במונח המקצועי. אם האדמה גבוהה יותר מהריצוף אז עלינו לחפור כמות של אדמה גדולה יותר.

חפירת אדמה יכולה להתבצע ידנית או באמצעות כלים ממונעים. במקומות צרים וקטנים עם גישה מוגבלת נבחר לרב בחפירת אדמה ידנית. באזורים בהם יש שטחים פתוחים וכמויות גדולות של אדמה נעדיף להשתמש בכלים מכניים על מנת לזרז את התהליך ולייעל אותו.

יצירת התשתית

התקנת דשא סינטטי, דורשת יצירת תשתיות של חצץ סומסום אשר מאפשרת לנו ליישר את המשטח באופן מקצועי יותר. התשתית תעניק לנו ניקוזים טובים של מי הגשמים ותמנע הצפות במשטח גם בימים גשומים במיוחד.

אספקת החצץ לשטח תתבצע לרב על ידי מנוף זרוע ובלות חצץ (שקים גדולים) אך במקרים בהם נהיה זקוקים לכמות חצץ גדולה במיוחד או באזורים עם בעיות גישה לשטח נוכל להשתמש גם במשאבות חצץ.

התקנת דשא סינטטי

לאחר שנסיים את ההכנות, נעבור להליך התקנת הדשא הסינטטי. התקנת דשא סינטטי יכולה להתבצע על ידי אנשי מקצועי או בשיטת “עשו זאת בעצמכם” באתר דשא קבוע אנו מספקים לכם את המידע המקצועי ביותר להתקנה עצמית.

רוצים לבצע התקנה בעצמכם? אנו נספק לכם את כל החומרים, אביזרי ההתקנה, דשא סינטטי ומשלוח מהיר עד הבית. אנחנו כאן בשבילכם בכל שאלה!

רוצים להתקין דשא סינטטי? חייגו 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors