דבק מקצועי לדשא סינטטי

להדבקת משטחי דשא סינטטי יש צורך בשימוש בדבק חד רכיבי מקצועי. איך ההדבקה מתבצעת? מה הנקודות החשובות שיש לשים לב בהליך ההדבקה? מה הטעויות הנפוצות שמומלץ להימנע מהן? והיכן ניתן לרכוש דבק חד רכיבי ודו רכיבי? כל התשובות במאמר הבא!
שתף\י חבר:

דבק לדשא סינטטי ישמש אותנו לשני שימושים עיקריים: הדבקת המרבדים למשטחים קשיחים כמו: בטון, אספלט, ריצוף, יריעות ביטומניות, דק, משטחי עץ ואף אלומיניום וברזל. בנוסף, ניתן להשתמש בדבק לחיבור בין מרבדי דשא סינטטי באמצעות פס הדבקה ללא דבק. היתרון בשימוש בפסי הדבקה הוא שהוא מאפשר לנו לאחד שני מרבדים יחדיו ללא קיבוע והדבקה למשטח עצמו.

דבק לדשא סינטטי

חשוב לבדוק כי אתם בוחרים בדבק ייעודי לדשא סינטטי שיקבע את המרבדים לאורך זמן באופן יסודי ומקצועי למשטח. דבקים מקצועיים יאפשרו לנו לקבע את הדשא הסינטטי לאורך שנים למשטח גם בתנאי מזג אויר קיצוניים ובשחיקה גבוהה.

מדוע חשוב להשתמש בדבק ייעודי לדשא סינטטי?

לקוחות רבים שואלים אותנו: "אי אפשר להשתמש בסיליקון?" "למה אני לא יכול להשתמש בסופר 7?" תעשיית הדבקים מייצרת מוצרים רבים לשימושים רבים ומגוונים. חלקם יכולים להתאים גם לדשא סינטטי אך אם לא רשום במפורש כי השימוש מתאים למוצר – אז לא ניתן לדעת את התוצאה הסופית רק לאחר ההדבקה.

ההמלצה שלנו תמיד, בכל הנוגע לאביזרי התקנה והליך ההתקנה. היא לא לחפש קיצורי דרך, העלולים לפגוע במוצר ובתוצאה הסופית של ההתקנה. בנוסף, מחיר הדבק ואופן השימוש דומים לדבקים אחרים המצויים בשוק. לכן, אין סיבה לבחור במוצרים שלא ייעודיים לדשא סינטטי.

איך מתבצעת הדבקת דשא סינטטי?

הדבקת דשא סינטטי מתבצעת לאורך השוליים של מרבדי הדשא הסינטטי. אין צורך להדביק את הדשא הסינטטי במרכז המרבד אלא רק בקצוות. מומלץ לקחת מרחק של 3-4 ס"מ מהקצה ולמרוח שכבה דקה של דבק על המשטח. לאחר מכן, למרוח את הדבק באמצעות מברשת או חתיכת קרטון ולהצמיד את מרבדי הדשא הסינטטי למשטח. מומלץ להניח חפץ כבד על מנת שהדשא הסינטטי ידבק היטב למשטח.

אם נרצה להדביק שני מרבדי דשא סינטטי אחד לשני; נפרוש פס הדבקה (לא דביק) נפזר דבק בצורת זיגזג על מנת לא לרכז כמות גדולה של דבק באזור מסוים. נמרח את הדבק בעזרת קרטון או מברשת. כעת, נצמיד את המרבדים לפס ההדבקה כך שחצי מפס ההדבקה יודבק למרבד מספר 1 והחצי השני למרבד מספר 2. נניח חפץ כבד על מנת שהדבק יתפס היטב ולאחר מכן נקבע עם מסמרים לדשא סינטטי במרחק של 20 ס"מ בממוצע בשני צידי החיבור.

טעויות נפוצות שכדאי להימנע בהדבקת דשא סינטטי:

אין להדביק על משטחים רטובים! הליך ההדבקה חייב להתבצע על משטח יבש ומומלץ להימנע בשימוש בדבק בימים גשומים. 

יש לאחסן את הדבק באזור קריר ומוצל! הדבק נוטה להתייבש בחום גבוה ולכן לא מומלץ להשאירו ברכב או באזורים עם שמש ישירה.

חובה להשתמש בכפפות מגן! אם אתם לא רוצים להסתובב במשך מספר ימים עם אצבעות דבוקות אז מומלץ מאוד להשתמש בכפפות 😊

אין לבצע הדבקה על משטח מלוכלך! מומלץ לנקות היטב את המשטח מאבק ולכלוך ורק אז לגשת להליך ההדבקה.

לאחר ההדבקה, אל תשכחו להניח חפץ כבד על מרבדי הדשא הסינטטי על מנת ששני המשטחים יהיו צמודים אחד לשני.

השתמשו בשכבה דקה של דבק! הדבק נוטה להתנפח במגע עם אויר ולכן לא מומלץ לשים כמות גדולה באותה נקודה.

דבק לדשא סינטטי דו רכיבי או חד רכיבי?

דבק לדשא סינטטי חד רכיבי

דבק חזק ועמיד במיוחד שלא דורש הכנה ו\או ערבוב עם חומרים נוספים. פשוט פותחים את הבקבוק והדבק מוכן לשימוש מיידי.

המראה של הבקבוק, מזכיר בקבוק סבון כלים המאפשר שפיכה ומריחה של הדבק במהירות ויעילות. כל בקבוק מכיל כ-700 גרם של דבק וניתן להדביקו שטח של עד 10 מטר רץ בחיסורים בין מרבדי הדשא הסינטטי בקצוות של הדשא הסינטטי לאורך המשטח.

 מומלץ להשתמש בדבק באזורים ביתיים עם שימוש ממוצע כמו גינות ומרפסות. לאחר שסיימתם את השימוש בדבק, ניתן לסגור את הפקק ולאחסן באזור קריר ומוצל לשימוש נוסף בהמשך.

דבק לדשא סינטטי דו רכיבי

דבק שמגיע בגלון של 9 ליטרים עם בקבוק נוסף של חומר מקשה. יש לערבב את שני החומרים יחדיו ולאחר מכן לבצע את הליך ההדבקה.

היתרון של דבק דו רכיבי הוא שהוא חזק ועמיד יותר בשטחים ציבוריים, מגרשי ספורט וגני משחקים אך יש לקחת בחשבון שהליך הערבוב של החומרים ומריחת הדבק דורשים הקפדה וזריזות מכיוון שלאחר ערבוב שני החומרים יש זמן קצוב עד שהדבק מתקשה ומתייבש.

מומלץ להשתמש בדבק דו רכיבי בעיקר באזורים עם דריכה ושחיקה גבוהים במיוחד! כמו מגרשי ספורט, גני משחקים וחדרי כושר – לאחר הערבוב לא ניתן להשתמש בדבק שנית.

דבק לדשא סינטטי - שמרו על הנחיות היצרן!

שימו לב! יש להשתמש באמצעי מיגון!

דבקים מקצועיים הם חומרים כימיים שבשימוש לא נכון עלולים לגרום לנזקים. אנא שמרו על הנחיות היצרן כפי המצוין על גב הבקבוק וחובה להשתמש באמצעי מיגון כמו כפפות ולהימנע ממגע ישיר בחומר.

– להרחיק מהישג ידם של ילדים

– להימנע ממגע עם העור והעיניים

– אין להחזיק בטמפרטורות גבוהות מ-50 מעלות צלזיוס או במצב קיפאון.

– אין לנשום אדים, להשתמש באזור מאורר היטב.

– אין לעשן בקרבת המוצר \ להרחיק ממקור אש.

– להשתמש רק על גבי משטח יבש ונקי מאבק ועצמים לא רצויים.

 

איפה קונים דבק ואביזרי התקנה לדשא סינטטי?

כאשר רוצים לרכוש דשא סינטטי ואביזרי התקנה מקצועיים תמיד מומלץ ללכת למקור! חברת דשא קבוע מייבאת דשא סינטטי איכותי ואביזרי התקנה תקניים כבר משנת 2000 ונחשבת לחלוצת ענף הדשא הסינטטי בישראל.

אתם מוזמנים להגיע למחסנים שלנו ולהתרשם ממבחר ענק של דשא סינטטי ולקבל ייעוץ מקצועי להתקנה עצמית ומקצועית. אתם מוזמנים גם לבצע הזמנה דרך חנות האונליין שלנו ולקבל את כל המוצרים עם משלוח עד הבית.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors