סוגי דשא סינטטי לגינות מעוצבות

דשא סינטטי רך ונעים
עיצוב גינות באמצעות דשא סינטטי יאפשרו לנו להינות מיתרונות רבים ומגוונים. דשא סינטטי הינו מוצר נוח לעבודה ושימוש עבור כל מעצב ואיש מקצוע. אילו סוגים של דשא סינטטי מומלץ לבחור? היכן ניתן להתקינו? ומה ההבדלים בין הסוגים? כל התשובות כאן.
שתף\י חבר:

תוכן עניינים

עולם עיצוב הפנים והחוץ הפך בשנים האחרונות לשיחת היום בקרב צרכנים ישראלים רבים. כמו כן, שיווקו של הדשא הסינטטי בישראל, אשר נמצא במגמת עלייה מתמדת מזה שנים מספר, הופך את השילוב בין דשא מלאכותי לעיצוב לשילוב מתבקש.

מגזינים רבים בענף העיצוב מכירים כיום באיכויותיו וסגולותיו של הדשא הסינטטי. בעלי מקצוע בענף זה כותבים מאמרים רבים, הן באינטרנט והן בכתבי עת, הנוגעים לרעיונות ופתרונות באמצעות דשא הסינטטי.

במרוצת השנים, התפתחה הטכנולוגיה בתחום הדשא הסינטטי בקצב מסחרר. אי לכך, הדגמים אשר משווקים כיום בישראל מאפשרים לכל מעצב או לקוח לבחור את הדשא הסינטטי המתאים ביותר עבורם.

דשא סינטטי – דגמים וסוגים

דגמי הדשא הסינטטי נבחרים מתוך שלל גוונים, אורכים, צבעים, איכויות, רכות, צבע וכדומה. התקנתו של דשא סינטטי נועדה אפוא לא רק לצורך תחליף במגרשי ספורט (לשם כך יובא הדשא הסינטטי לראשונה).

דשא סינטטי מותקן כיום גם בבתים פרטיים, בתי עסק, מתחמים עירוניים, גני שעשועים, אולמות אירועים והרשימה עוד ארוכה. מעצבים אשר עובדים עם דשא סינטטי יכולים להציע ללקוחותיהם שבילי דשא מכוסחים למשעי, גדרות ירקרקות ורעננות, גינות ירוקות לאורך כל ימי השנה, פסלי דשא ועוד.

יתרון משמעותי נוסף של הדשא הסינטטי הינו האפשרות להתקין את הדשא המלאכותי על מגוון רחב ביותר של בסיסי קרקע. התקנת דשא סינטטי ניתנת לעשייה בקלות גם על משטחים כגון בטון, אספלט, שיש, עץ, חול ים, אדמת טרשים וכדומה. תכונה זו פועלת בידי המעצבים העובדים עם דשא סינטטי בשני מובנים.

דשא טבעי מול דשא סינטטי

ראשית, דשא סינטטי אפשרי להתקנה כתחליף למשטחים טבעיים בהם זריעת דשא אורגני איננה משימה פשוטה (לדוגמא, אדמה שאיננה רוויה במינרליים או אקלים בעייתי). מעצבים המעניקים מענה לקרקעות אלו נוטים לשלב את הדשא הסינטטי עם צמחיה טבעית ובכך להעניק לכל גינה את המראה המהודר המושלם.

שנית, העובדה שדשא סינטטי הינו למעשה שטיח מלאכותי שאיננו מכה שורשיו בקרקע, הופכת את התקנתו לאפשרית גם בתוך מתחמים סגורים. אי לכך, ניתן לעצב בעזרת דשא סינטטי חדרים פנימיים כגון לובי של בית מלון, חדרי ילדים, חלונות ראווה, מרפסות עם בריכה וכדומה.

מבחינת איכות הסביבה, דשא סינטטי הינו מוצר אשר מומלץ בחום בקרב גורמים העוסקים בתחום זה. מיותר לציין כי מדינת ישראל נמצאת כבר מספר שנים במשבר מים מהקשים בתולדותיה. אי לכך, התקנת דשא סינטטי, המייתרת את השימוש העצום במים עבור השקיה, הופכת את הדשא הסינטטי למוצר ירוק מכל הבחינות.

דשא סינטטי איכותי

בלי חומרי הדברה ודישון

עניין נוסף הוא העדר הצורך בשימוש בחומרים רעילים ומזיקים לצורכי הדברה ודישון. רבים מחומרים אלו מזיקים לסביבה ואף עלולים לפגוע בבריאותם של בעלי חיים וילדים המשחקים על הדשא. דשא סינטטי, לעומת זאת, עשויי מפולימרים אשר אינם מושכים מיני מזיקים וחרקים. כמו כן, גדילתו של הדשא הסינטטי איננה תלויה בדישון אגרסיבי או עדין.

הדשא הסינטטי שומר על צורתו לאורך שנים ולמעשה הלקוח נהנה מדשא ירוק ורענן בדיוק כמו ביום הקנייה. כאן המקום להדגיש כי בניגוד לדשא טבעי, דשא סינטטי איננו זקוק לזמן על מנת לגדול ולהתפתח. כמו כן, אין צורך להשקיע כספים ומשאבים רבים בכיסוחו וגינונו.

ההמלצה של אנשי המקצוע

מעצבים ואדריכלי נוף מרבים להציע את הדשא הסינטטי עבור לקוחותיהם. שילוב דשא סינטטי בעבודתו של המעצב מעניקה לכל מתחם או גינה מראה ירוק עד. החברות אשר מתמחות בשיווק דשא סינטטי בישראל מייבאות כיום לארץ דגמים איכותיים ומגוונים המתאימים באופן מושלם לאקלים המקומי.

אכן, ההתקנה הראשונית עלולה להיות יקרה מזריעת דשא טבעי. עם זאת, דשא סינטטי ידוע כמוצר לטווח ארוך אשר מחזיר את ההשקעה הראשונית בתוך שנים מעטות. האחריות רבת השנים הניתנת למרבדי דשא סינטטי מעידה על חוזקו של המוצר ושרידותו. אורח חייו של דשא סינטטי איכותי נע בין 15 ל-20 שנה.

דשא סינטטי - לא רק למגרשי ספורט

דשא סינטטי יובא לישראל לראשונה על מנת להוות תחליף למגרשי ספורט שלא הצליחו להתמודד עם הדשא הטבעי. התנועה הרבה של השחקנים על המשטח, לצד תנאי מזג האוויר המסובכים בישראל, הביאו את בעלי המתחמים הללו לבקש פיתרונות יצירתיים.

לאחר שיובאו המשטחים הראשונים לישראל, הייתה דרכו של הדשא הסינטטי למגזר הפרטי ולעיצוב מקצועי קצרה. דשא סינטטי מפאר כיום מתחמים רבים בישראל, החל מבתים פרטיים, דרך בתי עסק (כגון מסעדות ובתי קפה) וכלה במתחמים ממשלתיים ואולמות ענק.

דשא סינטטי - יתרונות גדולים לשנות רבות

לסיכום, יתרונותיו של הדשא הסינטטי בענף עיצוב הגינות הינם רבים. התקנת דשא סינטטי מתאפשרת כמעט בכל מקום והמוצר החדיש מתמודד באופן מושלם עם כל מזג אוויר.

דשא סינטטי הופך את בעליו לבעל מודעות סביבתית והלקוח נהנה ממוצר ירוק ואקולוגי. האפשרויות הרבות בתחום העיצוב בעזרת דשא סינטטי מסייעות למעצבים רבים להרכיב מוצרים מעוררי השראה.

באופן זה מעוצבים גדרות ירוקות, חדרי ילדים, גינות המשלבות פסלי דשא וצמחיה טבעית ועוד. בחירת הדשא הסינטטי אפשרית ממגוון רחב ביותר של דגמים וצבעים וכל צרכן יכול כיום למצוא את הדשא המלאכותי המתאים עבורו ביותר.

דשא סינטטי עם משלוח מהיר!

צרכים דשא סינטטי? חברת דשא קבוע מספקת שירות הובלות מהיר לכל הארץ. פשוט כנסו, לחנות האונליין שלנו והזמינו דשא מלאכותי איכותי בלחיצת פתור. 

בחנות שלנו מגוון גדול של מוצרים: דשא סינטטי, אביזרים להתקנה, גדרות במבוק, משטחי בטיחות, אדני רכבת, חלוקי נחל ואבנים במחיר היבואן!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors