דשא סינטטי במיוחד לילדים

מאת    טל סוכר, בעלי חברת דשא קבוע |  עודכן לאחרונה:
דשא סינטטי במיוחד לילדים

לא פעם אנו שומעים על מחקרים שמצביעים על כך שילדנו סובלים ממחסור בפעילות גופנית ושהות מוגזמת מול מסך המחשב והטלויזיה. דשא סינטטי ליצור סביבת משחקים וספורט נעימה ולעודד את ילדנו לזנק מהספה. על כך במאמר הבא..

שתף\י חבר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin

בשנים האחרונות ניכרת מגמה של התקנת דשא סינטטי במקומות אשר נמצאים בשימוש של ילדים. התקנת דשא סינטטי במתחמים כגון גני ילדים, בתי ספר, מגרשי כדורגל, פארקים עירוניים ועוד, איננה נעשית ללא סיבה. דשא סינטטי נהנה מגוון רחב של יתרונות עבור ילדים, בין אם מדובר במשטח דשא המותקן לראשונה, ובין אם הדשא המלאכותי מהווה תחליף לדשא טבעי.

דשא סינטטי לילדים – תגידו שלום למחשב ולטלויזיה

אחת מן הבעיות הנפוצות בתקופתנו הינה הנוכחות הגוברת של הטלוויזיה והמחשב בעולמם של הילדים. ילדים בישראל מבלים שעות רבות מול מסכים מרצדים, ולא מעטים מהם סובלים מבעיות חברתיות ועודף משקל. כמו כן, מיותר לציין כי מומחים בתחום ממליצים על שעה אחת לפחות של משחק בחוץ ביום. זאת ועוד, ידוע כי משחקים בחוץ משפרים את כושרו הגופני של הילד ומאפשרים לו לפתח גם את כישוריו החברתיים. הורים ומחנכים מנוסים יודעים כי משטחי דשא מהווים מקור משיכה גדול עבור ילדים ומאפשרים להם ליהנות ממשחקיהם בצורה המושלמת. עם זאת, לא תמיד ניתן להתקין דשא טבעי (בגין גורמים חיצוניים כגון תנאי מזג אוויר) ולפעמים הדשא האורגני סובל ממחלות, נבילות, הצטברות מזיקים וכדומה. אי לכך, דשא סינטטי מהווה פיתרון מושלם עבור ילדים רבים, הן מבחינת התקנתו, והן מבחינת טיפוחו.

היתרונות של דשא סינטטי לילדים רבים ומגוונים

מאמר זה יבחן מספר יתרונות משמעותיים אשר מהם נהנה דשא סינטטי לעומת אחיו האורגני. ראשית, ואולי חשוב מכל, הינו נושא הבטיחות. ברור לכל כי בטיחות הילדים הינה העניין החשוב ביותר בבואם של הורים ובעלי מתחמים להתקין דשא סינטטי. שימו לב, מחקרים אשר נערכו בתחום בשנים האחרונות, ובחנו את התאמתו של דשא סינטטי לאצטדיוני כדורגל, העלו ממצאים חד משמעיים. דשא סינטטי מגן על רגליהם וגופם של הספורטאים, גם במקומות בהם מדובר במשחקים קשוחים במיוחד (כגון פוטבול אמריקני וכדורגל). במילים אחרות, דשא סינטטי מגן על גופם של ספורטאים מקצועניים ועל כן מיותר לציין כי הוא שומר גם על ילדים מקצוענים לא פחות.

דשא סינטטי עם סיבים רכים ונעימים במיוחד לילדים

ילדים אשר משחקים על משטחי דשא, יודעים כי לעיתים עלולים הם ליפול על חלקת דשא דלילה או נבולה. דשא סינטטי, לעומת זאת, הינו מוצר מלאכותי אשר סיביו נארגים בקפידה תוך שמירה על מרקמו האחיד. אי לכך, במידה וישחקו הילדים על משטחי דשא סינטטי, לא קיים כל חשש שהללו יפלו על חלקה בצפיפות נמוכה. כמו כן, צפיפות הסיבים ואורכם נבחרים על ידי הלקוח בעת ההתקנה, והדשא הסינטטי שומר על צורתו זו לאורך שנים. חברות מובילות בתחום מעניקות אחריות על המוצר במשך מספר שנים, זאת בשל האמון הרב אשר רוכשים המשווקים למוצר החדיש.

מגמת ההתקנה של דשא סינטטי במקומות ציבוריים נמצאת בעליה מתמדת בעשר השנים האחרונות. כיום, מיובאים לישראל משטחי דשא סינטטי ברמתם הגבוהה ביותר, תוך שהם מותאמים באופן מושלם לשימושם של ילדים ולמזג האוויר הישראלי. הבעיות אשר מאפיינות דשא טבעי בישראל, הנובעות מתנאי האקלים הים תיכוניים ותקופת הבצורת, פוסחות למעשה על דשא סינטטי. דשא סינטטי אינו דורש מים, שמש או אדמה רוויה במינרלים. אי לכך, התקנתו אינה תלויה בגורמים חיצוניים ולעיתים הוא אף מותקן תחת קורת גג – לדוגמה, בחדר משחקים, קניונים וגני ילדים.

הסוף לחומרי ההדברה

עניין נוסף אשר מעניק לדשא סינטטי יתרון בולט על פני הדשא האורגני הינו ההדברה והשמירה על הסביבה. דשא סינטטי, בניגוד לדשא טבעי, אינו מהווה מקור משיכה לזוחלים, חרקים ומזיקים למיניהם. אי לכך, אין צורך להשתמש בחומרי הדברה בכדי למנוע מאלו למצוא משכנם בין סיביו של הדשא הסינטטי. מלבד החיסכון הכלכלי המשמעותי, חומרי הדברה ידועים כחומרים רעילים אשר עלולים להיות סכנה ממשית עבור בריאותם של הילדים. דשא סינטטי, לפיכך, מעניק לילדים שטח סטרילי מחרקים וזוחלים, מבלי לצרוך הדברות שונות. למעשה, דשא סינטטי מאפשר לילדים אלו לשחק שעות ארוכות על הדשא מבלי לסבול מעקיצות, גירודים ואלרגיות שונות.

דשא סינטטי – משטח נקי ובטחותי לילדים

מבחינת בעלי הבית, דשא סינטטי מהווה מצרך מושלם כאשר המשתמשים בו הינם ילדים. לדוגמא, בימי הגשם החורפיים, דשא סינטטי מביא להובלת המים לצדדיו על ידי מערכת ניקוז מתקדמת. אי לכך, ילדים יכולים לשחק על דשא סינטטי גם מיד לאחר הגשם, זאת מבלי לחשוש להצטברות שלוליות או בוץ. כמו כן, בגדי הילדים המשחקים על דשא סינטטי אינם מתלכלכים כבגדיהם של ילדים המשתובבים על דשא אורגני. מיותר לציין כי גם שבילי הגינה ומרצפות הבית זוכים לעדנה כאשר עקבות בוץ אינן משמשות עדות למשחק ילדים שזה עתה הסתיים.

סיביו של משטח הדשא הסינטטי הינם רכים ונעימים למגע. עובדה זו הופכת את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש בעיקר בקרב ילדים קטנים. ילדים אלו ידועים ככאלה הסובלים מהתגרדויות לא נעימות לאחר המצאות ארוכה על משטח דשא. שימו לב, המעבדות המובילות בתחום אורגות משטחי דשא סינטטי באופן כזה שהחומרים מהם הוא עשוי שומרים על רכותו של גוף הילדים ומאפשרים מגע ממושך עם המשטח. בנוסף, דשא סינטטי נמצא בחזית הטכנולוגיה הסביבתית והחומרים מהם הוא עשוי הינם חומרים ידידותיים לסביבה.

לסיכום, דשא סינטטי מהווה פיתרון מושלם עבור צרכנים צעירים, הן מבחינת הילדים והן מנקודת מבטו של המתקין. מלבד החיסכון הכלכלי בנושאים כגון השקיה, שזרוע והדברה, דשא סינטטי מהווה מוצר המותאם באופן מיוחד לשימושם של ילדים. מדובר למעשה בעסקה משתלמת ביותר, גם עבור הילדים וגם עבור ההורים.

 לייעוץ חינם ללא התחייבות חייגו 077-2150031 או השאירו פרטים בטופס צור קשר באתר.