דשא סינטטי – כיצד בוחרים נכון?

דשא סינטטי לבית
בחירת דשא סינטטי הפכה בשנים האחרונות למלאכת מחשבת לא פשוטה. הביקוש המתמיד למרבד הפלא הירוק הביא עמו מבול של ספקים ויבואנים אשר מבטיחים הבטחות וסיפורים ירוקים. איך לבחור דשא סינטטי באופן שקול ונבון? על כך במאמר הבא.
שתף\י חבר:

כיצד לבחור דשא סינטטי לגינה?

הבצורת שפקדה את ישראל בשני העשורים האחרונים, הביאה שלל של מוצרים אקולוגיים – חסכוניים במים לענף הגינון. בין מוצרים אלו גם הדשא הסינטטי עשה עלייה וכיום ניתן לחזות בו בגינות פרטיות, שטחים ציבוריים, מגרשי ספורט ועסקים כאחד. חברות רבות במדינתנו מייבאות, משווקות ומתקינות דגמי דשא סינתטי ברמות מחיר ואיכות משתנות. איך מבדילים בין סוגי דשא סינתטי שונים? מדוע ישנם דגמים שעולים 30 ₪ למ"ר ודגמים שעולים 200 ₪ למ"ר? ומה הדברים החשובים שעליכם לדעת לפני שתבצעו רכישת דשא סינטטי? כל התשובות כאן.

דשא מלאכותי - לא לבחור רק לפי שם המותג

החברות המובילות בשוק מייבאות דגמי דשא סינטטי מיצרנים שונים. חלקם איכותיים יותר וחלקם פחות – בדיוק כמו בענפים אחרים. גם בתחום הדשא הסינתטי ישנם מותגים ויצרנים מובילים, הבעיה היא ששמותיהם פחות ידועים לקהל הרחב. מעבר למותג, שנות אחריות היצרן והוותק של החברה העומדת מאחורי הדשא הסינתטי יש להבין במעט על הנתונים הטכניים של דשא סינטטי.

צפיפות סיבים של דשא סינטטי – השפעה ישירה על המראה וטיב המוצר

צפיפות סיבים גבוה או נמוכה תשפיע באופן ישיר על מראהו של דשא סינתטי ואיכותו. ככל שצפיפות הסיבים תהיה גבוה יותר כך מראה הדשא יהיה טבעי ו"בריא" יותר. צפיפות סיבים גבוה תאפשר עמידות גבוה מפני שחיקה ודריכות. צפיפות הסיבים נמדדת על פי כמות הסיבים שיש במרבד בכל מ"ר. צפיפות סיבים ממוצעת בשוק עומדת על 8,000-16,000 סיבים בממוצע. בדגמים יוקרתיים ואיכותיים יותר צפיפות הסיבים תגיע גם עד 25,000 סיבים למ"ר.

קוטר הסיב – ככל שהסיב עבה יותר הוא יהיה עמיד יותר

סיבים בעל קוטר עבה יהיו עמידים יותר בפני שחיקה ומדרך גבוה בניגוד לסיבים דקים. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את אופן השימוש של המוצר. במקומות בהם יש שימוש נרחב ודריכות מרובות בחרו בסיבים עבים. בגינות נוי ותצוגות ניתן לבחור בסיבים דקים. הסיבה העיקרית לכך היא שלסיבים עבים תהיה את היכולת להישאר זקופים לאורך זמן ללא צורך בטיפול ותחזוקה.

אורך הסיב של דשא סינטטי – מראה מכוסח או פרא?

אורך הסיב ימדד מבסיס תשתית המרבד ועד לקצה הסיב. סיבים קצרים יעניקו לדשא הסינתטי מראה של דשא מכוסח בעוד שסיבים ארוכים יעניקו לו מראה פראי. טווח אורכי הסיבים המומלץ לצרכן ינוע בין 27 מ"מ ל-40 מ"מ. סיבים נמוכים מ-27 מ"מ ישחקו בקלות ואינם מומלצים להתקנה במקומות בהם דורכים על הדשא הסינתטי. סיבים ארוכים מ-40 מ"מ נוטים להישכב בקלות לכן מומלץ לרכוש דשא סינתטי בטווח האורכים הללו.

דשא סינטטי - דשא מלאכותי מהיבואן לצרכן מראה טבעי דשא סינטטי

משקל היריעה = כמות החומר

כפי שציינו בתחילת המאמר אחד מהנתונים אשר ישפיעו על איכותו ומראהו של דשא סינתטי הוא צפיפות הסיבים. משקל המרבד יעיד על כמות החומר של המוצר ומספר הסיבים של הדשא הסינתטי. לדוגמה: דשא סינתטי בעל צפיפות סיבים של 16,000 למ"ר, קוטר סיב דק יהיה בעל משקל של 2.6 ק"ג בעוד שדשא סינתטי בעל צפיפות סיבים של 24,000 למ"ר, קוטר סיב דק יהיה בעל משקל של 3.5 ק"ג. ככל שמשקל הדשא הסינתטי גבוה יותר כך הוא נחשב לאיכותי יותר.

תשתית הדשא הסינתטי - מה חשוב לדעת?

תשתית דשא סינתטי איכותית מיוצרת משלוש שכבות: שתי שכבות לטקס ורשת בד מקצועית בניהם. בבסיס המרבד יהיו חורים אשר יאפשרו ניקוז מים מרבי במהירות של 60 ליטרים בדקה לכל מ"ר. תשתית דשא סינתטי איכותית תהיה אלסטית ואדפטיבית ותוכל להתאים עצמה לתוואי השטח.

דשא סינטטי עם אחריות מעיד על איכות?

מיטב היצרנים והיבואנים בארץ ובעולם מעניקים אחריות ארוכת טווח למוצריהם. אל תתפשרו ובחרו אך ורק במוצרים בעל אחריות מינימאלית של חמש שנים ומעלה. אחריות מוצר ארוכת שנים מעידה על האמון של החברה במוצריה וטיבו של המוצר. אל תשתכנעו מהבטחות בעל פה! דרשו לראות את תעודת האחריות ולהיווכח מה היא מקיפה. יבואנים רבים מבטיחים אחריות ארוכת טווח ללא כיסוי ממשי – פנו לחברות הגדולות המייבאות מוצרים איכותיים ותקניים.

לסיכום, דשא סינטטי איכותי ישרת אתכם לשנים ארוכות (10-15 שנים) ויאפשר לכם ליהנות מגינה ירוקה 365 ימים בשנה ללא צורך בטיפול ותחזוקה. טכנולוגיות הייצור החדשניות בענף מאפשרים כיום ליצרנים לייצר דשא סינתטי בעל מראה טבעי וסיבים רכים למגע. החברות המובילות בשוק מתחזקות תצוגות דשא סינתטי בהן תוכלו לדרוך, לגעת ולראות את הדשא מותקן בתנאי שטח אמיתיים ולהבין כיצד הוא מתמזג עם צמחיה טבעית.

לייעוץ חינם ללא התחייבות חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors