תוחם דשא סינטטי

דשא סינטטי תוחם אבן
תוחם דשא סינטטי משמש כחוצץ בין משטח התקנת הדשא הסינטטי לשאר חלקי הגינה. אילו סוגים של תוחמי דשא סינטטי קיימים? מאלו חומרים מיוצר תוחם דשא סינטטי? ומה ההבדל בניהם? כל התשובות כאן.
שתף\י חבר:

תוחם דשא סינטטי הינו פריט חשוב והכרחי בעת התקנת דשא סינטטי בגינתכם. התוחם מיועד בראש ובראשונה לשמש כחוצץ בין שטח התקנת הדשא הסינטטי לבין שאר חלקי הגינה.

כחלק מהליך התקנת דשא סינטטי מפזרים שכבת חצץ שומשום על פני משטח ההתקנה. אם לא נבצע תחימה של שטח ההתקנה, יתכן כי חצץ השומשום יזלוג לצדדים, דבר שעלול לגרום בסופו של דבר לקריסת תשתית של הדשא הסינטטי. בחירת התוחם תתבצע על פי תוואי השטח של הגינה, סוג ההתקנה, תקציב הפרויקט וכמובן על פי טעמכם האישי.

התוחם יוצר מסגרת לגינה ובכך מאפשר לכל אלמנט להיות באזור המיועד לו – כך נוכל לקבל תוצאה טובה להתקנת הדשא הסינטטי ולהפרידו משאר הפריטים בגינה. חברת דשא קבוע מייבאת מגוון רחב של תוחמים של דשא סינטטי המיוצרים מחומרים שונים ומגוונים:

תוחם דשא סינטטי אמריקאי

תוחם דשא סינטטי המיוצר מפלסטיק יצוק בשיטת ייצור אמריקנית. לתוחם ראש מעוגל בקצהו המאפשר תמיכה מלאה למרבד הדשא הסינטטי. תוחם אמריקני ניתן לעיצוב בקלות בשלל צורות והוא קל להתקנה – ניתן להשיג בצבעי ירוק ושחור.

איך מתקינים? תוחם אמריקני מותקן על ידי חפירת תעלה בעומק 20 מ"מ בממוצע, בשביל להתקינו בצורה ישרה מומלץ לנעוץ מספר מסמרים מגלוונים באדמה ולקשור חוט בין המסמרים. באופן זה תוכלו לבצע חפירה ישרה וליצור תחימה אסטית ומדויקת לאורך כל השטח.

קצת על המפרט: גובה התוחם 13 ס"מ, מיוצר בחבילות של 6 מטר אורך או 18 מטר אורך לבחירתכם.

תוחם דשא סינטטי קשת

תוחם דשא סינטטי קשת מיוצר מפלסטיק יצוק ומראהו מזכיר גדר קטנה של גינת ירק. תוחם חזק במיוחד והוא עמיד בפני חבטות וזעזועים. התוחם מיוצר בצבעי ירוק וחום והוא מיועד במיוחד להתקנה סביב עצים.

איך מתקינים? חופרים תעלה באדמה באמצעות מקוש לפי תוואי השטח הדרוש. התוחמים מגיעים כיחידות ויש להרכיבם בשיטת פין ומגרעת עד אשר הם באותו גובה. ניתן לשלוט בגובה של התוחם על ידי קבירתו באדמה לפי הגובה הרצוי לכם.

קצת על המפרט: גובה 25 ס"מ, רוחב 10 ס"מ ליחידה – נמכר לפי מטר רץ.

תוחם דשא סינטטי .

צפו בסרטון תוחם דשא סינטטי

נגן וידאו

אדני רכבת

אדני רכבת מוכרים לנו גם מענפים אחרים כגון: ריהוט, גינון ובנייה אך בשל עמידותם והמראה היוקרתי שלהם הם משמשים כתוחמים מעולים לדשא סינטטי. אדני רכבת ניתנים לחיתוך ועיצוב בצורות שונות וניתן ליצור מהם פינות ישיבה, במה לפינת מנגל, מדרגות ופרגולות.

איך מתקינים? חותכים את אדני הרכבת לפי האורך הרצוי לכם באמצעות מסור שרשרת או על ידי שימוש בשירותם של מנסרה. חופרים תעלה באדמה באמצעות מקוש ומניחים את האדנים על הקרקע. ניתן לחזק את האדנים באמצעות פרזולים או על ידי נעיצת בזנים בצדדים. 

קצת על המפרט: אורך של 2.6 מטר ליחידה, רוחב 25 ס"מ ,גובה 15 ס"מ. שימו לב שיכול להיות סטייה במידה ובמרקם של העץ. אדני הרכבת לא תמיד אחידים בגודלם.

תוחם אבן ובטון

תוחם אבן נחשב לתוחם הפרקטי ביותר, מכיוון שהוא מאוד עמיד מפני נזקי האקלים ואינו דורש תחזוקה וטיפול כלל. תוחם אבן, ניתן לבנייה עצמית או על ידי שימוש במתקינים מקצועיים. שימוש באבנים, יעניק לגינתכם מראה טבעי ויוקרתי – ניתן להשתמש במגוון רחב של אבנים ואף לשלב בפרויקט שלכם אלמנטים מגוונים לפי דרישתכם.

איך מתקינים? אבנים כבדות, ניתן פשוט להניח על האדמה לפי תוואי השטח הרצוי. אם מדובר באבנים קטנות שיש חשש שיזוזו במרוצת השנים אז ניתן לחזק אותם באמצעות בטון לבן. תוחם בטון ניתן לבנייה על ידי יצירת יציקת בטון והדבקה של אבנים על היציקה. כמו כן יש מכונות מקצועיות היוצרות תוחמי בטון במרקמים ודוגמאות שונות.

קצת על המפרט: ניתן ברמה העקרונית להתקין תוחם אבן מחומרים שונים ומגוונים; חלוקי נחל, אבני מדרך, אבני טרסה, אבני גן ועוד…. אנו ממליצים לרב להשתמש באבני גן או טרסה מכיוון שהן דקורטיביות ועמידות לאורך שנים. אורך: 30 ס"מ עד מטר \ רוחב: 15 ס"מ עד 80 ס"מ. כמובן שמדובר במידות של אבנים ממוצעות – ניתן לבחור כמעט בכל סוג אבן לפי דרישתכם.

איך תוחם דשא סינטטי נראה במציאות? צפו בגלריה!

תוחם אבן
אדני רכבת
תוחם אבן
תוחם קשת
אדני רכבת בגינה
תוחם בטון
תוחם אבן עם בטון
התקנת אדני רכבת
תוחם חלוקי נחל
שקופית קודמת
שקופית הבאה

לייעוץ בבחירת תוחם דשא סינטטי חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors