עוד קצת על דשא סינטטי – דגשים וטיפים

דשא סינטטי ומסכי LCD
דשא סינטטי ("דשא מלאכותי") הפך פופולארי למדי לאורך השנים ואף השתכלל מאוד מבחינת הטכנולוגיה לייצורו. אלה כמה דגשים שימושיים לגבי סוגי הדשא הסינטטי אשר זמינים כיום, בחירתו וטיפים נוספים שיכולים לעזור לנו לפני שאנו נגשים לרכוש דשא סינטטי לביתנו.
שתף\י חבר:

תוכן עניינים

דשא מלאכותי ודשא רגיל אולי נראים דומים, אבל מדובר בפועל בשני דברים שונים לגמרי. בהתאם לכך, אם אתם מכירים שמות כמו דשא קיקויו (שנפוץ בארץ במיוחד), הם לא יעזרו לכם בהכרח, בבחירת דשא סינטטי.  

הסוגים השונים הקיימים בדשא סינטטי

סוגים שונים של דשא מלאכותי, שונים זה מזה בעיקר בעמידות וברכות. תכונות אלה, גם משליכות על השימושים והתאמתם לכל שימוש ומטרה:

עמידות החומר ומשקלם

סוג אחד של עמידות, מתבטא בעמידות בפני שחיקה של שימוש רב. סוג נוסף של עמידות, הוא עמידות הדשא בפני כיפוף. אגב, סיבים קצרים לרוב נשחקים מהר יותר. המשקל הוא לרוב אינדיקציה של צפיפות הדשא וכמות הסיבים.

רכות סיבים

ככול שהדשא יותר רך, כך הוא יותר בטוח לנפילות וכדומה. למידת הרכות עשויות להיות השלכות גם לגבי משחקי ספורט שונים אשר משחקים על הדשא, דוגמת כדורגל. 

גובה המרבד

ככל שהדשא יותר גבוה, כך הוא נראה יותר כדשא שנתנו לו לצמוח ולהיפך, כדשא שקוצץ לאחרונה. המראה הקצר הוא המראה היותר "מסודר" ואחיד והוא גם נשחק מהר יותר. ככול שהדשא גבוה כך הוא עשוי להיות פחות זקוף ויש לאזן זאת עם איכות ייצור גבוהה יותר.

שיטת הייצור

דשא סינטטי ניתן לייצור במגוון שיטות. מלבד היבטים שהזכרנו כמו צפיפות ה"עלים" ומשקל כולל, יש לכך עוד השלכות טכניות רבות, דוגמת המרחק בין התפרים. 

דשא סינטטי ישירות מהיבואן עם הובלה!

הזמנת דשא סינטטי מהיבואן ישירות ממחסני החברה – ללא פערי תיווך ובמחירים הטובים בישראל!

מבחר ענק של דשא סינטטי מעל ל-20 דגמים. נכנסים לחנות האונליין שלנו, בוחרים את הדגם והמידות הדרושות לכם ומקבלים את הדשא הסינטטי עם משלוח עד הבית!

דשא סינטטי - דשא מלאכותי מהיבואן לצרכן מראה טבעי דשא סינטטי

איך בוחרים דשא סינטטי?

אחד הדברים הראשונים שתרצו לקחת בחשבון במסגרת התקנת דשא סינטטי הוא מי ישתמש בו, כיצד ובאיזו תדירות. יש הבדל מהותי למשל, בין בחירת דשא עבור אזור בו כמעט ולא יעברו אנשים ובעלי חיים, לבין מגרש כדורגל, שעליו מתאמנים בכול יום (שימוש רב ואינטנסיבי). ככול שדרושה עמידות רבה יותר, כך כדאי לבחור בדשא יותר צפוף. 

מראה הסיבים וצבע

חשוב כמובן, שהדשא שאתם בוחרים יספק התאמה אסתטית לדרישותיכם. בחרו גובה וגוון לפי טעמכם וגם בהתחשב במראה הגינה או המקום שבו משלבים את הדשא. כמו כן, קחו בחשבון שצפיפות הדשא תורמת לכך שהוא יישאר זקוף. 

תשתית הדשא הסינטטי

מלבד הצד העליון, הגלוי של הדשא הסינטטי, יש לו גם צד תחתון, שמהווה תשתית ל"עלים". תשתית זו עשויה להיות עם תכונות שונות וברמות איכות שונות. על התשתית לכלול חורי ניקוז ורצוי שהיא תהיה מאסיבית מספיק, לשם העמידות. התשתית קשורה גם למשקל ולצפיפות הסיבים והתפרים. ככול שהם גבוהים, כך הדשא יהיה עמיד יותר וישמור יותר על צורתו.

מחירים וסוגים

המחיר מושפע במידה רבה מצפיפות סיבי הדשא וטיב החומרים. כללית, מדובר על סדרי גודל נרחבים של 25 עד 120 ש"ח למטר מרובע לדשא סינטטי ללא התקנה וללא הובלה וחומרים – אתם מוזמנים להתרשם ממגוון הדגמים בחנות האונליין שלנו.  

דשא סינטטי לגינה

אחריות

מומלץ לרכוש דשא סינטטי עם תעודת אחריות מהיבואן. ברקע לכך, נזכיר שהמראה הפשוט של הדשא המלאכותי מטעה מעט. למעשה, מדובר במוצר מורכב ומתוחכם, הן מבחינה כימית והן מבחינת מבנה ותהליכי ייצור. כך שלאחריות בהחלט יש משמעות וחשיבות, שכדאי לקחת בחשבון. כמובן, מומלץ לבדוק מה האחריות כוללת (דוגמת אחריות על דהיית הצבע) ומה לא. 

חשיבה לטווח ארוך

כדאי לקחת בחשבון, שדשא מסוג זה מחזיק מעמד זמן רב יותר מדשא רגיל. הוא גם דורש הרבה פחות תחזוקה שוטפת וכמובן לא דורש השקיה. כול אלה נקודות חשובות, אשר הופכות אותו זול הרבה יותר מדשא רגיל, בכול הנוגע להוצאות שוטפות. לכן, שווה להשקיע כספית בסוג מתקדם יותר של דשא סינטטי, גם אם הוא יקר יותר.

שאלת המילוי

בעבר, היבט סטנדרטי של דשא מלאכותי, היה הוספת חומר מילוי בין ה"עלים" – כדוריות גומי או חומר מילוי מבוסס חול (סיליקט). מילוי זה, סייע לדשא לשמור על מראה קבוע של עלים זקופים. עם הזמן, התפתחו מוצרי דשא סינטטי מתקדמים יותר, אשר לא דורשים מילוי כזה. ככול הניתן, כדאי להעדיף דשא שלא דורש מילוי. דשא כזה, יחסוך לכם טרחה רבה (מאחר שצריך לחדש את המילוי כול כמה זמן) והוצאות. 

לא לשכוח חומרי התקנה!

התקנת משטחים של דשא סינטטי היא לא רק עניין של הדשא עצמו. יש לקחת בחשבון כמה אלמנטים נוספים. מתחת לדשא אמורה להיפרש יריעה מיוחדת, אשר תמנע מעשבים לצמוח. מסביב לדשא שמים אלמנטים שתוחמים אותו ושומרים על תחתית החצץ שמתחתיו, כך שתישאר במקומה. 

שיפועים וניקוזים

יריעות דשא סינטטי איכותיות, כוללות יכולת ניקוז מים מצוינת של 60 ליטרים מים לדקה לכל מ"ר. יש כמובן לוודא בעת ההתקנה שהשיפועים בשטח לפחות של 1% וכי למים יש לאן להתנקז.

דשא סינטטי | דשא קבוע

מפוח עלים או שואב אבק

ניתן ומומלץ לנקות את הדשא באופן קבוע. אחת הדרכים המהירות לעשות זאת, היא בעזרת שואב אבק. ניתן להשתמש לשם כך גם במפוח עלים.

להשתמש בשיקול דעת

חשוב לשים לב להנחיות הניקוי לגבי המוצר שרכשתם. קחו בחשבון, שלמרות שדשא כזה מיועד להיות מותקן בחוץ והוא עמיד מאוד בדריכה ותנאי מזג אויר. הוא לא עמיד לכול דבר ומומלץ תמיד לנהוג בשיקול דעת. ישנם חומרים שעשויים להזיק לו כמו: כימיקליים, אש, מכשירים ממונעים וכלי רכב.  

מעכבי בעירה

דשא סינטטי איכותי עם מעכבי בעירה לא יתלקח בקלות. היצרנים המובילים מטמיאים בהליך הייצור "חומרים מעכבי בעירה". זה עדיין לא אומר, שהוא עצמו לא יינזק מאש או מחום יתר אלא יהיה בטיחותי יותר במקרים של מפגש עם אש גלויה.  

בשיתוף עם אתר טוב תודה. 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors