הוראות התקנה דשא סינטטי למרפסת

עשו זאת בעצמכם

דשא סינטטי ניתן להתקנה על משטחים רבים ומגוונים. לדוגמא, ריצוף, בטון, אספלט, משטחי עץ ועוד. הליך ההתקנה על משטחים אלו שונה מהתקנת דשא סינטטי על אדמה. לפניכם מדריך קצר להתקנת דשא סינטטי על משטח קשיח.

 • שלב 1
  הכנת המשטח
 • שלב 2
  פרישת המרבדים
 • שלב 3
  חיתוך והתאמה
 • שלב 4
  הדבקה
 • שלב 5
  הברשה
 • התקנת דשא סינטטי במרפסות וגגות תבוצע על משטח קיים; יריעות ביטומניות, ריצוף,בטון, משטח דק וכו'…

  הכנה – יש לוודא כי המשטח ישר ובעל שיפוע המאפשר ניקוז מים. ברב המרפסות והגגות ישנם שיפועים מספקים, המאפשרים ניקוז מים לפתחי הניקוז. לכן, אם לא הייתה לכם בעיה של ניקוז מים לפני התקנת הדשא הסינטטי אז סביר להניח שלא תהיה לכם בעיה גם לאחר התקנתו אם בחרתם בדשא סינטטי תקני מבחינת רמת ניקוז של 60 ליטרים מים לכל מ"ר בדקה כפי שחברתנו מייבאת. במידה וידועה לכם בעיה עם המשטח, ניתן בדרך כלל לפתור זאת בדרכים מגוונות ויצירתיות (התייעצו עם המומחים שלנו).

  ניקוי – יש לפנות את כל המרפסת מחפצים על מנת שתיהיה לכם מקום לפרישת המרבדים ללא מכשולים מיותרים. יש לוודא כי המשטח חלק וכי אין עליו עצמים לא רצויים כגון: בוץ, לכלוך, אבנים וכדומה. יש לשטוף את המשטח ולנקות אותו היטב – חשוב להקפיד כי תחילת העבודה תבוצע על משטח יבש ונקי בלבד.

 • מדידה ותכנון – תכנון נכון של פרישת המרבדים תחסוך לכם זמן בהתקנה וכסף. לכן מומלץ להקדיש מספר דקות ולשרטט את שטח המרפסת יחד עם המידות המדויקות.

  דשא סינטטי מיוצר ברוחב של שני מטרים וארבעה מטרים וניתן לבקש מידת אורך לפי בקשתכם עד 25 מטרים. ישנם גם דגמים המגיעים לישראל ברוחב של שלושה מטרים או חמישה מטרים אך מדובר לרב במבחר מועט של דגמים.

  בגגות ומרפסות בדרך כלל נהוג להשתמש ברוחב של 2 מטרים מכיוון שכך ניתן להוביל את הדשא הסינטטי במעלית עד לאזור ההתקנה. מרבדים של 4 מטרים ידרשו לרב שימוש בשירות של מנוף בשל משקלו ואורכו הגדול של המרבד.

  פרישת המרבדים – פרישת המרבדים חייבת להתבצע כאשר כל המרבדים פונים לאותו כיוון. פרישת מרבדים לכיוונים שונים, תפגע באחידות המשטח הן מבחינת מגע והן מבחינת שינויים בגוון. אם נבצע פרישה לכיוונים שונים נוכל לזהות שינוי משמעותי בגוון ואחידות המשטח ולכם מומלץ מאוד להימנע מכך.

 • חיתוך – מצמידים את המרבדים לשוליים של המרפסת ומוודאים כי הדשא הסינטטי מכסה היטב את המשטח מכל הכיוונים. מקפלים את שולי הדשא הסינטטי ומבצעים חיתוך לאורך המרבד מבסיס הדשא הסינטטי ולא מכיוון הסיבים. חשוב לדעת כי חיתוך מכיוון הסיבים, יפגעו בסיבי הדשא הסינטטי וגם לא יאפשר לנו חיתוך מדויק.

  החיתוך יתבצע באמצעות סכין כריש, סכין חיתוך יפנית עם להב משונן כשיני כריש ומכאן הגיע שמה. סכין החיתוך המקצועית תאפשר לנו חיתוך מדויק גם בשטחים לא סימטריים ובין מכשולים ועצמים שנזהה בשטח כמו: מתקני משחקים, עצים, עמודים ועוד…

  התאמה במידה ויש צורך לחבר בין שתי יריעות דשא סינטטי, החיבור יעשה כאשר היריעות חופפות בניהן. חשוב להימנע ממצבים בהם יריעות הדשא הסינטטי עולות אחת על השנייה או ממצבים של רווחים גדולים מדי בין היריעות. לאחר שמבצעים את ההתאמה ורואים כי שתי היריעות חופפות את עצמן באופן מושלם כך שלא נוכל לראות את החיבור בניהן אז ניגשים לשלב ההדבקה.

 • הדבקת היריעות אחת לשנייה – לפני שמתחילים, מומלץ מאוד למגן את עצמכם באמצעות כפפות ומסכה. מצמידים את יריעות הדשא הסינטטי אחת לשנייה, מקפלים את שולי יריעות הדשא ופורשים ביניהן רצועת הדבקה PVC לאורך השטח אותו מעוניינים לחבר. יש לקבע את רצועת ההדבקה PVC לקרקע ולמרוח עליה שכבה דקה של דבק ירוק ייעודי באמצעות שפכטל או קרטון. לאחר ההדבקה יש להדק את שני צידי יריעות הדשא הסינטטי ולדרוך בעדינות על השטח המודבק.

  שימו לב, אין להדביק על משטח רטוב או מלוכלך. הדבק מתנפח במגע עם אוויר וזו הסיבה שמומלץ תחילה למרוח שכבה דקה ולהוסיף במקרה הצורך. הדבק יתייבש לאחר 30 עד 60 דקות בממוצע בהתאם לתנאי הסביבה והאקלים. מומלץ להימנע מהרטבת המשטח ב-24 שעות הראשונות לאחר ההדבקה.

  הדבקה למשטח – יש למרוח את הדבק רק השטח ההיקפי של הדשא הסינטטי ולא מתחת לכל המרבד (על מנת לאפשר תנועה חופשית של מים מתחת ליריעה). מומלץ להדביק בכל פעם מקטע אחד של היריעה ולא את כל המשטח בבת אחת.

 • הברשה – לאחר שהדבק התייבש, מברישים את הדשא הסינטטי נגד כיוון הסיבים. בהתקנה מקצועית, משתמשים במברשת חשמלית אך גם מטאטא כביש או מברשת קשה יסייעו להגיע לתוצאות זהות.

  שימו לב ♥

  יש לבצע את ההברשה רק לאחר שהדבק התייבש לחלוטין!

  אין לרכוש דגמים הדורשים מילוי חול סיליקט בעת התקנה על משטח קשיח!

  הקפידו להשתמש אך ורק באביזרי התקנה תקניים. אביזרי התקנה שאינם מיועדים להתקנת דשא סינטטי עלולים לפגוע באיכות המוצר ובטיב ההתקנה.

   

נגן וידאו