התקנת דשא סינטטי למרפסת

הוראות התקנה דשא סינטטי למרפסת

עשו זאת בעצמכם וחסכו כסף

דשא סינטטי ניתן להתקנה על משטחים רבים ומגוונים לדוגמא, ריצוף, בטון, אספלט, משטחי עץ ועוד. הליך ההתקנה על משטחים אלו שונה מהתקנת דשא סינטטי על אדמה ונחשב לקל יותר ופשוט מכיוון שאין צורך ליצור תשתיות חצץ. ההתקנה מתבצעת על ידי הדבקה והנחה ישירה על משטחים קיימים. לפניכם מדריך קצר להתקנת דשא סינטטי למרפסת או לגג על משטח קשיח.

 • שלב 1
  הכנת המשטח
 • שלב 2
  פרישת המרבדים
 • שלב 3
  חיתוך והתאמה
 • שלב 4
  הדבקה
 • שלב 5
  הברשה
 • התקנת דשא סינטטי במרפסות וגגות תבוצע על משטח קיים; יריעות ביטומניות, ריצוף,בטון, משטח דק וכו'…

  הכנה – יש לוודא כי המשטח ישר ובעל שיפוע המאפשר ניקוז מים. ברב המרפסות והגגות ישנם שיפועים מספקים, המאפשרים ניקוז מים לפתחי הניקוז. לכן, אם לא הייתה לכם בעיה של ניקוז מים לפני התקנת הדשא הסינטטי אז סביר להניח שלא תהיה לכם בעיה גם לאחר התקנתו אם בחרתם בדשא סינטטי תקני מבחינת רמת ניקוז של 60 ליטרים מים לכל מ"ר בדקה כפי שחברתנו מייבאת. במידה וידועה לכם בעיה עם המשטח, ניתן בדרך כלל לפתור זאת בדרכים מגוונות ויצירתיות (התייעצו עם המומחים שלנו).

  ניקוי – יש לפנות את כל המרפסת מחפצים על מנת שתיהיה לכם מקום לפרישת המרבדים ללא מכשולים מיותרים. יש לוודא כי המשטח חלק וכי אין עליו עצמים לא רצויים כגון: בוץ, לכלוך, אבנים וכדומה. יש לשטוף את המשטח ולנקות אותו היטב – חשוב להקפיד כי תחילת העבודה תבוצע על משטח יבש ונקי בלבד.

 • מדידה ותכנון – תכנון נכון של פרישת המרבדים תחסוך לכם זמן בהתקנה וכסף. לכן מומלץ להקדיש מספר דקות ולשרטט את שטח המרפסת יחד עם המידות המדויקות.

  דשא סינטטי מיוצר ברוחב של שני מטרים וארבעה מטרים וניתן לבקש מידת אורך לפי בקשתכם עד 25 מטרים. ישנם גם דגמים המיוצרים ברוחב של שלושה מטרים או חמישה מטרים אך מדובר לרב במבחר מועט של דגמים.

  בגגות ומרפסות בדרך כלל נהוג להשתמש ברוחב של 2 מטרים מכיוון שכך ניתן להוביל את הדשא הסינטטי במעלית עד לאזור ההתקנה. מרבדים של 4 מטרים ידרשו לרב שימוש בשירות של מנוף בשל משקלו ואורכו הגדול של המרבד.

  פרישת המרבדים – פרישת המרבדים חייבת להתבצע כאשר כל המרבדים פונים לאותו כיוון. פרישת מרבדים לכיוונים שונים, תפגע באחידות המשטח הן מבחינת מגע והן מבחינת שינויים בגוון. אם נבצע פרישה לכיוונים שונים נוכל לזהות שינוי משמעותי בגוון ואחידות המשטח ולכם מומלץ מאוד להימנע מכך.

 • חיתוך – מצמידים את המרבדים לשוליים של המרפסת ומוודאים כי הדשא הסינטטי מכסה היטב את המשטח מכל הכיוונים. מקפלים את שולי הדשא הסינטטי ומבצעים חיתוך לאורך המרבד מבסיס הדשא הסינטטי ולא מכיוון הסיבים. חשוב לדעת כי חיתוך מכיוון הסיבים, יפגעו בסיבי הדשא הסינטטי וגם לא יאפשר לנו חיתוך מדויק.

  החיתוך יתבצע באמצעות סכין כריש, סכין חיתוך יפנית עם להב משונן כשיני כריש ומכאן הגיע שמה. סכין החיתוך המקצועית תאפשר לנו חיתוך מדויק גם בשטחים לא סימטריים ובין מכשולים ועצמים שנזהה בשטח כמו: מתקני משחקים, עצים, עמודים ועוד…

  התאמה במידה ויש צורך לחבר בין שתי יריעות דשא סינטטי, החיבור יעשה כאשר היריעות חופפות בניהן. חשוב להימנע ממצבים בהם יריעות הדשא הסינטטי עולות אחת על השנייה או ממצבים של רווחים גדולים מדי בין היריעות. לאחר שמבצעים את ההתאמה ורואים כי שתי היריעות חופפות את עצמן באופן מושלם כך שלא נוכל לראות את החיבור בניהן אז ניגשים לשלב ההדבקה.

 • הדבקת היריעות אחת לשנייה – לפני שמתחילים, מומלץ מאוד למגן את עצמכם באמצעות כפפות ומסכה. מצמידים את יריעות הדשא הסינטטי אחת לשנייה, מקפלים את שולי יריעות הדשא ופורשים ביניהן רצועת הדבקה PVC לאורך השטח אותו מעוניינים לחבר. יש לקבע את רצועת ההדבקה PVC לקרקע ולמרוח עליה שכבה דקה של דבק ירוק ייעודי באמצעות שפכטל או קרטון. שימו לב, יש גם פס הדבקה דביק באתר דשא קבוע המיוצר עם דבק מובנה. בפס הדבקה דביק אין צור בשימוש בדבק. לאחר ההדבקה יש להדק את שני צידי יריעות הדשא הסינטטי ולדרוך בעדינות על השטח המודבק.

  הדבקה למשטח – יש למרוח את הדבק רק השטח ההיקפי של הדשא הסינטטי ולא מתחת לכל המרבד (על מנת לאפשר תנועה חופשית של מים מתחת ליריעה). ניתן להדביק לאורך כל השטח העוקף או במקטעים לפי רצונכם. מומלץ להדביק בכל פעם מקטע אחד של היריעה ולא את כל המשטח בבת אחת.

  שימו לב ♥ אין להדביק על משטח רטוב או מלוכלך. הדבק מתנפח במגע עם אוויר וזו הסיבה שמומלץ תחילה למרוח שכבה דקה ולהוסיף במקרה הצורך. הדבק יתייבש לאחר 30 עד 60 דקות בממוצע בהתאם לתנאי הסביבה והאקלים. מומלץ להימנע מהרטבת המשטח ב-24 שעות הראשונות לאחר ההדבקה.

 • הברשה – לאחר שהדבק התייבש, מברישים את הדשא הסינטטי נגד כיוון הסיבים. בהתקנה מקצועית, משתמשים במברשת חשמלית אך גם מטאטא כביש או מברשת קשה יסייעו להגיע לתוצאות זהות.

  שימו לב ♥

  יש לבצע את ההברשה רק לאחר שהדבק התייבש לחלוטין!

  אין לרכוש דגמים הדורשים מילוי חול סיליקט בעת התקנה על משטח קשיח!

  הקפידו להשתמש אך ורק באביזרי התקנה תקניים. אביזרי התקנה שאינם מיועדים להתקנת דשא סינטטי עלולים לפגוע באיכות המוצר ובטיב ההתקנה.

   

כלי התקנה וחומרים

כל מה שצריך להתקנה במרפסת

סרט למדידה

סרט למדידה או מטר ישמשנו אותנו לתכנון ההתקנה ואופן פרישת המרבדים. כשאתם ניגשים לרכוש ולהזמין דשא סינטטי, תמיד חשבו כיצד אתם מזמינים את המרבדים לפי המידות הדרושות. אל תתנו לחברה מידות כלליות אלא השתמשו במידות אורך ורוחב. למשל: רוחב 4 מטר על 6 מטר.  

מברשת קשיחה

בתום ההתקנה עלינו להבריש את סיבי הדשא הסינטטי נגד כיוון הסיבים על מנת שהמרבד יקבל מראה טבעי והסיבים ישארו זקופים. ניתן לשכור מברשת ממונעת בחנות להשכרת כלי גינון \ חומרי בניין או לבצע הברשה ידנית באמצעות מטאטא כביש או מברשת קשה.

סכין חיתוך

בשביל להתאים את מרבדי הדשא הסינטטי לתוואי השטח של המרפסת, עלינו לחתוך את המרבדים לפי הצורות הדרושות לנו. סכין כריש תאפשר לנו לבצע זאת בקלות ויעילות בזכות להבי המסור המזכירים שיני כריש. אתם מוזמנים לצפות בסרטון ההדרכה לחיתוך נכון של דשא סינטי בתחתית העמוד.

דשא סינטטי

לפני שאתם רוכשים דשא סינטטי הבינו קודם כל מה השימוש והמטרה העיקריים שלכם. חברתנו מייבאת דשא סינטטי למרפסות ביתיות, גגות ומרפסות לעסקים ושטחים ציבוריים ואפילו מגרשי ספורט. אתם מוזמנים לצפות בקטלוג ולהתייעץ איתנו בכל שאלה בטלפון ובוואטסאפ העסקי.

תשתית ניקוז

תשתית ניקוז FAST FLOW היא בעצם תחתית המגביהה את המשטח על מנת לאפשר למי הגשמים להגיע לפתחי הניקוז בקלות יותר ובכך אנו מונעים מים "עומדים" בימים גשומים. התשתית מומלצת להתקנה רק במרפסות עם בעיות ניקוז חמורות ושיפועים לא נכונים. 

משטחי בטיחות

אם אתם צרכים ליצור משטח משחקים בטיחותי לילדים במרפסת אז ניתן להתקין משטחי בטיחות PLAY IT SAFE מתחת למרבדים. משטחי הבטיחות יהפכו את האזור לרך וקפיצי יותר בעת דריכה ונפילות ויגן על ילדים ופעוטות. משטחי הבטיחות מיוצרים בפלטות או גלילים בהתאם לסוג.

דבק לדשא סינטטי

בשביל לקבע את הדשא הסינטטי למשטח אנחנו נשתמש בדבק יעודי חד רכיבי. נפזר שכבה אחידה ודקה במרחק של אצבע מקצה המרבד. אין צורך לבצע הדבק באמצע המשטח אלא רק בצידי המרבדים ובפסי חיבור תפר. הדבק מיוצר בבקבוקים לחיצים של 700 גרם.

פס הדבקה

פסי הדבקה משמשים לחיבור בין שני מרבדי דשא סינטטי אחד לשני מבלי לקבע אותם לריצוף. פס ההדבקה מאחד את המרבדים למשטח אחד רציף וחזק. יש שני סוגים של פסי הדבקה; פס הדבקה עם דבק מובנה ופס הדבקה שמודבק באמצעות דבק חד רכיבי.

כפפות עבודה

התקנת דשא סינטטי דורשת עבודה פיזית ושימוש בכלי עבודה וחומרים כמו: סכין חיתוך, כלי עבודה ודבק. הגנו על ידכם ככל הניתן באמצעות כפפות עבודה. הכפפות גמישות ואלסטיות וניתן גם לרכוש אותן דרך חנות האונליין של דשא קבוע.

איך מתקינים לבד וחוסכים כסף?

לומדים ישירות מהמומחים

דשא סינטטי התקנה עצמית
1 - מודדים את השטח
דשא סינטטי התקנה עצמית
2 - מצלמים
דשא סינטטי התקנה עצמית
3 - מגיעים אלינו
דשא סינטטי התקנה
4 - הדרכה מקצועית

אם אתם אוהבים לבצע פרויקטים בעצמכם ולחסוך כסף, אז אנחנו פה בשביל לתת לכם הדרכה מקצועית.
התקנת דשא סינטטי למרפסת ניתנת לביצוע בשיטת "עשה זאת בעצמך". אתם מוזמנים למחסני החברה של דשא קבוע. אצלנו, תקבלו את כל הכלים כדי שהפרויקט שלכם יצליח. איך מתחילים?

1. מודדים את השטח ומשרטטים סקיצה של אזור ההתקנה.

2. מצלמים מספר תמונות בטלפון הנייד – כך נוכל להבין את תוואי השטח והליך ההתקנה הדרוש.

3. מגיעים אלינו למחסני החברה. פשוט רשמו "דשא קבוע" ב – WAZE.

4. מקבלים הדרכה מקצועית על הליך ההתקנה, החומרים הדרושים ובחירת סוג הדשא הסינטטי המתאים עבורכם.

אביזרי התקנה תקניים, ניתן להשיג אצלנו במחירים ישירים מהיבואן לצרכן. נשמח לעמוד לשרותכם!

סרטונים להדרכה מקצועית

למדו עוד על התקנת דשא סינטטי

שאלות ותשובות

אתם שואלים ואנחנו עונים

מחיר התקנת דשא סינטטי במרפסת משתנה לפי גודל השטח והיקף העבודה. אם מדובר במרפסות קטנות של עד 30 מ"ר מומלץ לחשוב על התקנה עצמית. מחיר ההתקנה יהיה יקר יותר בשטחים קטנים מכיוון שיש עלות בסיסית להוצאת צוות ליום עבודה. אם מדובר במרפסות גדולות אז יש לקחת בחשבון שעלות דשא סינטטי עם התקנה תהיה בין 125-250 ש"ח למ"ר.

אם מדובר במרפסת קטנה אז ניתן לבצע התקנה בזמן קצר יחסית. צוות מקצועי יוכל לבצע התקנות במרפסות בגגות של עד 100 מ"ר ביום אחד בהתאם למספר המרבדים, הדרישות בשטח וכמות החומרים.

אם לא הייתה לכם בעיות ניקוז לפני התקנת הדשא הסינטטי אז רב הסיכויים שלא תהיה לכם בעיה אחרי. לדשא סינטטי תשתית עם חורי ניקוז תקניים המאפשרים חלחול מים מירבי. אם יש לכם בעיות ניקוז במרפסת אז אפשר להתקין מתחת למרבדים תשתית ניקוז FAST FLOW  אותה ניתן לרכוש באתר דשא קבוע.

אם מדובר במרפסת קטנה של עד 20 מ"ר ויש מעלית בבניין אז יהיה ניתן לבצע לרב הובלה למקום ללא שירותי מנוף. אם אתם מעוניינים להתקין דשא סינטטי בשטחים גדולים ובמרבדים של רוחב 4 מטר אז ככל הנראה תזדקקו לשירותי מנוף. לא בטוחים? פשוט התייעצו איתנו בטלפון או בוואטסאפ העסקי 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors