דשא סינטטי יתרונות וחסרונות

השוואת מחירים דשא סינטטי
מה היתרונות ומה החסרונות של התקנת דשא סינטטי? במאמר הבא נפרט לכם מה הסיבות שכדאי לכם לשקול לעבור לדשא סינטטי ולהתקינו בגינה או במרפסת שלכם. להתקנת דשא סינטטי יש כמובן גם חסרונות אותם נציין במאמר וניתן לכם את כל המידע על מנת שתוכלו לבצע החלטה נכונה עבורכם! כל המידע המקצועי והמופרט ביותר כאן!
שתף\י חבר:

בשנים האחרונות, הדשא הסינטטי זכה לתהילה בענף הגינון כחלופה לדשא טבעי עבור גינות ביתיות ושטחים ציבוריים ומסחריים כאחד. לדשא סינטטי יש יתרונות מובהקים אבל חשוב לקחת בחשבון גם את החסרונות הפוטנציאליים. במאמר זה, נבדוק את היתרונות והחסרונות של התקנת דשא סינטטי כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת ונבונה.

דשא סינטטי מול דשא טבעי - יתרונות וחסרונות

דשא סינטטי מציע יתרונות רבים לבעלי גינות; הוא דורש תחזוקה מינימלית, מרגיש נעים למגע ושומר על צבעו הירוק מבלי להצהיב או לאבד את המראה הדקורטיבי שלו. הוא מספק פתרון ארוך טווח שיכול לעמוד באקלים משתנה ושימוש באזורים עם דריכה מאסיבית. בנוסף, דשא סינטטי מבטל את הצורך בהשקיה סדירה, דבר שהופך אותו לבחירה חסכונית וחסכונית במים. עם זאת, חיוני להכיר בכך שדשא סינטטי עשוי להתחמם, הוא אינו אורגני ודורש השקעה כספית ראשונית גבוהה. בסופו של דבר, ההחלטה על התקנת דשא סינטטי צריכה להתבסס על העדפות, צרכים והשיקולים האישיים שלנו והסביבה לה נייעד את התקנת הדשא הסינטטי.

כל היתרונות והחסרונות של דשא סינטטי מול דשא טבעי

יתרונות

לדשא סינטטי יש מגוון רחב של יתרונות על פני דשא טבעי כאשר היתרונות העיקרים שלו מתקשרים לתחזוקה ועלויות הטיפול עליהם נפרט כאן.

חסרונות

כמו לכל מוצר גם לדשא סינטטי יש חסרונות שיש לקחת בחשבון המתקשרים בעיקר לעלויות ראשוניות גבוהות והתחממות אותן נציין כאן.

מחיר

מחיר התקנת דשא סינטטי הוא גבוה מדשא טבעי מכיוון שבהתקנת דשא סינטטי יש לבצע עבודת תשתית נרחבת לפני פרישת הדשא הסינטטי. מחיר התקנת דשא סינטטי בגינה ממוצעת של 50 מ"ר תעלה בין 10,000-12,000 ש"ח בממוצע – השקעה שתחזור אלינו בממוצע לאחר 3 שנים בהשוואה לתחזוקת מדשאה טבעית. אם נבצע התקנה עצמית אז המחיר יהיה משמעותית נמוך יותר עד 50%.

מחיר

מחיר הקמת מדשאה טבעית תעלה בין 4,000-6,000 ש"ח לגינה ממוצעת של 50 מ"ר אך יש לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה וכלי העבודה שיש לרכוש לתחזוק המדשאה. טיפול במדשאה טבעית יכול להסתכם במאות ואף אלפי שקלים מידי חודש לפי נתונים של משרד החקלאות. אם נקח בחשבון את ההוצאות השוטפות הכוללות: שירותי גינון, חשבון מים, דשנים, כלי עבודה, הדברה.

מים

דשא סינטטי אינו צורך מים כלל, מלבד שטיפה תקופתית לפי הצורך לרענון או ניקוי של המשטח.

מים

דשא טבעי צורך השקייה בתדירות גבוהה אשר עלולה להגיע לאלפי ליטרים מיד שנה ועלויות גבוהות.

חום

דשא טבעי מתחמם לטמפרטורות הסביבה עד 36 מעלות בממוצע בימים חמים ולרב הוא מווסת את הטמפרטורה של האדמה והסביבה כך שההתחממות של המשטח פחות מורגשת.

חום

דשא סינטטי מתחמם במגע עם שמש ישירה כמו כל משטח סינטטי אחר אך בשנים האחרונות משלבים בייצור ציפוי סיבים בשם COOL FIBER המאפשר דחייה של חום השמש עד 40% מבעבר.

דשא סינטטי מתחמם

עמידות

דשא סינטטי הוא עמיד מאוד ויכול לעמוד בתנועה כבדה ושחיקה גבוהה, דבר שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור אזורים עם שימוש גבוה. הוא אינו נשחק בקלות ושומר על מראהו לאורך שנים, המראה שלו נשאר ירוק ושופע באופן עקבי לאורך כל השנה.

עמידות

כולנו מכירים את השלטים הקטנים והמעצבנים במדשאות ציבוריות "נא לא לדרוך על הדשא" מדשאות טבעיות הן עדינות יותר ומושפעות מאוד מדריכה ושחיקת רגליים. במקומות עם דריכה מרובה יהיה ניתן לזהות כתמים חומים, בורות, עשבים יבשים ואזורים

מזיקים ואלרגיות

דשא סינטטי אינו מושך מזיקים כלל מכיוון שמדובר במשטח מלאכותי אשר חרקים ומזיקים אינם מוצאים בו עניין. אם מופיעים חרקים בקרבת דשא סינטטי אז כנראה זה בגלל שאריות מזון אותם ניתן לנקות בקלות בשטיפה או בעזרת מפוח או שואב. אלרגיות לדשא סינטטי הן נדירות ביותר כי משטחי דשא סינטטי מיוצרים מחומרים פלסטיים המצויים בכל בית.

מזיקים ואלרגיות

דשא טבעי יכול להכיל אלרגנים כמו אבקנים, עובש ופטריות, שיכולים לעורר אלרגיות אצל אנשים רגישים. דשא טבעי מושך חרקים ומזיקים ולכל אחד מאיתנו שיש לו כלב בבית מכיר את התסכול למצוא פרעושים וקרציות בביתנו. לכן, דשא טבעי מצריך שימוש בחומרי הדברה ודשנים, דבר שמגביר את החשיפה הפוטנציאלית לכימיקלים מזיקים ורעילים.

בוץ ולכלוך

כאשר מתקינים דשא סינטטי מניחים שכבת חצץ שומשום ומהדקים אותה. משטח החצץ מאפשר לנו חציצה טובה בין משטח האדמה לדשא הסינטטי – כך שגם בימים גשומים לא נסבול ממשטח בוצי ומלוכלך. ניקוי דשא סינטטי הוא קל ומתבצע על ידי מטאטא דשא סינטטי, מפוח, צינור מים או מגרפת פלסטיק או גרניק.

בוץ ולכלוך

בימים גשומים כולנו יודעים כי דשא טבעי יסבול ממששטח בוצי וכי יהיה לנו קושי רב לדרוך על המדאה מבלי ללכלך את הנעליים ולהכניס את הבוץ לתוך הבית. בנוסף ניקוי של דשא טבעי ותחזוקה דורשת כלים מקצועיים כמו: מכסחת דשא, חרמש, כלי גינון ומפוחים שבלעדיהם יהיה קשה לתחזק את המדשאה שלנו.

דשא סינטטי | דשא קבוע

איכות הסביבה

בכל הנוגע לדשא סינטטי ואיכות הסביבה, לדשא סינטטי יש גם יתרונות וגם חסרונות. בצד החיובי, דשא סינטטי אינו מצריך שימוש בחומרי הדברה או דשנים מזיקים, מה שמפחית את הסיכון לזיהום כימי של מקורות מים. בנוסף, הוא מבטל את הצורך במכסחות דשא המונעות בבנזין, ובכך מפחית את זיהום האוויר והרעש. בנוסף דשא סינטטי שומר על משאבי המים שלנו היקרים כל כך לסביבה במיוחד באזורים שחונים כמו ישראל.

איכות הסביבה

בצד השלילי דשא סינטטי מיוצר מחומרים פלסטיים, למרות שהוא ניתן למחזור והתעשיינים הגדולים שוקדים רבות על שילוב חומרים ידידותיים לסביבה בהליך הייצור – עדיין יש לקחת בחשבון את טביעת הרגל הסביבתית שלו. כאשר משווים בין דשא סינטטי לטבעי יש לקחת בחשבון את היתרונות הנוגעים לתחזוקה ואת החסרונות הנוגעים לייצור ולהשוות בניהם ולהגיע להחלטה נבונה ומושכלת.

דשא קבוע

יש לכם שאלות נוספות? חייגו: 077-21-500-31

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors